В целия анексиран от Русия полуостров Крим ще бъде въведен режим на тока заради неотдавнашните украински удари по енергийната инфраструктура, обяви назначеният от Москва местен ръководител Сергей Аксьонов, цитиран от Франс прес, пише БТА.
"Енергийната инфраструктура е била повредена от вражески атаки и поради тази причина на целия полуостров Крим ще има временни прекъсвания на електрозахранването", съобщи Аксьонов в Телеграм, като увери, че тези прекъсвания ще бъдат "целенасочени" и според нуждите.
В опит да успокои населението на полуострова, разположен в южната част на Украйна и анексиран от Москва през 2014 г., назначеният от Москва руски представител заяви, че "продоволствената сигурност" е напълно гарантирана и "необходимите лекарства" са на разположение. Най-големият град в Крим - Севастопол, където живеят около 550 000 души, остана без ток в сряда при температура около 30 градуса след украински атаки с дронове.
Миналата зима руската армия на свой ред бомбардира украинската енергийна система, оставяйки стотици хиляди домакинства на тъмно и студено при температури под нулата.
Назначените от Москва власти обявиха в неделя спиране на продажбата на гориво в бензиностанциите в Крим за физически лица и фирми. Киев се опитва да изолира полуострова, ограден от Черно море, като нанася удари по руските пътища за доставки и инфраструктура.
Крим се използва от Русия в подкрепа на военните ѝ операции срещу украинските сили.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Гаварит Масква
Коментиран от #59
21:50 25.06.2026
2 Луганск
За информация: гъстотата на населението в Русия на границата с Китай е много по-голяма!
Всъщност всички северни и централни райони на Китай са слабо населени и пусти! Цялото население на Китай е съсредоточено главно в южните и крайбрежните райони. Освен това сега Китай започна да изпитва демографски проблеми поради политиката"едно семейство-едно дете"! Вече построени цели градове в Китай стоят празни! Също така китайците не харесват сибирския климат!
Русофоби, спете спокойно! А Русия, нейните сибирски региони сега се развиват силно!
Благодаря за вниманието, всичко добро!
ДА ЗДРАВЕЕ ВЕЛИКА РУСИЯ
Коментиран от #40, #51, #68, #100
21:51 25.06.2026
3 Антиватник
Коментиран от #93
21:51 25.06.2026
4 Мда
21:52 25.06.2026
5 А ужж
21:53 25.06.2026
6 Тольи
Пиши и за това. Забраниха ви. Журналисти го признаха. Скандално, нали
Коментиран от #21
21:53 25.06.2026
7 Из Крим
21:53 25.06.2026
8 Митрофан Паша Ханъм Губернатор
21:54 25.06.2026
9 НЕ МОЕ МИ СВЪРШИ ДЕНЯТ
21:54 25.06.2026
10 Гост№4442
Коментиран от #25
21:56 25.06.2026
11 Забалкалский край роби на Китай
21:56 25.06.2026
12 Радев
21:56 25.06.2026
13 Пич
Коментиран от #16, #24
21:56 25.06.2026
14 пРосия
21:56 25.06.2026
15 Миризлив руски палячо-крепостен
Коментиран от #17
21:57 25.06.2026
16 Пак аз
До коментар #13 от "Пич":
Като малък са те били с мотика по главата.Коментиран от #20, #36
21:58 25.06.2026
17 Българин
До коментар #15 от "Миризлив руски палячо-крепостен":
То и на нас Радев така ни каза21:58 25.06.2026
18 .....
Коментиран от #27
21:59 25.06.2026
19 нормално
22:00 25.06.2026
20 Не бе като малък
До коментар #16 от "Пак аз":
Спънах се и паднах в нужника ,и четох Работническо дело дорде ме извадятКоментиран от #39
22:00 25.06.2026
21 Грешиш
До коментар #6 от "Тольи":
Това се отнася за Крим, ДНР и ЛНР. Там е хуманитарна криза.22:00 25.06.2026
22 Многоходовото
22:02 25.06.2026
23 Из падмасковие
22:02 25.06.2026
24 Я сие би май
До коментар #13 от "Пич":
ката.Коментиран от #34
22:02 25.06.2026
25 Има още военни цели
До коментар #10 от "Гост№4442":
за унищожаване в Крим.22:03 25.06.2026
26 Исторически парк
Коментиран от #57, #103
22:03 25.06.2026
27 Някой
До коментар #18 от ".....":
Поема с достойнство22:05 25.06.2026
28 Мдаа
Мдаа...
Коментиран от #30, #33, #38, #52, #54, #104
22:06 25.06.2026
29 Ко стаа бе руски боклуци?
