Украинският президент Володимир Зеленски е одобрил предложена от Службата за сигурност на Украйна (ССУ) 40-дневна операция за оказване на влияние, чиято цел е да се окаже натиск върху Русия с оглед прекратяване на войната, предадоха Укринформ и Ройтерс, като цитират публикации на Зеленски във Фейсбук и Телеграм, пише БТА.
Президентът на Украйна е получил доклад от временно изпълняващия длъжността ръководител на ССУ генерал-майор Евгений Хмара относно прилагането на украинската стратегия за "санкции с дългосрочен ефект", "санкции със средносрочен ефект" и бойните постижения на центъра за специални операции "Алфа" на Службата за сигурност на Украйна на бойното поле.
"Одобрих 40-дневна операция на ССУ за оказване на влияние върху държавата-агресор, с цел да се окаже натиск за прекратяване на войната", подчерта Зеленски.
"Важно е да се отбележи, че вече няколко месеца подред Службата за сигурност на Украйна демонстрира най-висока ефективност при отбраната на украинските позиции на фронта чрез използването на различни видове дронове. Центърът за специални операции "Алфа" води по брой на неутрализирани военнослужещи и единици техника на окупатора", заяви Зеленски.
Украинският президент е обсъдил с генерал-майор Хмара и предизвикателствата пред вътрешната сигурност на Украйна.
От месеци насам Украйна провежда серии от удари с оръжия със среден и голям обсег срещу цели в Русия или в контролираните от Русия територии, насочени предимно срещу петролната промишленост.
Украйна ще получи още 3,39 млрд. долара помощ от Световната банка, съобщи днес украинската министър-председателка Юлия Свириденко по време на Конференцията за възстановяване на Украйна, където тя се срещна с президента на Световната банка Аджай Банга, предаде ДПА.
От тази сума 2,35 млрд. долара ще бъдат предоставени като безвъзмездни средства за стабилизиране на Украйна и нейната икономика. Още 1,04 млрд. долара ще бъдат отпуснати на Киев под формата на заем, предназначен конкретно за икономическо развитие, като гаранции за него ще дадат Великобритания и Япония.
Не се съобщават повече подробности кога точно ще бъдат отпуснати тези средства.
Украйна разчита в голяма степен на чуждестранна помощ, докато се опитва да отблъсне пълномащабната руска инвазия, започнала през февруари 2022 г., отбелязва ДПА.
Домакини на Конференцията за възстановяване на Украйна са полският премиер Доналд Туск и украинската му колежка Юлия Свириденко.
В срещата в Гданск, Полша, участват ЕС, Групата на седемте, Световната банка и други институции, както и многобройни представители на компании.
Силите силите за противовъздушна отбрана на Киев тази отразиха руска въздушна атака, предаде преди минути Ройтерс, като се позова на столичните власти.
Към момента не се съобщава за пострадали хора.
Тимур Ткаченко, ръководител на киевската военна администрация, написа в социалната мрежа Телеграм, че системите за ПВО са се задействали, за да неутрализират вражески ракети.
Кметът на украинската столица Виталий Кличко заяви, че отломки от прехванат дрон са паднали върху склад в Дарницкия район и са предизвикали пожар.
Украинският президент Володимир Зеленски миналата седмица предупреди, че Русия готви масирани атаки срещу Киев и други градове.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Брендо
Коментиран от #35
23:00 25.06.2026
2 Тоя явно,
Коментиран от #28
23:00 25.06.2026
3 Съдията
Коментиран от #61
23:02 25.06.2026
4 Европеец
Коментиран от #29
23:02 25.06.2026
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 бай Даньо
Коментиран от #31
23:03 25.06.2026
7 ТИЯ ГИ ПОМПАТ СИИИЧКИ
23:03 25.06.2026
8 Ох зелник
23:03 25.06.2026
9 Путин гол от кръста надолу без кон.
23:04 25.06.2026
10 Отреазвяващ
Коментиран от #33
23:04 25.06.2026
11 Тити на Кака
Как се отразява съотношението 1000:26 на ВСУ?
Победно, а?
23:04 25.06.2026
12 Пич
Коментиран от #15, #16, #27
23:05 25.06.2026
13 1302
Кой ще ги връща тия пари? Никой не знае.
