Анди Бърнам може да стане министър-председател на Обединеното кралство още на 20 юли, ако няма други кандидати, желаещи да наследят Киър Стармър, пише "The Independent".
При липсата на други кандидати, се очаква бившият кмет на Манчестър да бъде официално обявен за лидер на лейбъристите на специална конференция на 17 юли, ден след края на номинациите за поста. Той няма да стане премиер мигновено. Официалното предаване на властта ще се състои на 20 юли.
Кандидатите за партиен лидер трябва да си осигурят подкрепата на 81 депутати от Лейбъристката партия и три от свързаните с нея организации до 16 юли, за да бъдат включени в бюлетината.
До момента Анди Бърнам е единственият кандидат за партийно ръководство, подкрепен от няколко министри от кабинета, както и от депутати от задната скамейка.
Уес Стрийтинг, смятан за негов основен потенциален съперник, се самоизключи от надпреварата малко след като Киър Стармър обяви, че подава оставка.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Анди Бърнам
Коментиран от #5
14:58 27.06.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Хммм
15:01 27.06.2026
5 Брачет
До коментар #1 от "Анди Бърнам":
Повече требе се притесняваш , ако Маше и Медведя се запият малко повече и натиснат красная кнопка ...😀15:04 27.06.2026
6 нострадамус
дет ще джафка по силно от предишния очилат мишок и лудия борис и индиецо и двете каки кифли
и до 2г другите мишоци ще се усетят че и тоз е за гонене като стандарта им върви надолу
15:11 27.06.2026
7 Кой е па тоа?
15:31 27.06.2026
8 Kaлпазанин
Коментиран от #10
15:31 27.06.2026
9 Рускиня
16:39 27.06.2026
10 Рускиня
До коментар #8 от "Kaлпазанин":
Много точен коментар! 🍀16:41 27.06.2026
11 не може да бъде
16:51 27.06.2026