Не съм критик на това правителство. За съжаление министър Шишков може да нанесе сериозна вреда на това правителство. Може да вкара кабинета в обяснителен режим. Изнесените от него данни в голямата си част са внушения. Това заяви бившият министър на регионалното развитие Иван Иванов в предаването „Още от деня“ по БНТ.
Със сигурност това ще се отрази на имиджа на правителството. Има риск да спре завършването на АМ “Хемус“, допусна той.
Първо промяната в методиката за индексациите бе инициирана от Камарата на строителите след широко обществено обсъждане. Тя се отнася по договори за обществените поръчки, не по инхаус договорите, по които се строи Хемус и пътя Ботевград – Видин. Тя се отнася за поръчки напред във времето, обяви бившият регионален министър.
Той показа своя заповед, според която се забранява да се правят всякакви опити за индексации.
Не знам как са направени тези сметки. Всичко, което чухме днес от регионалния министър е невярно. Той не е спирал нищо. Аз не видях днес официални документи, освен някакви рисунки. Остава му още малко време, след което ще отговаря за своите действия. Явно министър Шишков се е пренавил, защото има големи обществени очаквания към него, посочи Иванов.
Останах с впечатление, че АМ „Хемус“ няма да се построи по негово време, което е жалко за хората от Северна България, допълни той.
По думите му плащания по ЛОТ 4 на АМ „Хемус“ последно са направени по време на служебния кабинет „Гюров“. Иван Иванов добави, че в тази ситуация ще бъде принуден да потърси правата си в съда.
„Баба Алино е един изключително грозен пример как някой е допуснал построяването на цял град. Аз съм изумен, защото научих за случилото се след моя мандат. Не бе постъпил нито един сигнал. Кметът Коцев е идвал многократно в моя кабинет, но не е повдигал темата за този проблем. Разследването, което тече в момента ще даде точна информация как и защо това се е случило“, заяви Иванов.
С г-н Христанов разкрихме доста такива случаи във Варна по мое време. Тези действия са извършени назад във времето, разясни Иван Иванов.
От БСП ще дадем оценка на това правителството след 100 дни управление. Искрено се надявам БСП да намери своя път. Пожелавам на г-н Зарков да намери нов път с нова риторика и то към младите. Без лява партия България няма как да съществува, смята той.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ако
Иванов по добре да млъкне, защото това което са сътворили и той и тия преди него, като го ровят само се размирисва повече !
Коментиран от #15
20:33 23.06.2026
2 БСП ръководството на Фритюра.
20:38 23.06.2026
3 ???????
20:38 23.06.2026
4 Питам
20:39 23.06.2026
5 Пич
Коментиран от #22
20:41 23.06.2026
6 Парпърляк
Коментиран от #8
20:42 23.06.2026
7 Те Си Го Избраха !
20:43 23.06.2026
8 Всички Са !
До коментар #6 от "Парпърляк":
В Кюпа !20:44 23.06.2026
9 Гост
20:45 23.06.2026
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 оня с коня
20:49 23.06.2026
12 Вуте
Коментиран от #19
20:51 23.06.2026
13 Има нещо такова
20:53 23.06.2026
14 Май ги удариха по ахилеса
Народа следващия път ще ви постави на точното място.
Истинското име е БОП.
олигархична
20:55 23.06.2026
15 А,аааа
До коментар #1 от "Ако":
Искам, искам да замирише.21:03 23.06.2026
16 Ти да видиш
Вместо това гербаджийската мисирка на канал 1 му пригласяше!!
21:25 23.06.2026
17 Силиций
Абе ужас някакъв.По-добре да си дойде оня дето ми внушаваше хубавини,нищо че ги нямаше....
21:26 23.06.2026
18 Сийка
21:31 23.06.2026
19 България не ви е бащиния!
До коментар #12 от "Вуте":
Няма да ходим на църква, ще се радикализираме!А Руменчо да се моли, щото голям грях си взе!
21:43 23.06.2026
20 Може е пожелателно
Един път бих приел грешка но втори не.....
21:45 23.06.2026
21 пак да се крие истината ?
21:46 23.06.2026
22 Планът "Голгота" на Андропов
До коментар #5 от "Пич":
Постоянно разпространяваш лъжи! Строен план има, ама не за това, за което говориш ти!Планът е червените комуноидни свИни да изпапат България. Почти успяха! Глад да ги скъса! Ама накрая ще повърнат от преяждане!☠︎︎༒︎✞︎🕸𖤐
21:49 23.06.2026
23 Шишкова и Радева зима. ГЛАД
21:49 23.06.2026
24 Па викаш ,да си вържеш гащите :
И започваш...😂🤣😆!
21:59 23.06.2026
25 Иван Иванич :
Шишков-Да,ама аз не съм съгласен...да си траем!
22:01 23.06.2026
26 не е хубаво да се лъже
22:24 23.06.2026