22:07 25.06.2026
30 Дон Корлеоне
До коментар #28 от "Мдаа":
С две думи, палячовската Гомнорусия става Москалия вече, защото Москала е по-евтин от чувала, а и Путин смята руснаците за добитък!22:07 25.06.2026
31 гост
Коментиран от #37
22:08 25.06.2026
32 ЕЙ мързеланковци
22:08 25.06.2026
33 Ол1гофрен,
До коментар #28 от "Мдаа":
Източник?22:08 25.06.2026
34 Пич
До коментар #24 от "Я сие би май":
Едипе, ти ли си?!22:09 25.06.2026
35 пиночет
22:11 25.06.2026
36 Да, ама
До коментар #16 от "Пак аз":
Като голям те бия с дръжката на мотиката през устата...22:11 25.06.2026
37 Бай Ганьо
До коментар #31 от "гост":
Какво ми дреме за руснаците,на тях да не им пука за нас!22:11 25.06.2026
38 Ха-ха
До коментар #28 от "Мдаа":
Значи по тези данни излиза, че убитите руснаци са почти 17 000 000, тъй като руските жертви са 7 пъти повече от украинските. Ужас !Коментиран от #48
22:12 25.06.2026
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Шафьоро
Коментиран от #89
22:13 25.06.2026
42 Владимир Путин, президент
Коментиран от #47, #69
22:13 25.06.2026
43 До…
22:13 25.06.2026
44 хаха
22:13 25.06.2026
45 Подуто
22:15 25.06.2026
46 Майко мила
22:15 25.06.2026
47 Така е
До коментар #42 от "Владимир Путин, президент":
Путин е велик лидер, който успя да възстанови в голяма степен СССР. Ето там няма вече интернет, няма бензин, появиха се огромните опашки за всякакви хранителни и нехранителни стоки, дефицити във всичко. Ликвидирани са всякакви опозиционни медии, несъгласните с режима изчезват. Всичко върви по план.22:15 25.06.2026
48 Пиночет
До коментар #38 от "Ха-ха":
И да не са 17млн, Путин ще ги довърши и ще им вземе здравенцето на руснаците!22:15 25.06.2026
49 Али
22:15 25.06.2026
50 ПАК ШАМАР
22:16 25.06.2026
51 в Киев за три дни
До коментар #2 от "Луганск":
Ако смятате че едно хапче на ден не успява да задоволи психичните нужди, моля ползвате две или три в рамките на денонощието!!!22:16 25.06.2026
52 НА ТАКИВА БУЛАМАЧИ
До коментар #28 от "Мдаа":
ВЯРВАТСАМО РАЗНИ
ЧЕРВЕНИ ГЕЙТЪРИ.
НЕКА ДА ПРОДЪЛЖАВАТ
ДА ВЯРВАТ
ТОЙ И ПУЧЯ ВЪШКИН
ВСЕ ВЯРВА
ВЯРВА ВЯРВА
НЕ СЛУЧАЙНО МУ ВИКАТ
ГЛАВНИЯТ ЗРИТЕЛ.
ХАХАХА
22:16 25.06.2026
53 Пиночет
22:16 25.06.2026
54 Руската пропаганда
До коментар #28 от "Мдаа":
Има за цел само глупаците.Не вървиш.Коментиран от #63
22:18 25.06.2026
55 Евроатлантик
22:20 25.06.2026
56 Лука
Коментиран от #67, #84
22:20 25.06.2026
57 Грешиш.
До коментар #26 от "Исторически парк":
Това се отнася за Крим, ДНР и ЛНР. Там е хуманитарна криза. Живеят без вода, на водоноски. Това е руския начин на живот.22:21 25.06.2026
58 Отзад сила
22:21 25.06.2026
59 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #1 от "Гаварит Масква":
Патриотизма в Русия не е като в България, не се измерва в евро / литър.Коментиран от #73
22:23 25.06.2026
60 Путин гол от кръста надолу без кон.
22:23 25.06.2026
61 Васил
22:24 25.06.2026
62 Колеги тази вечер на кого да се изредим?
Коментиран от #64, #65, #72, #97
22:24 25.06.2026
63 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #54 от "Руската пропаганда":
Да, точно вас има за цел. Но вие сте необучаеми.Умните хора по принцип са русофили. Американците обаче ви знаят цаката, като ви дадът малко пари и сте готови да ви обърнат хастара22:25 25.06.2026
64 На теб
До коментар #62 от "Колеги тази вечер на кого да се изредим?":
тъкмо си на.упен22:26 25.06.2026
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Лято е
22:26 25.06.2026
67 Абе
До коментар #56 от "Лука":
Хаяско джуджето яко пляка оня исполин с памперса и ботокса.22:29 25.06.2026
68 Санитар от Карлуково
До коментар #2 от "Луганск":
Колегите са напът! Стаята е оправена! Но доктора не е оптимист...Коментиран от #71
22:29 25.06.2026
69 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #42 от "Владимир Путин, президент":
Венесуела вече е Американска. Американците Сега 100 г ще я въстановяват от земетръса. Нали требования повече нефт да открпднат.А в Иран, Кой направи войната? Евреите и сащ
Коментиран от #74
22:29 25.06.2026
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Евгений Онанегин
До коментар #62 от "Колеги тази вечер на кого да се изредим?":
Карай на ред, после повтаряй!22:31 25.06.2026
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Владимир Путин, президент
До коментар #69 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
"..а в Иран, кой направи войната.."Стеснявам се да попитам ама кой предаде Иран, кой предаде Мадуро и Венецуела и кой Не изказа съболезнования към венецуелския народ ???
