Вчера беше представен проектобюджета на държавата. Днес настояваме финансовият министър да го изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит, без допълнителни разходи. Това заяви депутатът от "Демократична България" Ивайло Мирчев в кулоарите на парламента, цитиран от novini.bg.
По думите му в бюджета липсват всякакви реформи.
"Той е проинфлационен и няма да доведе до нищо добро. Всички предизборни обещания и всички обещания пред хората, които излязоха на протеста са загърбени и нищо от това не се случва. Българските граждани излязоха да протестират с много ясни искания - една от причините беше бюджета на ГЕРБ и ДПС. Това, което ни се предлага в момента не е много по-различно от това, което предлагаха те. Затова нашия призив е да бъде оттеглен и преразгледан", каза още Мирчев.
Има една народна поговорка, че реформи в гробищата отвътре не могат да се очакват. В момента в ролята на гробищата е финансовото министерство. Нещо повече - финансовият министър не се е занимавал с тази роля през живота си. Затова е нашето предложение за изтегляне на бюджета - трябва да бъде преработен от професионалисти, които имат идея какви са дългосрочните интереси на българската икономика и бизнес. Този бюджет е с изключително висок дефицит, което ражда допълнителни проблеми и по отношение на инфлацията, и по отношение на унищожаване на спестяванията на хората, посочи Владислав Панев.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 От кои е финансовият министър?
10:22 25.06.2026
2 Последния Софиянец
Коментиран от #7, #51, #53
10:23 25.06.2026
3 Роки
Коментиран от #10, #24, #61
10:23 25.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 явно
Коментиран от #13, #14
10:24 25.06.2026
7 само питам
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
ще има ли кебапчета или безплатно ?10:24 25.06.2026
8 Глово
Коментиран от #15
10:24 25.06.2026
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 оня с коня
До коментар #3 от "Роки":
ас само да ви питам вие откъде имате спестявания? редно е да нямахте париКоментиран от #16, #44
10:25 25.06.2026
11 Двуличието на Шарлатаните:
е по- лош от бюджета на Боко/ Желязков, времето е хубаво, студентите- революционери са във ваканция и в София, на всички джензита им е скучно през лятото, защо вече не скачаме по жълтите павета и да искаме оставка на Радев?
Кокор, защо още се ослушваш?!
Сега разбирате ли как ви водиха за носа, полуграмотни недорасляци!
Коментиран от #60
10:26 25.06.2026
12 Българин
10:26 25.06.2026
13 Не така
До коментар #6 от "явно":
Принципът е: ще трябва да дойдат танковете... и Раша, разбира се. Подготвят ни за блатото.Коментиран от #20
10:26 25.06.2026
14 Коста
До коментар #6 от "явно":
Нещо си се объркал Бюджет 2026 нарочно не беше приет за да ни вкарат в Евро зоната, с мошенгии, същите тези, които като теб храчат.10:26 25.06.2026
15 Мурка
До коментар #8 от "Глово":
ОБРЪСНАЛ НАДВЕЖДИЕТО---НЕ Е НИСКОЧЕЛ СЛЕДВА СКУБАНЕ НА ВЕЖДИТЕ И те ти АНЩАЙН10:26 25.06.2026
16 Реалност
До коментар #10 от "оня с коня":
Колкото и да ти е чудно повечето от хората работим, а не чакаме на социални помощи:)Коментиран от #25
10:27 25.06.2026
17 Небесната Годзила Евато
Ти в казарма ходил ли си?
Ти военен да се подчинява на призиви виждал ли си?!
Защо вече не сме по жълтите павета да подскачаме?
10:29 25.06.2026
18 АЛО МИРЧЕВ
10:30 25.06.2026
19 Независим
Демек е бил представител на партията БКП във армията.
Този човек прави бюджет!!!!!!!
Е това ако не е пълен абсурд и подигравка с българският народ, какво да е????????
Коментиран от #23
10:30 25.06.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 SDEЧЕВ
10:33 25.06.2026
22 На бас,
Колкото да отчетат дейност!
