Полицейски патрул прегази куче в центъра на Самоков. Това твърдят зрители на бТВ, които са станали свидетели на случката.
Запис, качен в социалните мрежи показва и диалога между тях и органите на реда.
Случаят има щастлив развръзка. Кучето вече е добре, охлузванията са му отминали. Има оттоци, от клиниката са казали, че до няколко дни ще изчезнат. В центъра на Самоков тази сутрин се събраха хора в подкрепа на Вълканчо - един от талисманите на града.
"Дойдох няколко минутки след случая. Видях полицията, която се държеше много арогантно с може би 15-те човека, които бяха тогава на мястото на инцидента. Полицейската кола тръгва от паркинга. Кучето не е било под автомобила, а няколко метра пред него. Тръгват, минават през кучето, след това назад отново минават през него и си тръгват. Хората, които са станали свидетели, започват да крещят по тях и тогава вече спират на знака Стоп. Слизат и започват да се държат арогантно", разказва Елена, свидетелка.
Хората намират кучето по капките кръв, които е оставило като диря след него. Търсили са го почти цяла нощ. Пуснали са публикация, че кучето се търси и на следващия ден то се е появило само. След което е заведено на ветеринар се оказва, че няма нищо сериозно.
Балканчо си търси дом и семейство.
"Със сигурност не са искали да го сгазят, но последващото поведение на полицаите, не е адекватно", заяви свидетел на случилото се - показаха, че не ценят живота на животинчето.
"Тяхното поведение беше брутално. Община Самоков е една от най-черните точки за насилие в България", каза още той.
Потърсихме за коментар полицията от Самоков, откъдето ни отговориха, че в момента тече проверка.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 честен ционист
Коментиран от #4, #10, #65
08:30 24.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 е що скачахме по площадите?
До коментар #2 от "честен ционист":
а бананите ще ги спират ли?08:32 24.06.2026
5 Хахаха
Коментиран от #21, #47
08:32 24.06.2026
6 Пиже
08:32 24.06.2026
7 явно
08:32 24.06.2026
8 Циник
Коментиран от #25
08:33 24.06.2026
9 лют пипер
08:34 24.06.2026
10 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #2 от "честен ционист":
Какво знаеш ти за Виденовата зима която Шорош ни докара❗Коментиран от #14, #15
08:34 24.06.2026
11 въпросче
08:36 24.06.2026
12 влък
08:37 24.06.2026
13 Гост
08:37 24.06.2026
14 честен ционист
До коментар #10 от "🇧🇬БАЙ Х@Й‼️":
Знам какво е да си фалшив милионер. Този път може и да станете всички милиардери.Коментиран от #20
08:37 24.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 СЛОНА
В ЕС АКО СИ КУЧЕ СИ ПО ДОБРЕ ОТ ХОРАТА,ХОРАТА И ДЕЦАТА ГИ ГАЗЯТ С АВТОМОБИЛИ И НЕ ВЛИЗАТ В ЗАТВОРА ,А ЗА КУЧЕ МОЖЕ И ДА ВЛЕЗЕШ ИЛИ ДА СИ ЗАГУБИШ РАБОТАТА...
ЩО ЗА ДЪРЖВА Е ТОВА???....!!!
08:39 24.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 А бе
Коментиран от #66
08:40 24.06.2026
19 Моете
08:40 24.06.2026
20 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #14 от "честен ционист":
Браво!Показа, че нищо не знаеш, ама пишеш❗
08:41 24.06.2026
21 Буха ха
До коментар #5 от "Хахаха":
Самоковските кучета са по умни от местните жители08:41 24.06.2026
22 Факт
08:43 24.06.2026
23 Ушите
Коментиран от #35, #58, #59, #60, #61
08:45 24.06.2026
24 Спомням си
08:45 24.06.2026
25 Средногорчо
До коментар #8 от "Циник":
Ако милиционерската кола е минала отгоре без да го настъпи с гума, може да му се размине на Балканчо08:45 24.06.2026
26 За Кучетата !
За Хората с Увреждания !
Кучетата Ги Яли !
08:47 24.06.2026
27 ДрайвингПлежър
ВСИЧКИ ЛИ ПОЛУДЯХТЕ БЕ !!! Мястото му е в екарисажа, като на всички бездомни!!! Хората станаха заложници на безумци с кучета!!! Като е талисман що никой не го е взел да го глада!!! НАГЛЕЦИ!!!
НЕЩАСТНО ПЛЕМЕ - ОБЕЗУМЯЛО!!!
Коментиран от #31, #57, #62
08:49 24.06.2026
28 Студопор
08:51 24.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Грижа за кучето
Като се разхождате из Европата, някъде да сте видели случайно , ей тъй на разхождащи се кучета , даже и домашни по централните улици???
Коментиран от #37, #45
08:52 24.06.2026
31 Ку-ку
До коментар #27 от "ДрайвингПлежър":
Всички "бездомни" включва ли и хората, които нямат дом по една или друга причина....??? С този коментар показваш защо държавата ни е на подобно положение, а както изглежда и няма наченки на "оправия"..... 🙏Коментиран от #38
08:56 24.06.2026
32 майстор
08:56 24.06.2026
33 Боко
08:58 24.06.2026
34 Георги
08:59 24.06.2026
35 А бе
До коментар #23 от "Ушите":
Ако видя блъснат българин ще се изпля върху него. Виж за животинчетата ми е жал.08:59 24.06.2026
36 Антон
09:00 24.06.2026
37 Боко
До коментар #30 от "Грижа за кучето":
Това е защото се обръща огромно влияние на ДЕСЕТКИ ! Психично разтроени кучкари👌09:00 24.06.2026
38 Факт
До коментар #31 от "Ку-ку":
Хората имат ръце,глава с мозък и безплатно образование до 8 ми клас.Животните това го нямат.За да си бездомник като човек,значи използваш мозъка си,ръцете си не по предназначение.09:03 24.06.2026
39 АНТИ-КОМУНИ$Т
ПБ- ПРО $Т БО(га)ТАШ; ПБ-ПЛАЩАМ€ НА "БОТАШ"; ПБ-ПУТИН$КАЯ БОЛГАРИЯ,
ПБ-ПАРТИЯ БОЛЬШ€ВИКОFF, ПБ- ПЪЛНИ БО КЛУ ЦИ! ПБ-По-Б€да!