Жокер - не е Тръмп ☝️
Коментиран от #85
22:35 25.06.2026
75 Да се прибират в кочината
Коментиран от #81, #95
22:35 25.06.2026
76 КРИМ Е УКРАИНСКИ, МОСКАЛ ТОЖЕ
450 000 смъртника трябват спешно до края на летото!
Ловците от ВоенКома ги извлачат направо от колите и...с чувальо за... Донбас! Хихихихихи
Убавиня!
Хихихихихи
Коментиран от #80, #90
22:37 25.06.2026
77 Българин
22:37 25.06.2026
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 Киев за два дня
СЛАВА УКРАИНЕ!
22:38 25.06.2026
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 аz СВО Победа 81
До коментар #75 от "Да се прибират в кочината":
Орките 4 години го търсеха.На петата го намериха.🤣🤣🤣
22:41 25.06.2026
82 Мтрфанова
22:41 25.06.2026
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 хаха🤣
До коментар #56 от "Лука":
остави го Хаяско, той фалира Рашка, ами наркоманите Маша и Медведа сменили доставчика и от новата партида съвсем им се изпържиха мозъците🤣 🤣 🤣22:42 25.06.2026
85 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #74 от "Владимир Путин, президент":
А Иран Има договор за военно сътрудничество със Русия? Кона е подписан? А Венесуела си я предадтха своите. Мадуро го няма, а другите работят със САЩ. Щото са предатели. Виж се и ще разбереш че е така.22:43 25.06.2026
86 Само минавам тъдява ама да попитам де
За селскио иди ОТИН Ко пейката питам,..га тургам на леля му
22:43 25.06.2026
87 Не може да бъде
22:43 25.06.2026
88 Смех с копейки
До коментар #78 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
Ти що не си на фронта?Коментиран от #92
22:43 25.06.2026
89 да питам
До коментар #41 от "Шафьоро":
верно ли Пуся е работил като шофьорче на такси ?Коментиран от #91
22:44 25.06.2026
90 Този коментар е премахнат от модератор.
91 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #89 от "да питам":
Да питам и Аз и отговор не искам, щото го знам.: Верно ли зеленски Свири с онаа си работа на Пиано? Че и видео имало?Коментиран от #96, #99
22:46 25.06.2026
92 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #88 от "Смех с копейки":
А Ти що не си в Украйна.?Коментиран от #105
22:47 25.06.2026
93 "В каменната ера":
До коментар #3 от "Антиватник":
Украйна удря мощно, а руснаците не знаят - нямат интернет.22:47 25.06.2026
94 Последния софиянец
До коментар #90 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
Прав е човека. В тубата е пълно с видосики как ги прибират направо от улицата и от колите.Много монголска ЛЕШ, много нЯщо...ей
22:49 25.06.2026
95 Ами стоят
До коментар #75 от "Да се прибират в кочината":
Си у тях. Крим е Руски, така каза международния съд в Хага. Ама то за евроатлантета с промити мозъци пишещи злобни измислени коментари от безсилеие е трудно за проумява е.22:50 25.06.2026
96 хаха🤣
До коментар #91 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
млад е ще свири, ами дядо Вовчик старчока не му остана с какво да свири🤣🤣🤣Коментиран от #98
22:51 25.06.2026
97 Този коментар е премахнат от модератор.
98 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #96 от "хаха🤣":
Наркоман млад няма. Запомни.Коментиран от #107
22:52 25.06.2026
99 Бутачо
До коментар #91 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
Еваларка на Зеленски, това означава че и У я му е майстор!Онаа плешивая подземная Дрянь ..ху ЙЛО и она свири ама на...КУ РАна рамАзан
Ха-ха-ха
Коментиран от #106
22:53 25.06.2026
100 А всъщност руското население
До коментар #2 от "Луганск":
По границата с Китай вече е полуруско. Бъкано с китайци и дори табелите по магазините са на китайски.22:56 25.06.2026
101 Московчани пратили писмо
23:19 25.06.2026
102 А га гласувахте да сте в Русия
23:35 25.06.2026
103 Нека да пиша
До коментар #26 от "Исторически парк":
От венерическия парк ,дойде тьотка Мутрофанова ,и Ивелин е лизна отдолу23:51 25.06.2026
104 Този коментар е премахнат от модератор.
105 Нека да пиша
До коментар #92 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
При майка ти сме ,че она большая шаалааваа00:05 26.06.2026
106 Нека да пиша
До коментар #99 от "Бутачо":
Пуся бозае на кадировската му рязана флейта00:07 26.06.2026
107 Нека да пиша
До коментар #98 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
Майка ти как ,тази вечер киска ще дава .00:08 26.06.2026