Украинският президент Володимир Зеленски благодари на британския министър-председател Киър Стармър за подкрепата му към Украйна, след като Стармър обяви оставката си, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
В публикация в социалната мрежа X Зеленски отправи послание към британския премиер, в което благодари за сътрудничеството между двете страни.
„Киър, благодаря ви за нашето сътрудничество, вашата подкрепа и съвместните решения, които допринесоха за укрепването на нашата Европа и защитата на човешки животи“, написа украинският президент.
Изявлението на Зеленски идва след като по-рано днес Стармър съобщи, че се оттегля от поста министър-председател на Великобритания.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 честен ционист
До коментар #1 от "Пич":
Бай Джо му викаше президента Путин.15:57 22.06.2026
3 Затова са това, което са
Коментиран от #5, #8, #12, #35
15:57 22.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 От както изгуби
До коментар #3 от "Затова са това, което са":
колониите си я наричат МАЛОБретания.😂🤣😂🤣16:00 22.06.2026
6 Володимир Зеленски, президент
В Киев, Лвов и Москва ☝️😁
Коментиран от #11, #21
16:00 22.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 оня с коня
До коментар #3 от "Затова са това, което са":
Удари греда.Била е велика когато е била колонизатор.
Сега Британия е колонизирана от пакистанци и индийци
16:01 22.06.2026
9 Иван
Коментиран от #24
16:02 22.06.2026
10 Дориана
Коментиран от #25
16:04 22.06.2026
11 Иван
До коментар #6 от "Володимир Зеленски, президент":
Ротшилд булевард на албански остров.16:04 22.06.2026
12 Нещо не си разбрал
До коментар #3 от "Затова са това, което са":
Англия и Великобритания май не са едно и също нещо16:06 22.06.2026
13 Читател
16:07 22.06.2026
14 Полша ясно обясниха на Зеленски защо
В Полша ясно обясниха на Зеленски защо му е отнет Орденът на Белия орел, а на бившия канцлер на Германия — не.
"При Шрьодер в Германия не са издигнати никакви паметници в чест на Хитлер или Химлер. Нито една от частите на бундесвера не е кръстена на "героите на СС", пише Агнешка Йенджак, министър на кабинета на полския президент.
Тя също така отбеляза, че Шрьодер "никога не е обиждал Полша толкова открито, колкото Зеленски".
Президентът на Полша Навроцки лиши Зеленски от наградата, след като на едно от подразделенията на ВСУ бе присвоено името "герои на УПА".
В отговор Киев се обиди на Варшава и започна да се отказва от полските държавни награди.
16:07 22.06.2026
15 Антирашист 729
До коментар #4 от "🤣😂🤣😂":
Култерните хора не използват такива епитети !16:07 22.06.2026
16 Стармър
16:08 22.06.2026
17 Иван
16:08 22.06.2026
18 ОграбващияСъюз
Коментиран от #28
16:08 22.06.2026
19 Тома
16:09 22.06.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 123
До коментар #6 от "Володимир Зеленски, президент":
Фантазиите на Фарятиев.16:11 22.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Пич
До коментар #9 от "Иван":
Оръжие ще се дава на Украина до пълното унищожение на блатния нужник.16:12 22.06.2026
25 Антирашист 731
До коментар #10 от "Дориана":
Ако на киър стармър власта се е усладила то пусин има тежка форма на диабет16:13 22.06.2026
26 Московските BAPBAPИ !
Коментиран от #29, #30, #31
16:14 22.06.2026
27 Макробиолог
16:20 22.06.2026
28 Антирашист 733
До коментар #18 от "ОграбващияСъюз":
Отивай в просия там за една дума срещу власта ,вече си осъден !Коментиран от #36
16:20 22.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Макробиолог
До коментар #26 от "Московските BAPBAPИ !":
На втория ден от СВО Путин звъни на Зеленски за преговори, но государите не дават.В генщаба на която и да е армия,няма такива де...ли да си мислят че с 200хлна армия ще завладеят страна с размерите на Украйна плюс цяла Европа. И досега Путин го кара с мекия брус.16:26 22.06.2026
31 Антирашист 734
До коментар #26 от "Московските BAPBAPИ !":
Пусин ръководи национал олигарсите и целта е в Украйна да сложат марионетка както в грузия ! Заканват се и на Армения !16:28 22.06.2026
32 Ццц
16:32 22.06.2026
33 Ауу,
16:35 22.06.2026
34 Българин
16:36 22.06.2026
35 Говорит
До коментар #3 от "Затова са това, което са":
Лондон..Кажете на Зеленчук..не се страхуй..Който и да дойде на власт на потъващия остров..все ще идиот и ще подкрепи същите в укройна..18:01 22.06.2026
36 ПродажниДуши
До коментар #28 от "Антирашист 733":
Продажните души да ходят в Украйна - ние сме България и никой не ви говори за Русия. Щом си съгласен 90% от българщината да се разпродава като в мол - ходи и работи за този "строй". Ние миелеем за България и искаме чуждопоклониците да спрат да я тормозят.18:06 22.06.2026
37 Този коментар е премахнат от модератор.