Пълна лудост е това
Коментиран от #18
23:06 25.06.2026
14 Ами
23:07 25.06.2026
15 Карлуково
До коментар #12 от "Пич":
Идваме!Стегни се !Коментиран от #21
23:08 25.06.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Мхм
23:12 25.06.2026
18 Ха ха
До коментар #13 от "1302":
Много повече .90 милиарда от ЕС за Украйна и още поне 45милиарда пак за Украйна от НАТО след срещата на върха на НАТО в Турция.Много Груз 200 и Груз 300!
Коментиран от #54
23:12 25.06.2026
19 Анонимен
23:13 25.06.2026
20 руската мечка
23:13 25.06.2026
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 2 до 2,5 евро за литър бензин в руската
23:14 25.06.2026
23 Копейкин Костя
Пасьол Митрофанова тройна надница ли дава??? 😀
Коментиран от #32
23:14 25.06.2026
24 Анонимен
23:14 25.06.2026
25 САРМАТ
Коментиран от #46
23:14 25.06.2026
26 Уф Божкеее...!
Тоя Зеленчук,май нещо много си е повЕрвал...?!
23:16 25.06.2026
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 хихи
До коментар #2 от "Тоя явно,":
горе долу е така. той определя дали в русия ще има бензин и хляб. той определя дали ще се придвижват с автомобили или каруци😆😆😆23:17 25.06.2026
29 Град Козлодуй
До коментар #4 от "Европеец":
Грешиш приятел. От руснак войник не става, в това е проблема.23:18 25.06.2026
30 Делю Хайдутин
Коментиран от #42
23:19 25.06.2026
31 бай Гошо
До коментар #6 от "бай Даньо":
То,че е откачено това зеленото е повече от ясно ..!Но напълно ясно е и,че скоро ще бъде...закачен,като идеолога си-Мусолини,на центъра на площада...!
23:19 25.06.2026
32 САРМАТ
До коментар #23 от "Копейкин Костя":
ХУБАВО Е ДА СЕ ПИТА.ТИЯ ,ПО ИЗДРЪЖЛИВИТЕ,МОЖЕ И ДО СТАНБУЛ ДА СТИГНАТ!Коментиран от #40
23:20 25.06.2026
33 1945
До коментар #10 от "Отреазвяващ":
в Крим е хуманитарна криза затова хората напускат няма гориво и вода.23:20 25.06.2026
34 Символ 40
Какво става с Константиновка?
До 40дни много неща ще му се прояснят
Коментиран от #43
23:20 25.06.2026
35 Наблюдател
До коментар #1 от "Брендо":
Този клоун играе професиоанално зададената му пиеса от наследниците на фашисти и реваншисти в Европа.Той е само машата в ръцете на дявола.
Коментиран от #53
23:21 25.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Пасивен Кремълски охлюв -Ботокс педофил
23:24 25.06.2026
38 Това
До коментар #27 от "Бай Амет чобанина":
Рендерастите не ме интересувате! Седни си на цвичките, ама ги вържи с канап, че какъвто си яко помпан, дълбоко ще влязат, та без канап, хирург ще идеш да ти ги вади!!!Коментиран от #49
23:24 25.06.2026
39 време за море 😂
😂
23:24 25.06.2026
40 Копейкин Костя
До коментар #32 от "САРМАТ":
Нали за Лисабон тръгнахте преди пет години?Що сте още в Донбас? Или първо Истанбул през петата петилетка , пък Лисабон другия век? 😀
Коментиран от #56, #114
23:24 25.06.2026
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Копей не умувай.
До коментар #34 от "Символ 40":
Грабвай две туби бензин и бидон с ток и марш на подскоци да ги носиш Крим.Марш!
