Москва очаква победа, а не изпълнението на споразуменията, постигнати по въпроса за Украйна на миналогодишната среща на върха в Аляска.
Това заяви в неделя пред руската проправителствена телевизия "Вести" съветникът на руския президент Владимир Путин - Юрий Ушаков.
Той заяви, че Москва е фокусирана върху постигането на собствените си цели и подчерта, че позицията на Русия остава непроменена и се основава на предварително определени принципи.
"Не очакваме тези договорености или споразумения да бъдат изпълнени; очакваме победа. Очакваме постигането на нашите собствени цели", каза Юрий Ушаков.
Той също така заяви, че само едната страна спазва споразуменията, докато другата е показала, че "не е съвсем способна да изпълни своята част от задачата".
Западните страни грешат, като вярват, че Русия може да бъде победена, твърди той, добавяйки, че събитията на бойното поле във войната между Русия и Украйна доказват обратното.
"Те играят свои собствени игри, насочени към това в крайна сметка да ни победят; всички го казват", заяви той.
"Сега те са уверени, че са прави, защото предполагаемо смятат, че това е моментът, в който могат по-енергично да отстояват своите вредни и неконструктивни възгледи."
Според Ушаков оценката на ситуацията изисква внимателно проследяване на събитията по фронтовата линия, където, според него, руските сили "напредват постепенно и стабилно".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Който
07:19 22.06.2026
3 така е
Коментиран от #71
07:19 22.06.2026
4 Украйна удиви целия свят
Коментиран от #12, #13, #95
07:20 22.06.2026
5 Кривоверен алкаш
Коментиран от #9
07:20 22.06.2026
6 Говорит Москва
07:21 22.06.2026
7 Швейк
Коментиран от #78
07:22 22.06.2026
8 Симпатизант
07:22 22.06.2026
9 щеше да е така, ако нямаше санкции
До коментар #5 от "Кривоверен алкаш":
Оборудването на руските рафинерии е внос. Всяко унищожено руско оборудване няма с какво да бъде заменено. Бензиностанцията минава на свещи.Коментиран от #50
07:23 22.06.2026
10 ТАГАРЕВ БИЛ СЪБРАЛ КУФАРИТЕ
Коментиран от #23
07:23 22.06.2026
11 БГ Гражданин
07:23 22.06.2026
12 Мурка
До коментар #4 от "Украйна удиви целия свят":
и не само АМИ И АЛТЪНКЕНЕФИ ПОСТРОИ07:24 22.06.2026
13 Удиви
До коментар #4 от "Украйна удиви целия свят":
Целия свят с простотията си-да си изтрепе населението за чужди мераци.И въобще, вместо да пишеш глупости, събирайте багажа с другите евроатланти- и на фронта, че там бандерите свършват.
Коментиран от #67
07:24 22.06.2026
14 ЗИЛ 117
Фидел Кастро 1992 г.
Коментиран от #59
07:24 22.06.2026
15 ЗИЛ 117
Динамиката по години изглежда така:
2022 - 118,5 хиляди
2023 - 405,4 хиляди
2024 - 595 хиляди
2025 - 621 хиляди
Всеки файл съдържа пълно име, снимка, обстоятелства на смъртта или изчезването, местоположение, контакти на роднини.
Коментиран от #73, #76
07:24 22.06.2026
16 ЗИЛ 117
07:25 22.06.2026
17 Баба ви Ванга
Коментиран от #41, #61, #77, #79
07:26 22.06.2026
18 Анонимен
Коментиран от #30
07:27 22.06.2026
19 Роки
Коментиран от #24
07:27 22.06.2026
20 Зеленото:
07:28 22.06.2026
21 историята помни
...след Полтавската битка Швеция губи статуса си на велика сила завинаги...
Фридрих II: "Ще завладея изостанала Русия" 18 век
...през 1759 руснаците влизат в Берлин...
Наполеон Бонапарт: "Русия е колос на глинени крака. Ще я унищожа."
...през 1814 руските войски влизат в Париж...
Адолф Хитлер: "Ще завладея СССР към края на лятото" 1941
...през 1945 Хитлер се самоубива, когато Червената Армия влиза в Берлин...