10:33 25.06.2026
23 Голям праз
До коментар #19 от "Независим":
Ти пък се кланяш не на някоя видна личност на БКП, а на охранителя на Тодор Живков:)10:33 25.06.2026
24 Тралала
До коментар #3 от "Роки":
И великия икономист Асан, ни обясняваше как ще си харчим парите от борда, пък то..10:35 25.06.2026
25 оня с коня
До коментар #16 от "Реалност":
много сте простии това работещитекакъв е смисъла да работиш като вече има банани в магазина и можеш да лежиш и хапваш банани целогодишно
10:35 25.06.2026
26 потомствено комуне но от нагаждачите е
10:36 25.06.2026
27 Фейк - либераст
10:38 25.06.2026
28 Левски
10:38 25.06.2026
29 НИКОЛАЙ ПАРУШЕВ
Вън нещастници долни, вън! Народа ясно определи кой трябва да управлява държавата и кой трябва да стой тихо в ъгъла.
10:40 25.06.2026
30 Васил
Коментиран от #33, #40
10:40 25.06.2026
31 Питам
10:41 25.06.2026
32 Независим
10:41 25.06.2026
33 Да се хванем ли на бас,че няма да има?
До коментар #30 от "Васил":
Шарлатанчетта ще се покрият.10:42 25.06.2026
34 Хаха
10:43 25.06.2026
35 ккк
10:43 25.06.2026
36 Крадецът вика ...
Коментиран от #45
10:44 25.06.2026
37 А къде са Баци и Шиши ве?
Такъв цирк ни изиграха, че някои още не са се усетили!
Всичко е оперета и балет " Кръстьо Сарафов ".
10:45 25.06.2026
38 Някой
10:46 25.06.2026
39 ТояПа
10:47 25.06.2026
40 Тралала
До коментар #30 от "Васил":
Кой ще го води протеста бе? Боко, Асан, тоя на снимката, тия дето ни набиха еврозоната ли? Нали ще бъдат избесени директно.10:50 25.06.2026
41 Ти да видиш
Или "дивидента не е засегнат" и няма нужда от активно мероприятие?
ДБ-илско ПП-растки Мунчовци, престъпници.
10:50 25.06.2026
42 Правилно!
10:50 25.06.2026
43 1917
Защо ние да плащаме по-високи данъци - нали щеше в клуба на богатите да е мед и масло - то си е така, но само за тези, които ни го натресоха и прибраха комисионната....
Коментиран от #49
10:52 25.06.2026
44 Цък
До коментар #10 от "оня с коня":
Защо най неграмотните, защитават идеите на олигархията? Купи си буквар.10:53 25.06.2026
45 Друго мнение
До коментар #36 от "Крадецът вика ...":
Инфлацията няма нищо общо с влизането в Еврозоната.Инфлацията е дело на Мунчо-юмрука (чрез сл. му правителства), рожбата му Кокорчо, и хаоса и безвремието в последните 4-5 години.
10:53 25.06.2026
46 Поздрави от глово доставчик
10:53 25.06.2026
47 !!!
10:54 25.06.2026
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Ами...
До коментар #43 от "1917":
Щеше, ако не ни управляваха такива някадърници (по отношение на държавния интерес) в последните 5 години, на които, за награда, им се даде и абсолютна власт.10:56 25.06.2026
50 Дориана
Коментиран от #54
10:57 25.06.2026
51 ХАХАХА
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Кой ще плати?Олигархията вече получи това, което иска - абсолютна власт, чрез Мунчо Хвърчилков.
;)
10:58 25.06.2026
52 На калпавите Радеви комунисти
Радев що не подкрепи референдума за еврото тогава бе, гении?
Еврото ли ви вдига винетките сега или Радко?
Мухахах!
10:58 25.06.2026
53 Дориана
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Смях в залата. Хайде излезте на площада да осветите всички корумпирани защитници на корупцията и мафията в стил Борисов- Пеевски. Искате да върнете кражбите и рекетите, но няма да ви се получи Смешни и жалки сте., но цяла България ще види кои сте.11:00 25.06.2026
54 И как ще стане така,
До коментар #50 от "Дориана":
че народът няма да понесе последствията, а само ГЕРБ, ДПС и ППДБ?Ти явно спиш близо до властта, имаш вътреша инфирмация, би ли обяснила как.