23:24 25.06.2026
44 Дърт Кремълски ботоксов педофил-скопен
23:25 25.06.2026
45 да питам
Коментиран от #47
23:25 25.06.2026
46 Розовото пони Путин🦄
До коментар #25 от "САРМАТ":
В бункера съм, на сигурно място. Най-много Песков да ме уцели🌈 🦄 🤣Коментиран от #93
23:27 25.06.2026
47 Пиночет
До коментар #45 от "да питам":
Путин вече е изтъргувал Русия на Китай23:27 25.06.2026
48 Отец Дионисий
23:27 25.06.2026
49 Бай Амет чобанина
До коментар #38 от "Това":
Аз ти мисля хубавото, ама ти се инатиш.23:27 25.06.2026
50 Летец Пешеходец
Коментиран от #103
23:28 25.06.2026
51 Бай Ганьо
23:29 25.06.2026
52 симха
Коментиран от #63
23:31 25.06.2026
53 Смях в залата
До коментар #35 от "Наблюдател":
Действащият агент на КГБ и контрабандист Владимир Гундяев, известен още и като "патриарх Кирил" призовал всички руснаци на молитва за спасение от "страховитите сатанисти Зеленски и Буданов". С Божията сила "демоните на тероризма" можело да бъдат "извадени" от човешкото тяло.😂
Коментиран от #97
23:31 25.06.2026
54 1302
До коментар #18 от "Ха ха":
Ефект - никакъвОбменят си тела в съотношение 1000 : 50
Коментиран от #59
23:32 25.06.2026
55 Как Путин ще оправдае спирането на война
23:34 25.06.2026
56 САРМАТ
До коментар #40 от "Копейкин Костя":
ПРИЯТЕЛЮ,АЗ СИ ПИЯ НА СЕЛО,И НЯМА ДА ТРЪГВАМ!НО,РУСНАЦИТЕ ТРЪГНАТ ЛИ ,СТИГАТ!АКО ИСКАШ ПОМНИ,АКО ИСКАШ СИ ЗАПИШИКоментиран от #113
23:34 25.06.2026
57 София
Анна Политковская.
23:35 25.06.2026
58 Варна 3
23:37 25.06.2026
59 Ти гледай броя на убитите, а
До коментар #54 от "1302":
не на разменените пленници,тела или цивилни. Това е капка в морето, на фона на 1,5 милиона убити руснаци.Коментиран от #62, #71
23:40 25.06.2026
60 По цял свят медиите гърмят
Коментиран от #67, #72, #76
23:41 25.06.2026
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Така де
До коментар #59 от "Ти гледай броя на убитите, а":
На убитите. 1000 тела за Украйна, 30 за Русия!Коментиран от #73
23:46 25.06.2026
63 САРМАТ
До коментар #52 от "симха":
ДЖ,НА РУСИЯ НЕ Е НУЖНО ПРИМИРИЕ.ЩЕ ИМА ОЩЕ РЕФЕРЕНДУМИ!АКО ИМА НЯКАКВА УКРАЙНА,ЩЕ БЪДЕ МАЛКА!НО ПЪК ЕВРОПЕЙСКА ,МНОГО ДЕМОКРАТИЧНА,НО МАЛКА!23:47 25.06.2026
64 Билатшчук
23:49 25.06.2026
65 Зеленски е шефа!
23:49 25.06.2026
66 Ти да видиш
23:49 25.06.2026
67 Този коментар е премахнат от модератор.
68 Ярослав Хашек
"Как един клоун направи многоходовия геостратег на клоун и да му се смее цял свят"
23:52 25.06.2026
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Розовото пони Путин🦄
До коментар #67 от "Абе":
И аз искам да ходя на прайд, но вече пета година стоя с памперс в бункера🌈 🦄 🤣23:55 25.06.2026
71 САРМАТ
До коментар #59 от "Ти гледай броя на убитите, а":
ДЖ МЛАДО,НАЛИ И ЧУВАЛИ ОБМЕНЯХА!УКРИТЕ НЕСИ ГИ ИСКАХА ТЕХНИТЕ ГЕРОИ!23:56 25.06.2026
72 Митре
До коментар #60 от "По цял свят медиите гърмят":
Да.....Само си извади пръстите от контакта23:57 25.06.2026
73 Брой на убитите е важен.