07:29 22.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 стоян георгиев
До коментар #10 от "ТАГАРЕВ БИЛ СЪБРАЛ КУФАРИТЕ":
Колко глупави трябва да бъдат западните лидери, че да вярват че могат да победят Русия във война през 21 век? Русия е победила великата армия на Наполеон, победила е коалиция от европейски държави през Гражданската война1918-1922 г., победила е армията на Хитлер, която бе завладяла Франция за 40 дни, с цената на огромни жертви. При това тогава Русия е била Велика сила, но не е била суперсила. Сега Русия е военна суперсила заедно със САЩ и НИКОГА РУСИЯ НЕ Е БИЛА ТОЛКОВА МОЩНА, ЗАТОВА НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА Я ПОБЕДИ! В НАЙ-КРАЙНИЯ СЛУЧАЙ РЕЗУЛТАТЪТ ЩЕ БЪДЕ РЕМИ - ЯДРЕН АПОКАЛИПСИС И КРАЙ НА ЧОВЕШКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ! Мултимилиардерите на САЩ прекрасно разбират това и няма да позволят на политици-авантюристи да ги лишат от милиардите и живота им...07:30 22.06.2026
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 ЕВРОФАШАГИТЕ
07:30 22.06.2026
26 Софето
Крим ще е краят на войната и вова
07:31 22.06.2026
27 Честен варненец
07:31 22.06.2026
28 Баба ви Ванга
До коментар #1 от "Софиянец":
„Русия не е хапче да я глътнеш. Тя е велика и велика ще си остане“.„Няма такава сила, която би могла да сломи Русия. Тя ще разпери криле и ще се устреми нагоре“.
Коментиран от #84
07:31 22.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Варненец
До коментар #18 от "Анонимен":
Докато Русия не го погреба! Сега Русия прави същото 80 години по-късно с наследниците на фашистката чума, превзели европа чрез ес и нато!07:32 22.06.2026
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Мим
07:34 22.06.2026
33 ДОБРО УТРО БАНДЕРИ
07:34 22.06.2026
34 Не съм
07:34 22.06.2026
35 Тома
07:35 22.06.2026
36 ВРАГОВЕТЕ НА РУСИЯ ИЗЧЕЗВАТ
07:36 22.06.2026
37 ТОЧНО
07:36 22.06.2026
38 Отново
До коментар #1 от "Софиянец":
Пак руска пропаганда.07:36 22.06.2026
39 Така де
07:37 22.06.2026
40 ДЕНАЦИФИКАЦИЯТА ИДЕ
Коментиран от #48, #74
07:38 22.06.2026
41 Морския
До коментар #17 от "Баба ви Ванга":
Каква слава има владимир бе? Един кръвожаден дъртак който погреба милиони.07:39 22.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 НЕ ОСТАНАХА ЖИЛАЕЩИ
07:42 22.06.2026
45 точка
07:43 22.06.2026
46 ПРЕТЕСНЕНО МИ Е
Коментиран от #55
07:44 22.06.2026
47 Владимир Путин, президент
07:46 22.06.2026
48 ПЪЛНИ Глупости
До коментар #40 от "ДЕНАЦИФИКАЦИЯТА ИДЕ":
КОГА БЕ ???КОГА 1500 дни минаха то не бяха орехи,банани, нам кво си ! Пак питам КОГА ??Коментиран от #83
07:46 22.06.2026
49 Напред Русия!
Коментиран от #51
07:48 22.06.2026
50 Мишел
До коментар #9 от "щеше да е така, ако нямаше санкции":
Фантазираш. Оборудването за добива и нефтогазопреработката в Русия отдавна се произвежда в Русия. За целта бяха построени огромни предприятия, които елиминират ефектите от санкциите.Коментиран от #56, #87
07:52 22.06.2026
51 Руснак без крак...
До коментар #49 от "Напред Русия!":
Напред и надолу ☝️😄07:54 22.06.2026
52 Тия са нацисти
07:54 22.06.2026
53 То и СССР
07:55 22.06.2026
54 оранжевия перчем
07:56 22.06.2026
55 Ей провинциалист неграмотен
До коментар #46 от "ПРЕТЕСНЕНО МИ Е":
Ти е хубаво да не пишеш,защото си неграмотен. На такива плащат за руска пропаганда.07:58 22.06.2026
56 ма тва е чудесно
До коментар #50 от "Мишел":
Руското оборудване сме го виждали. Там сроковете на изпълнение са около 15 години. Случайно ли бе, че първата изобщо санкция бе лишаването на РФ от достъп до западно оборудване за дълбоководно сондиране? Смешен си.07:59 22.06.2026
57 Да си чака
07:59 22.06.2026
58 Не са
До коментар #1 от "Софиянец":
ти братя. Кръвопийци са.08:00 22.06.2026
59 Значи
До коментар #14 от "ЗИЛ 117":
ще е гражданска и в русия.08:02 22.06.2026
60 хаха
Още 90 милиарда евро? И пак нищо!