11:02 25.06.2026
55 az СВО Победа 81
Коментиран от #58
11:02 25.06.2026
56 Дориана
Коментиран от #71
11:03 25.06.2026
57 Хаха
11:04 25.06.2026
58 Дориана
До коментар #55 от "az СВО Победа 81":
ДБ на следващите избори отпадат от Парламента отиват в позиция на свободно падане при БСП и ИТН.11:05 25.06.2026
59 Независим
Коментиран от #63
11:07 25.06.2026
60 Дориана
До коментар #11 от "Двуличието на Шарлатаните:":
Хайде, излезте на площада цяла България да види кои са защитниците на корупцията и мафията в България. След това никъде и на работа няма да ви вземат , защото вече никой не иска корумпирани служители.Коментиран от #75
11:09 25.06.2026
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 оня с коня
11:12 25.06.2026
63 Дориана
До коментар #59 от "Независим":
Много грешен коментар, който няма нищо общо с реалността. Борисов и Пеевски са олицетворение на корупция и мафия, а Слави Трифонов на предателството. Някои хора вече са с тотално объркани ценности и не могат да различат доброто от злото , което се възпитава още в ранна детска възраст.Коментиран от #66, #67, #79
11:13 25.06.2026
64 Давай ! Давай !
У ! У ууу !
Изрежете Гуменетките !
11:15 25.06.2026
65 Бйлгария !
До коментар #61 от "Размисли от морето":
Лай - -- -- о !Подир !
Ла -- --- --- о !
11:16 25.06.2026
66 Ти Също !
До коментар #63 от "Дориана":
Защото !Не Искаш Да Видиш !
Реалноста !
Целия Този Гювеч !
Трябва Да Отиде В !
Кенефа !
11:20 25.06.2026
67 Независим
До коментар #63 от "Дориана":
От този бюджет личи че Радев не се бори с корупцията и олигархията, а точно обратното.11:22 25.06.2026
68 идиоти вън
11:26 25.06.2026
69 Веднага!
Коментиран от #76
11:30 25.06.2026
70 Мирчиту
Коментиран от #73
11:33 25.06.2026
71 Дрън- дрън,
До коментар #56 от "Дориана":
празни приказкии лозунги!Зададоха ти конкретен въпрос- отговори!
Как бюджетът на Радев защитава народа, а не олигарсите?
Вдигането на винетките и повишеният данък на второ жилище, вдигането на максималния осигурителния доход и т.н. как защитават народа, а кажи, другарко!
Как ГЕРБ, ДПС и ППДБ ще пострадат от това?
Коментиран от #97
11:50 25.06.2026
72 Анонимен
12:04 25.06.2026
73 Анонимен
До коментар #70 от "Мирчиту":
Ама вие стеслепи гъръбъ е закапъчъе от време оно кога е виждало бюджет хахаха а онази лелка е потрес вън бкп от държавата ни заграбихте цялата властКоментиран от #77
12:06 25.06.2026
74 Ша Обикалям Аз !
За Две Филийки Хляб !
Мръсници !
12:07 25.06.2026
75 Анонимен
До коментар #60 от "Дориана":
60 корупцията си ти лично за разпространение на невиждани лъжи нямащи нищо общо с живота тук корупцията са тези които сега завладяха ама наистина завладяха всичко и еднолично се смятат за господари Демокрация свобода избори и нови лица вън на дъртите бкп съветски червени другари олигарси проруски вън от държавата ни Да си върнем държавата ни сега свобода12:09 25.06.2026
76 Анонимен
До коментар #69 от "Веднага!":
Народа ама защо злоупотребяваш с тази дума вън на малоумнициге от европейската ни държава Избори ама истински избори СвободаКоментиран от #80
12:10 25.06.2026
77 Като Има !
До коментар #73 от "Анонимен":
Миндили !Които Не Мислят !
Продават !
Цял Народ !
Коментиран от #78
12:10 25.06.2026
78 Радев Е Мошеник !
До коментар #77 от "Като Има !":
За 10 години !Не направи Нищо За Тази Държава !
И този Нарад !
12:12 25.06.2026
79 Анонимен
До коментар #63 от "Дориана":
63 ама ти коя си че ще ми казваш тук по сайтовете кой кой е ти коя си че ще ми нареждаш постоянно тук ти коя си че ще се държиш като едноличен ТИ коя си че ще лъжеш постоянно и законност за теб няма 63Коментиран от #88
12:13 25.06.2026
80 Избори !
До коментар #76 от "Анонимен":
Ама С тази Изборна Система !Кой Ще Избираш !
Същия Таргаш ?
От Цялата тази Група Таргаши !
И Ти пак Оставаш !
Без Право На Глас !
