Заместник-министърът на транспорта и съобщенията Анна Натова участва в срещата на високо равнище за развитие на Средния коридор, която се проведе днес в Брюксел. По време на събитието страната ни представи визията си за стратегическата роля на черноморските пристанища като „портали“ на Европа към Средния коридор. Срещата беше открита от комисаря по разширяването Марта Кос. В нея се включиха още европейският комисар по устойчив транспорт и туризъм Апостолос Дзидзикостас, както и министри и заместник-министри на транспорта на Армения, Казахстан, Турция, Украйна, Молдова, Узбекистан и др.
В изказването си заместник-министър Натова подчерта геостратегическата роля на България като държава членка на ЕС с излаз на Черно море и акцентира върху необходимостта от осигуряване на по-бърз, сигурен и безпрепятствен транспорт на товари и пътници по маршрута. Тя посочи, че модернизирането на пристанищата и тяхното интегрирано развитие с железопътния транспорт ще повиши ефективността и конкурентоспособността на целия транспортен коридор. „Развитието на Средния коридор за България е стратегическа възможност, но и споделена отговорност“, допълни тя.
Пред европейските партньори и представителите на страните от Централна Азия и Южния Кавказ заместник-министър Натова отбеляза, че за постигане на пълна оперативност на маршрута са необходими ускорени инвестиции, по-добра институционална координация и засилено трансгранично сътрудничество. Тя обърна специално внимание на партньорството между публичния сектор и бизнеса като ключов фактор за осигуряване на финансови ресурси и внедряване на иновативни логистични решения.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 к0к0рч0 💋🍌
17:25 23.06.2026
2 Смях
Коментиран от #18
17:25 23.06.2026
3 Руското езеро
17:32 23.06.2026
4 Факт
17:33 23.06.2026
5 рибар
17:36 23.06.2026
6 Гост
17:38 23.06.2026
7 При такава
17:41 23.06.2026
8 Тома
Коментиран от #17, #19
17:42 23.06.2026
9 УдоМача
17:59 23.06.2026
10 българина
18:18 23.06.2026
11 Шпек
18:19 23.06.2026
12 честен ционист
18:30 23.06.2026
13 ИМПЕРИАЛИСТ
18:41 23.06.2026
14 Защо трябва да сме каквато и да е връзка
18:49 23.06.2026
15 Бене
Колко й са Командировъчните на този Набеден Заместник Министър???
Тя беше Насадена и в предния Сериал от едно Служебно правителство...
Дали може да различи Язовир от Микроязовир,Езеро,Кей ,Море
та да разбере Цяла България какви Шушляци се пробутват по разни министерства,агенции
18:51 23.06.2026
16 Костадинов
18:55 23.06.2026
17 матрос
До коментар #8 от "Тома":
И бай Тошовата България защо фалира на три пъти?Нали въртяхме търговия?Кораб Г.С.Раковски взе това от цимент на торби и тръгна да го продава.Направи околосветско плаване,и след 11 месеца се върна пак във Варна.Със същия цимент.Половината от товара влагата в тропиците беше направила на камък.Пенсията която харча днес е от БМФ.Стажа ми е единствено там.Така,че не ми говори за кораби.Баща ми караше оръжие за Виетнам по времена Виетнамската война,аз пък карах за Куба и Ангола.Темата е дълга.Днес търговски кораби под наш флаг май няма.Няма и смисъл.Света днес е друг.19:22 23.06.2026
18 Вуте
До коментар #2 от "Смях":
Нали китаец и нашенец си приказвали за влакове и китаеца пита-колко часа е най-дългото ви пътувани с влак.Нашенеца отговаря,осем часа.Китаеца се зачудил и му вика-че вашата държава е огромна бе.Човека смятал скороста на техните влакове,за осем часа колко ще измине.19:31 23.06.2026
19 Панчо
До коментар #8 от "Тома":
Тома това "дозина"какво означава?Имаш ли представа какво представляваха Океански риболов и БМФ?Вземи прочети нещо по въпроса.Ще ти е от полза.Но не са "дозина".19:53 23.06.2026
20 Скрийте си Потенциала !
Какво Правят !
Идиоти !
Като Вас !
19:59 23.06.2026