Хорхе Мартин спечели Гран при на Франция в MotoGP

• франция-
  • баная

Увеличи още преднината си на върха

Хорхе Мартин спечели Гран при на Франция в MotoGP - 1

Испанецът Хорхе Мартин от отбора на Прима Прамак Рейсинг спечели състезанието за Голямата награда на Франция и увеличи до 38 точки преднината си на върха в класирането в MotoGP, предава БТА. Бившият световен шампион в Мото 3 записа втората си победа за сезона, след като осем обиколки преди края направи решаваща маневра срещу италианеца Франческо Баная (Дукати Леново), с която си осигури победата.

Той премина 27-те обиколки на пистата в Льо Ман за 41:23.709 минути, а втори на 0.446 секунди остана сънародникът му Марк Маркес (Грезини Рейсинг). Шесткратният световен шампион Маркес се движеше на трета позиция практически през цялото състезание, но няколко завоя преди края му успя да осъществи успешна атака срещу Баная, който трябваше да се задоволи само с последното място на подиума. Италианецът остана на 0.585 секунди зад победителя Мартин.

Много интересна битка имаше и за четвъртата позиция, която в крайна сметка бе спечелена от Енеа Бастианини (Дукати Леново). Той успя да се справи с испанеца Маверик Винялес, а място сред първите шест, макар и на почти десет секунди от победителя Хорхе Мартин, намери и италианецът Фабио ди Джанантонио (VR46).

В класирането след първите пет от общо 20 старта Хорхе Мартин е начело със 129 точки. Втори с 91 е Баная, а Маркес и Бастианини разделят третото място с по 89. Следващият старт от MotoGP е на 26 май в Гран при на Каталуния.