До коментар #62 от "Така де":
А не на размените на пленници или тела. Това е капка в морето, нищожна бройка. Броят на убитите руснаци надхвърля 1.5 милиона. Това е важното.Коментиран от #75, #86
23:59 25.06.2026
74 Ние
Коментиран от #80
00:01 26.06.2026
75 Пропагандата е за глупака
До коментар #73 от "Брой на убитите е важен.":
Реалността се вижда при размяната на тела! 1000 за Украйна, 30 за Русия!Коментиран от #81, #83, #89
00:01 26.06.2026
76 САРМАТ
До коментар #60 от "По цял свят медиите гърмят":
ЯВНО И В ТВОЯТА ПРАЗНИЦА Е МАЛО БУМ.НИЩО,МОЖЕ ПЪК ДА СЕ ОПРАВИШ!00:01 26.06.2026
77 Опаа
Путин загуби войната между другото
00:01 26.06.2026
78 Руски депутати:
00:02 26.06.2026
79 Бангаранга
00:02 26.06.2026
80 хихи
До коментар #74 от "Ние":
водя ви...към пропастта 😂😂😂00:03 26.06.2026
81 Виждаш
До коментар #75 от "Пропагандата е за глупака":
миУйя.Коментиран от #85
00:03 26.06.2026
82 Ники
00:04 26.06.2026
83 Руската пропаганда
До коментар #75 от "Пропагандата е за глупака":
Уцелва само глупака.Коментиран от #87
00:04 26.06.2026
84 Американските данни
персонал – около 1 459 940 (+655) души;
резервоари – 12 781 (+5) единици;
бронирани бойни машини – 24 220 (+2) единици;
артилерийски системи – 37 248 (+59) единици;
МЛРС – 1 688 (+1) единици;
противовъздушна отбрана – 1 350 (+1) единици;
въздухоплавателни средства – 441 единици;
хеликоптери – 349 единици;
Оператор на оперативно-тактическо ниво – 142 780 (+1551) единици;
крилати ракети – 4 350 единици;
кораби/лодки – 35 единици;
подводници – 2 единици;
автомобилна техника и танкови камиони – 80 985 (+235) единици;
специално оборудване – 4 358 единици.
Коментиран от #88, #90
00:05 26.06.2026
85 Виждам
До коментар #81 от "Виждаш":
деградирал глупак в яд и злоба, че го ползват за парцал. Но аз нямам вина, че е глупак и мрази род, родина и себе си.00:05 26.06.2026
86 САРМАТ
До коментар #73 от "Брой на убитите е важен.":
И САМО НА ТОВА УШО ДА СПИШ!00:05 26.06.2026
87 Така е
До коментар #83 от "Руската пропаганда":
Затова пропадналият и залят от фашизъм запад винаги уцелва точно глупака за евтина пропаганда и глупави лъжи срещу Русия!00:06 26.06.2026
88 Троленето не ти помага
До коментар #84 от "Американските данни":
Само показва колко е отчаян фашизма залял запада от Русия.Коментиран от #99
00:08 26.06.2026
89 Става въпрос за броя убити във
До коментар #75 от "Пропагандата е за глупака":
войната. Разменените са капка в морето, нищожна бройка. Важна е бройката дадени руски жертви, тези 30 човека са едно нищо, особено на фона на убитите 1,5 милиона руснаци. Страшно е.Коментиран от #91, #92, #112
00:08 26.06.2026
90 Цеко
До коментар #84 от "Американските данни":
Много руска смрадт е това.00:09 26.06.2026
91 Копейката се удря с бордюр у главата
До коментар #89 от "Става въпрос за броя убити във":
После му се разяснява.Коментиран от #102
00:10 26.06.2026
92 Така де
До коментар #89 от "Става въпрос за броя убити във":
Съотношението се вижда идеално при размяната на тела! 1000 за Украйна, срещу 30 за Русия!Коментиран от #100
00:10 26.06.2026
93 САРМАТ
До коментар #46 от "Розовото пони Путин🦄":
Е, СМЕЛ СИ,АМА ПОНИ!ВСИЧКИТЕ ДЖ СТЕ ТАКИВА!ИМА ЛИ ПРОТИВ!А,СВО!00:11 26.06.2026
94 хихи
Коментиран от #98
00:11 26.06.2026
95 бебето
00:13 26.06.2026
96 Ние
00:13 26.06.2026
97 Източник:
До коментар #53 от "Смях в залата":
,,УкрИнформ"...😝😂😆🤣!00:14 26.06.2026
98 Как да не е
До коментар #94 от "хихи":
РУСИЯ ПРОДАВА НЕФТИНДИЯ ПЛАЩА В РУПИИ....
РУСИЯ КУПУВА ОТ ИНДИЯ
НО МАХАРАДЖАТА МОДИ
ИСКА ДОЛАРИ....
НЯМА КРАЙ ПУТИНСКИЯ ПОЗОР....
ВСЕКИ МУ БИЕ ШАМАРИ
НА БУНКЕРНИЯ ПЕДОФИЛ.