ГОСПОД,ГОСПОД ДА НИ ПАЗИ ОТ Ч€РВ€НИ нато-П€Д€Р . $ТИ!
СПЕШНО: АНТИ-КОМУНИ$ТИЧ€$КА РЕВОЛЮЦИЯ! НОВА КОНСТИТУЦИЯ!
ЛУСТРАЦИЯ! ЛУСТРАЦИЯ! ДА СПАСИМ БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ!
НОВ НАРОДЕН СЪД, фат ма ка ОСЪДЕН ПРЪВ!
81г. КОМУНИЗЪМ И К А Р М А З Ъ фат ма ци-Глу па ци СТИГАТ! СТИГАТ!
Коментиран от #68
09:08 24.06.2026
40 Боздуган
09:10 24.06.2026
41 Полицията
09:14 24.06.2026
42 Присмехулник
Ще се въздържа от повече коментари, защото ще ме изтриете.
09:16 24.06.2026
43 пак ли кучкарство
Коментиран от #48
09:17 24.06.2026
44 Старозагорец
Коментиран от #46
09:25 24.06.2026
45 СЛОНА
До коментар #30 от "Грижа за кучето":
ТУР ОПЕРАТОРИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ВКАРВАТ ВИЕТНАМЦИ В КЪЩИТЕ ЗА ГОСТИ И ТЕ ЩЕ ИЗЯДАТ НА ЧЕТРИНОГИТЕ И ОТ ПРИЮТИТЕ ,ДАЖЕ И КОТКИТЕ ...Коментиран от #55
09:28 24.06.2026
46 Здрасти
До коментар #44 от "Старозагорец":
Освен човека дето го гониха и му скачаха 10 куки отгоре докато умре, кои още? Знам и едни в Казанлък дето убиха един за кеф.Коментиран от #51
09:29 24.06.2026
47 Вълк
До коментар #5 от "Хахаха":
Кучето е умно но за теб се съмнявам09:32 24.06.2026
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Абе, Демерджиев!
09:35 24.06.2026
50 Вие сте бунаци
Коментиран от #52
09:39 24.06.2026
51 Старозагорец
До коментар #46 от "Здрасти":
един под "БКП"-то светофара , автомобилист - преди около 2 години и един в участъка го бяха убили от бой - плюс тоя за който се сещаш - по алеята да новият парк (дъщеря му редовно носе венци на пътя - ОБАЧЕ ОТ ОБЩИНАТА ГИ МАХАТ) ... и това с апоследните за който знам , не съм в системата ине се интересувам специално - но предполагам ,че има още много скършени съдби09:44 24.06.2026
52 Швейк
До коментар #50 от "Вие сте бунаци":
Откога милиционерите са хора?!09:44 24.06.2026
53 друго си е да бяха взели с тях кучето
10:04 24.06.2026
54 Когато
10:24 24.06.2026
55 Ама
До коментар #45 от "СЛОНА":
Трепете се бре, никой не ви спира! Но и тогава няма надмогване от вас идиотите и машини.....нали се сещаш10:27 24.06.2026
56 Самоков
Коментиран от #67
10:36 24.06.2026
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Сила
До коментар #23 от "Ушите":
Я Ж МИ ВОДОМЕРА10:50 24.06.2026
62 Сила
До коментар #27 от "ДрайвингПлежър":
ЕЙ , НЕЩАСТНИКПРОВИНЦИАЛЕН ДЕГЕНЕРАТ ГНУСЕН
10:57 24.06.2026
63 Злодеи!
Най-много и с вас да постъпят така.🤬
11:03 24.06.2026
64 Авеее
Всички видяха, що за "стока" сте, като се сдобиете с власт, примери безброй Кирчовци, Кокорчовци, Мирчевци, Лами, Благовци и т.н.
Запъpтъци!
11:06 24.06.2026
65 "кошница с хвърчила"
До коментар #2 от "честен ционист":
На баба ти хвърчилото иде, ще го приютим за зимата...11:10 24.06.2026
66 Що да не може?
До коментар #18 от "А бе":
Извадило е късмет, че не е попаднало под колелата.11:13 24.06.2026
67 Сила
До коментар #56 от "Самоков":
В Говедарци имаме познати , много е красиво , предлагали са ни изгодно къща да си купим там , но никога !!!За един , два дни на гости може , но да живееш заобиколен такива " хора " ....НИКОГА !!!
11:14 24.06.2026
68 Г€Н€РАЛ Д€$И
До коментар #39 от "АНТИ-КОМУНИ$Т":
р"ум€н" МИ ОБ€ЩА L€XU$ И КЪЩА В БАР$€ЛОНА!НО В€Ч€ И$КАМ ХОТ€Л $ ВОДОПАД!
ДА ГО Д . Х . Т € Б€ДНИТ€!:)) ДА ГО Д . Х . Т € Б€ДНИТ€!:)) ДА ГО Д . Х . Т € Б€ДНИТ€!:))
11:14 24.06.2026