08:04 22.06.2026
61 Ехаааа
До коментар #17 от "Баба ви Ванга":
Каква слава чакаш за тоя сатрап от КГБ. Избива и унищожава православието. Целува Корана а ти мавзолей ще му правиш. Само за война мислиш, но гръмне ли пушка, беж да те няма. Смешкивци08:05 22.06.2026
62 До Ком 34 Не съм
Коментиран от #65
08:08 22.06.2026
63 Хахахаха
08:12 22.06.2026
64 Антирашист 714
До коментар #1 от "Софиянец":
Ти не си всички, това е манипулация . За братята питай майка си ! А фашизма е в просия ,тя отговаря на почти всички критерии за фашистка държава . Не спори а чети за фашистката държава !08:17 22.06.2026
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Последния Софиянец
08:23 22.06.2026
67 Антирашист 718
До коментар #13 от "Удиви":
Рашистите и пусин нападнаха Украйна ! Като агресори носят цялата отговоност за всички жертви и щети !08:23 22.06.2026
68 Прям
08:24 22.06.2026
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 най-тъпото е
08:27 22.06.2026
71 Кое се "преместило" бе?
До коментар #3 от "така е":
Гледаш ли картите къде се водят сраженията?Или намекваш за британските дронове срещу Русия? С дронове фронтова линия не се мести?
Или мислиш че руснаците ще се уплашат от това и ще се предадат? Това е в съзнанието само на деликатните, европейски меки китки, вярвайки че руснаците ще постъпят като тях в подобна ситуация:)
Русия произвежда дронове и ракети много повече от всички тях взети заедно и ги хвърля на територия много по-малка. Какви сметки си правят европсихопатите не знам. Да се молят само, Русия найстина да не ги подпука "непредизвикано", че ще клекнат след първите Цикрони и Орешници, а и никаква войска не могат да съберат,
Коментиран от #75
08:27 22.06.2026
72 Весел Патиланец
Не разбраха ли че от САЩ вече нищо не зависи? - НЕ могат да спрат да споделят резузнавателни данни, но дори и да могат не могат да повлияят на Европа! Украйна е Европа!
Да проверим дали има безинчик в безиностанциите? Колко струва в евро - дали не го внасят вече?
Ай чИститУ!
08:31 22.06.2026
73 Обективен
До коментар #15 от "ЗИЛ 117":
Замени руски с украински и сметката излиза вярна08:32 22.06.2026
74 Антирашист 719
До коментар #40 от "ДЕНАЦИФИКАЦИЯТА ИДЕ":
Нацизма е в просия, тя отговаря на почти всички критерии за нацистка държава . Не спори а чети за нацизма !08:33 22.06.2026
75 На Русия не и трябва Европа
До коментар #71 от "Кое се "преместило" бе?":
нито цяла Украйна но, ако миротворците продължават с номерата, като нищо накрая, да разшири границите на неутрална Украйна на запад, до Лисабон че и великия остров. За да настъпи мир накрая.08:34 22.06.2026
76 Весел Патиланец
До коментар #15 от "ЗИЛ 117":
Хайде сега да спрем с измислиците и да дадем линк със сайт, публикация или каквото има там - не пост под профил в МАКС ;-)08:35 22.06.2026
77 Антирашист719
До коментар #17 от "Баба ви Ванга":
Какво пиеш, щото действа умопомрачително ?08:37 22.06.2026
78 Бай Араб
До коментар #7 от "Швейк":
Да и също ,, като спечеля ще ти върна парите..08:37 22.06.2026
79 Бай Араб
До коментар #17 от "Баба ви Ванга":
Е то като всичко е пометено на кого ще стане господар , на поместеното ли ? Русия не може да съществува без да граби ,кого ще граби пометеното ли ? Освен Мария Захарова да излезе по телевизията и да помете всичко.08:42 22.06.2026
80 Гонче
08:43 22.06.2026
81 Бай Араб
08:43 22.06.2026
82 Да, така е, НО
Коментиран от #88
08:44 22.06.2026
83 Отговарям
До коментар #48 от "ПЪЛНИ Глупости":
Когато тогава.Русия не бърза. Нарича се война на изтощението и отдавна вече не е срещу Украйна и ще продължи "до колкото е необходимо" както се казва. На Украйна няма какво повече да и се изтощава и съществува само виртуално. А когато виновниците колапсират напълно и престанат дори да си мисля за "война с Русия", войната ще приключи. А сега се успокой!