Коментиран от #109
00:14 26.06.2026
99 Ами не е тролене
До коментар #88 от "Троленето не ти помага":
Зеленски навря путин в кучи гАз.Коментиран от #101
00:15 26.06.2026
100 Размените на пленници и тела
До коментар #92 от "Така де":
и убитите нямат нищо общо. Разменените тела са нищожна бройка. 30 разменени руснаци на фона на 1.5 милиона убити руснаци е нищожна бройка. Както и 1000 разменени украинци на фона на 350 хиляди убити украинци също е нищожна бройка. Затова важния показател е общ брой убити.Коментиран от #106
00:16 26.06.2026
101 Както казах
До коментар #99 от "Ами не е тролене":
троленето не ви помага! Докато ви ползват за евтина и глупава пропаганда, САЩ унищожава Европа.00:17 26.06.2026
102 САРМАТ
До коментар #91 от "Копейката се удря с бордюр у главата":
АКО ТИ Е СПОКОЙНО,НЕ НАСЛВАЙ БЕ ЧОВЕК!00:17 26.06.2026
103 Бастун
До коментар #50 от "Летец Пешеходец":
ЛетецЯ дЪ ПростЯи
ПешеходецЯ дЪ ПростЯ
е
бастун на Урсула
00:17 26.06.2026
104 ЕС сее смърт
Сега налм разбирате, колко смърт ще проиведе Гебрев и такива демони като, което ще замине за идиотията на Зеленски.
И ние всички сме отговорни за това
Тези заводи, трябва да са под строг контрол, а као е необходимо и да бъдат спрени от производство!
Радев, издънко натовска, що не се качиш на една от двете Ефки, че третата е за резервни части, и да отлетиш без да се връщаш!
00:18 26.06.2026
105 Али
00:19 26.06.2026
106 Пропагандата е за глупака
До коментар #100 от "Размените на пленници и тела":
Реалността за останалите! 1000 тела за Украйна, 30 за Русия! И на този фон изкарват глупак да троли! Това е пълна деградация на запада!00:19 26.06.2026
107 ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ
ЩЕ ПОМОГНЕ НА УКРАЙНА
СЪС 700 БРОЯ
КРИЛАТИ РАКЕТИ
РУТА БЛОК 2 .
БОЙНА ГЛАВА 250 КГ.
РАЗСТОЯНИЕ НА ПОЛЕТА 700 КМ.
НАСОЧВАНЕ СЪС ИЗКУСТВЕН ИНТЕЛЕКТ...
ЕДНА РАКЕТА КОЯТО САМА
НАМИРА РУСКАТА ЛЕШ .
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
ПО ПЛАНУ
ПО ГРАФИКУ
00:20 26.06.2026
108 Пффф... Клоуна си остава клоун
С гол дирник таралеж тръгнал да мачка...
00:20 26.06.2026
109 САРМАТ
До коментар #98 от "Как да не е":
ВИДИШ МИ СЕ МЕКУШАВ!А СЕГА СИ СЕДНИ!НИКАКВО ВДИГАНЕ НА РЪКА ПОВЕЧЕ!00:22 26.06.2026
110 Ние
Коментиран от #119
00:24 26.06.2026
111 Абе Стайков
Ама пък толкова неграмотност…..»отчайващо!
00:26 26.06.2026
112 Айдеее,пак се почна...!
До коментар #89 от "Става въпрос за броя убити във":
Три реда сълзи и два реда сополи за...,,руските жертви"...?!00:26 26.06.2026
113 Копейкин Костя
До коментар #56 от "САРМАТ":
Те руснаците тръгнаха за Истанбул през ПСВ, пък приключиха с Брест-Литовск...00:27 26.06.2026
114 Пропагандата
До коментар #40 от "Копейкин Костя":
винаги намира глупака!00:29 26.06.2026
115 Смешник
00:32 26.06.2026
116 Смърфиета
Коментиран от #121
00:33 26.06.2026
117 Всяка вечер 8,4 милиарди души по света
00:34 26.06.2026
118 Този коментар е премахнат от модератор.
119 ЧИНИ МИ СЕ
До коментар #110 от "Ние":
ПУТИН - ПРОВАЛ00:35 26.06.2026
120 Зелен наркоман
00:39 26.06.2026
121 Злото куче
До коментар #116 от "Смърфиета":
Праскъш ли се уГазо?00:39 26.06.2026
122 Хахаха!🎺🥳😀
00:39 26.06.2026
123 ТРЪМП
ТРЯБВА да се КАЖЕ, че е СМЕЛ, има СТРАХОТНО ОБОРУДВАНЕ и СТРАХОТНИ МЪЖЕ, ВОЙНИЦИ....
ДУМАМ ТИ ДЪЩЕ
СЕЩАЙ СЕ СНАХО
КОЙ ЩЕ УДРЯ ПО БЛАТНАТА ТЕРИТОРИЯТА
00:40 26.06.2026