Владислав Горанов от ГЕРБ-СДС каза на брифинг, че има предложение от "Синя България" да обсъдят инициатива за изменения в Конституцията за създаването на "котва" по отношение на нарастването на държавния дълг по аналог на много европейски примери.
"Смятаме, че България заслужава подобна реформа, очаква се анонс на новата фискална рамка и това съвпада с тази инициатива. От наша страна в следващите дни ще помогнем на колегите от "Синя България" да се организира дебат по тяхната тема. Споделяме и заявяваме нашата подкрепа за този модел", каза той.
Припомняме, че днес в 16:00 ч. заместник министър-председателят и министър на финансите Гълъб Донев ще даде брифинг, на който ще представи основните параметри в проекта на Бюджет 2026 година, а по-късно самият проект ще бъде качен на сайта на министерството.
По план промени се предвиждат още от 1 август. Една от големите въпросителни е как ще се формира минималната работна заплата. Премиерът Румен Радев вчера потвърди, че механизмът ще е нов и категорично отхвърли твърденията за замразяване на минималните възнаграждения. Днес той гарантира, че няма да понижават "нито с евро доходите на работещите".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
12:05 24.06.2026
2 Сила
Няма такова нещо , напоследък прогресира "Лилава България " , но синя ...?!?
12:08 24.06.2026
3 Уха
12:09 24.06.2026
4 хехе
12:09 24.06.2026
5 Айляк
Хора, които са за кауша речи държат.
Коментиран от #37
12:10 24.06.2026
6 Сисо
12:10 24.06.2026
7 Мъпет шоу
Коментиран от #15, #17
12:10 24.06.2026
8 нормална държава
12:11 24.06.2026
9 АМАН ОТ
12:11 24.06.2026
10 Бездомникът
12:12 24.06.2026
11 Окооо
12:13 24.06.2026
12 Хмм
Коментиран от #60
12:13 24.06.2026
13 Без майтап
Коментиран от #35
12:13 24.06.2026
14 Някой
12:13 24.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Тъмен субект
12:13 24.06.2026
17 ВЯРНО Е
До коментар #7 от "Мъпет шоу":
МОРЕТО,ХРАНАТА....И Т. Н.12:15 24.06.2026
18 Чудя се...?!
Дали тоя,или Делян Добрев...?!
Според мен и двамата са достойни за първото място...!
А вие какво ще кажете?!
Коментиран от #24, #38
12:16 24.06.2026
19 Мнение
12:17 24.06.2026
20 ГЕРБ СДС и
на Д Е Н > . Нов ПРОКУРОР и при бай Ставри .
12:17 24.06.2026
21 Лост
12:19 24.06.2026
22 пешо
12:19 24.06.2026
23 Хахаххахахахах
12:19 24.06.2026
24 Лост
До коментар #18 от "Чудя се...?!":
А женското трио къде го оставяш.Коментиран от #36
12:20 24.06.2026
25 Факт
12:21 24.06.2026
26 Забравиха хората крадците
12:21 24.06.2026
27 Бъдеще
12:23 24.06.2026
28 идиоти вън
Коментиран от #30
12:23 24.06.2026
29 идиоти вън
12:25 24.06.2026
30 Едни палячовци с 11 хил гласа
До коментар #28 от "идиоти вън":
Посинелия от пиене Вили Лилков и побелелия от шмъркане Пепи Москов + една шепа софийски реститутки12:26 24.06.2026
31 Трябва да се договори с ЕЦБ
Още има време за преговори с ЕС
Коментиран от #61
12:27 24.06.2026
32 А бе
12:30 24.06.2026
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 В България колкото повече мислиш че
До коментар #13 от "Без майтап":
Лъжеш професори и асистентиТолкова повече висши образования имаш
12:35 24.06.2026
36 Щанга
До коментар #24 от "Лост":
Имаш,в предвид -Урсула ,Калас и Сталинка- ли...?!
12:35 24.06.2026
37 симптоматично
До коментар #5 от "Айляк":
Тези си въобразяват, че ще имат шанс отново да управляват.😆12:37 24.06.2026
38 Ще кажем, че...
До коментар #18 от "Чудя се...?!":
Тези са дилетанти, в сравнение с Радомир Чомаков.😎12:40 24.06.2026
39 Тоя защо е на свобода
12:43 24.06.2026
40 хмммм
12:48 24.06.2026
41 Михайлов
12:49 24.06.2026
42 Непознат
12:50 24.06.2026
43 Саботьори !
Саботьори !
Коментиран от #44
12:53 24.06.2026
44 Ще се сетите вие, че ...
До коментар #43 от "Саботьори !":
Суверенът решава!12:57 24.06.2026
45 Цвете
12:57 24.06.2026
46 Психо
12:57 24.06.2026
47 Благодаря ГЕРБ!
вече направихте промени в Конституцията, като я Осъкатихте
Народа видя колко сте Некадърни и Некомпетентни!
Интелекта ви стига само да Крадете и Лъжете!
13:00 24.06.2026
48 ЗиС 5
13:01 24.06.2026
49 Кмета на Симитли
13:01 24.06.2026
50 Цвете
13:01 24.06.2026
51 Йоаким
13:04 24.06.2026
52 Никол
13:09 24.06.2026
53 Троянец
13:11 24.06.2026
54 Ха ха ха
13:13 24.06.2026
55 Сашо Апашо
13:15 24.06.2026
56 Днес е сатанински ден и не би трябвало
Коментиран от #57, #58
13:25 24.06.2026
57 Ние не сме виновни че разбираме от
До коментар #56 от "Днес е сатанински ден и не би трябвало":
Астрология. Това е чиста физика нищо друго не е. Физика и математика.13:26 24.06.2026
58 Дано
До коментар #56 от "Днес е сатанински ден и не би трябвало":
Да греша. Да изчакат поне до 17 часа.13:27 24.06.2026
59 Цанков
13:30 24.06.2026
60 Варна и Русе
До коментар #12 от "Хмм":
Си падат по корупцията най много но София са фаворити защото има най много възможности.13:36 24.06.2026
61 Нацов
До коментар #31 от "Трябва да се договори с ЕЦБ":
Даже е време да им предложим и една нула на следващите разпечатвани хартийки ,щото тук цените вървят на там. Зимата идва само след 4 месеца.13:37 24.06.2026
62 Левски
13:44 24.06.2026
63 ЧОВЕК
2023 г.: 45.3 млрд. евро, 2024 г.: 49.0 млрд. евро, 2025 г.: 57.7 млрд. евро
НАМЕРИЛИ СА СЕ - ПЕПИ ЛУ..ДИЯ И ОСЪДЕНИЯ ЗА КОРУПЦИЯ ПО МАГНИТСКИ ДА ГОВОРЯТ ЗА МОРАЛ И ПРОМЕНИ В КОНСТИТУЦИЯТА!
13:46 24.06.2026
64 Бочко Тиквата
14:25 24.06.2026
65 Ненаедници
14:27 24.06.2026