Други въпроси?
Коментиран от #90
08:45 22.06.2026
84 Бай Араб
До коментар #28 от "Баба ви Ванга":
Отивай при баба Ванга.08:45 22.06.2026
85 то се знае . киев издиша .
08:49 22.06.2026
86 ВВП
08:51 22.06.2026
87 Бай Араб
До коментар #50 от "Мишел":
Войната на изтощението изтощи запасите от мъже, също чеченци ,корейци африканци,някой друг китаец, не остана кого да изтощава .Те рускини и турци работят здраво по въпроса,но трябва много време.08:52 22.06.2026
88 И кой ще ползва ЯО?
До коментар #82 от "Да, така е, НО":
На Русия такова не и трябва да ползва, има си достатъчно конвенционално за всички. То каквото запада няма!Да не намекваш, че отчаяните лузъри няма да могат да преглътнат поражението и унижението и ще прибегнат до ядрено оръжие???
Не ми се вярва много ама знаеш ли.
Коментиран от #93
08:53 22.06.2026
89 Бай Араб
08:55 22.06.2026
90 Този коментар е премахнат от модератор.
91 оня с коня
08:57 22.06.2026
92 Рамбо Силек
В Аляска студ и вечен лед,
но в Кремъл пламнал е разчет:
„О, Анкоридж! О, славен дух!
Спаси ни от фалита кух!“
Серьожа Лавров, цял в мъгла,
на Путин шепне на ухо:
„Сега ще вържем ний ума
на Тръмп със нашето перо!
Ще дойде Доналд – благодат!
Ще каже: "Вземайте Донбас!"
И Киев в паника и страх
ще клекне унизен пред нас!“
Но Тръмп си гледа своя голф,
духът в Аляска си мълчи,
а планът – на парчета, бол,
и Кремъл пак от яд бучи.
„Къде сгрешихме?“ – Вова стене.
„Нали ни обещаха мир?
Украйна пак не пада на колене,
а духът се оказа... чист ефир!“
Така във ледната пустиня,
сред сняг, пингвини и тъга,
умря и руската надежда,
че ще плати Тръмп сметката!
09:00 22.06.2026
93 Ммм, има
До коментар #88 от "И кой ще ползва ЯО?":
Кво има? Никой на запад даже и в съня си не е помислил, че някой ще може да запали така Москва. Но ето че бандеро-фашите я запалиха. Припомням: Даже германската армия е стигнала до Зеленоград, ама не е успяла така да я запали. Наполеон е влязал в нея, ама руснаците тогава сами си я запалиха. А сега, кво стана? И защо още не виждаме адекватен отговор?Коментиран от #97
09:03 22.06.2026
94 Хайде пак
09:05 22.06.2026
95 дядо дръмпир
До коментар #4 от "Украйна удиви целия свят":
Ако познавахте украинци и просиянци ,щяхте да се пазите и от едните и от другите.Те са големи негодяи и бандити!Украинците са много по опасни и по безстрашни и е по добре да си ПОзнат с тях от това да им станеш враг.до края на септември ТАЗИ година ще започне чакания разпад на просия!09:17 22.06.2026
96 🤣🤣🤣🤣🤣
До коментар #1 от "Софиянец":
Хахаха ама за 3 дня ли ще е пабедата на москалите ?! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣09:18 22.06.2026
97 дядо дръмпир-малко история не от масква!
До коментар #93 от "Ммм, има":
НАПОЛЕОН не само влезе....великият кутузов избяга в блатата ,а масква изгоря и не я запалиха просиянците , а Наполеоновите войници защото се пазеха от Болеста -ТИФ!Колкото и да се пазеха на връщане измряха доста и НАполеон се прибра в Париж и МИНА през ТРИУмфалната Арка с около 12000войника!Другите ги взе -ТИФА!Това е страшна стомашно-чревна болест пренасяна от плъхове!09:23 22.06.2026
98 Архимандрисандрит Бибиян
09:34 22.06.2026