Коментиран от #82
12:15 25.06.2026
81 Потърпевш
Коментиран от #83
12:16 25.06.2026
82 Анонимен
До коментар #80 от "Избори !":
Гълъбъ закапъчъе от комунистическото време прави бюджет на държавата ни че това е меко казано подигравка с българите с държавата ни Кога този е учил финанси оставка и то незабавна избори Радев месията завлодя ама наистина завладяха всичко тук ама стига вече това господство 10 години лежа в президенството виж какво свършиКоментиран от #84
12:30 25.06.2026
83 миме
До коментар #81 от "Потърпевш":
докато тъмносините ,умнокрасивите жълтопаветници от "градската десница" се сглобяват с гроб-арите и турците в угода на еврогеювете12:32 25.06.2026
84 миме
До коментар #82 от "Анонимен":
а кат правеше бюджета кокоресата асенка НЕгея и земаше заеми по-добре ли ти беше?Коментиран от #93
12:34 25.06.2026
85 Нискочел селянин
12:35 25.06.2026
86 Маринов
Боко и Шиши определено отстъпиха и от сегашната опозиция. Стоят си тихичко и внимават да не стане революционна ситуация и да не пострадат. И е нишата се настани този Ивайло Мирчев. И трупа точки пред електората. То ще видим на президентските избори колко ще им е електората. До тогава балонът, който надуват, може да се спука.
Коментиран от #90
12:37 25.06.2026
87 миме
12:37 25.06.2026
88 Този коментар е премахнат от модератор.
89 миме
12:46 25.06.2026
90 Анонимен
До коментар #86 от "Маринов":
Маринов ти да не се мислиш за последна инстанция Маринов разпространител на гнусни лъжи с цел заблуждение на малоумниците тук и естествено владеене на цялата власт от бкп съветски другари червени олигарси Маринов ама кой си ти че ще се пишеш за някакъв Я да знаеш държавата ни е демокрация и няма как да е бащиния на няколко червени другари Избори и нови лица вън на бкп12:51 25.06.2026
91 Григор
Защо ми се струва, че след като с "Продължаваме промяната" имате общо 37 депутати, просто нямате думата?! Кажи Мирчев, ако се явите на избори само като "Демократична България", без "Продължаваме промяната" ще влезете ли в парламента? Според мен, със сигурност не!
Коментиран от #94
12:51 25.06.2026
92 Трудно е !
С Калтаци !
12:52 25.06.2026
93 Анонимен
До коментар #84 от "миме":
84 а ти кога си виждала бюджет на държавата ни че пишеш глупости Закапъчето на Радев оставка Това е подигравка с българитеКоментиран от #96
12:53 25.06.2026
94 Анонимен
До коментар #91 от "Григор":
Ето още един ама кой ти е казал че ти си някой тук и изобщо и че си последна инстанция Аман от елементарни лъжци ама твоите лъжи са за балъци вярно че има доста но чак толкова Закапъчето радево бюджет прави на държавата това е гавра с нас българите Оставка избори вън на радевите закапъета но пък верни слугинажи вън12:56 25.06.2026
95 На Дедо
12:58 25.06.2026
96 миме
До коментар #93 от "Анонимен":
ох , моля ти се скъпи имам мигрена и не искам допълнително да се натоварвам13:00 25.06.2026
97 Георгиев
До коментар #71 от "Дрън- дрън,":
Да ти помогна в мисленето. Аз лично не съм чел проекти бюджета, но вярвам че и ти не си го чел. Бих предложил няколко неща:- драстично съкращаване на държавната администрация и все по голяма свобода на електронното управление
- всички работещи в България да си плащат осигуровките и данъците. Включително в МВР и МО. След като получават завишение за прослужено време, и да плащат
- замразяване на заплатите в държавния сектор. С корекции "надолу". В България най висока стойност на заплата да е на президент, и трите власти. Всички - от там надолу.
- депутатите да получават месечно до две средни заплати и толкова. Без автомобили, не знам какви си разходи. Без допълнителни пари за участие в комисии. Като пътуват до регионите си - има транспорт, командировъчни и т.н.
- приемане на законови промени в НК в глава "длъжностни престъпления" с неколкократно завишаване наказанията. Промени и в НПК за облекчаване режима на съдебната система за бързо окончателно решение
- драстично завишаване в НК на наказанията за корупция в сроковете в затвора и конфискация на цялото имущество на потърпевшия и всички свързани с него лица - съпруг, деца, свързани партньори...
Мога още да пиша. Само от реализиране на последното изречение може за месец да постъпят в хазната над един млрд евро.
13:14 25.06.2026