БСП ще направи оценка на новото правителство след стотния му ден, макар че следи внимателно действията и решенията на правителството.
Това каза за БНР лидерът на социалистите Крум Зарков, който е гост на Празника на черешата в Кюстендил и се срещна с активисти на левицата от района. За разлика от други партии, които "бързат да истеризират" обстановката - дали с критика или със заявена подкрепа, БСП ще подходи обективно, подчерта Зарков.
Нормално е да се изчакат стоте дни и тогава да се дава оценка на правителството, смята Зарков:
"Ние обективно искаме да оценим процесите. Едно ново правителство има правото на тези сто дни толеранс. Това, което искаме да направим, е да видим, че кризите, в които наистина се намираме, има ясен план за тяхното решаване и че те няма да бъдат платени от хората, които най-малко са допринесли за тях, тоест от нормалните хора. Това са кризи, създадени от елитите и там трябва да се търси решение, включително на финансовите въпроси. Очакваме също така да започне един сериозен дебат по отношение на данъчно-осигурителната система като цяло, защото сегашната е откровено несправедлива".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Искам Да знам !
Вие ?
Защото !
Ти Си Никой !
Коментиран от #7
16:13 27.06.2026
2 Алоооу,
Ти добре ли си?
От първия ден се види, че бюджетът е боклучав.
16:13 27.06.2026
3 Другари
Коментиран от #23
16:14 27.06.2026
4 Фройд
Тия не са с отпаднала необходимост , а направо с необходима отпадналост !
Коментиран от #53
16:14 27.06.2026
5 Прав си Занков но народа вече я даде
Коментиран от #8, #9, #11, #30, #41
16:16 27.06.2026
6 "Денят
16:19 27.06.2026
7 Внук
До коментар #1 от "Искам Да знам !":
на убиец ? Каква ценностна система , какъв ген носи ?Коментиран от #57
16:21 27.06.2026
8 Дориана
До коментар #5 от "Прав си Занков но народа вече я даде":
Премиера Радев заяви че не се притеснява от протести. Има пълно конституционно мнозинство и България е парламентарна демокрация а не улична. Всеки който нарушава общественият ред ще понесе цялата строгост на закона.Коментиран от #14, #16, #36
16:21 27.06.2026
9 00014
До коментар #5 от "Прав си Занков но народа вече я даде":
Пребитите псета правят опит да съберат глутница.16:21 27.06.2026
10 Кога стана въшка
Малък си да даваш оценки на правителството на Румен Радев.
Хората нито те уважават. Нито те обичат.
Коментиран от #43
16:23 27.06.2026
11 Мдаа
До коментар #5 от "Прав си Занков но народа вече я даде":
Това да не е протеста на Манол Глишев? Вчера доста отчаяно изглеждаше в едно клипче, доста хора му отказали подкрепа.16:24 27.06.2026
12 Рундьо ще падне сам
Коментиран от #18
16:27 27.06.2026
13 Ами
16:27 27.06.2026
14 4567
До коментар #8 от "Дориана":
Преди година и Пеевски пееше същото.16:28 27.06.2026
15 Коткодеров
16:29 27.06.2026
16 Баце,
До коментар #8 от "Дориана":
властта не е постоянна величина.Лесно се дава, лесно се отнема.
Хеле като лъснат измамите с бюджета на прогресистите и потулването на аферата Боташ.
16:29 27.06.2026
17 Емигрант
16:29 27.06.2026
18 Цялата
До коментар #12 от "Рундьо ще падне сам":
нагла червена паплач е обречена ! Лъжци никой не би взел да работят , независимо какво ! Така компромитирани вече си носят печат за цял живот на челото !Коментиран от #50
16:31 27.06.2026
19 Круме,айде стига слугинаж
Коментиран от #20
16:31 27.06.2026
20 Братчетата на Бойко
До коментар #19 от "Круме,айде стига слугинаж":
А, Крум се надява след 100 дни БСП да възкръсне.16:34 27.06.2026
21 безпартиен
Коментиран от #31
16:38 27.06.2026
22 Зарков, АГЪНЦЕ ВАКЛО
16:39 27.06.2026
23 Милчо Лаков
До коментар #3 от "Другари":
И сградата на Позитано...Май,май не смеят да им я вземат.Как си плащат наема, тока,заплати на персонала?Сигурно Гергов вади пари,само и само да има малко живот.16:47 27.06.2026
24 Цвете
16:56 27.06.2026
25 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
ИМАТ НЕДВИЖИМИ ИМОТИ ЗА 160 МИЛИОНА ЕВРО
......
А ВЕСТНИК ДУМА ГО ЗАКРИХТЕ , А ЗАРКОВ?
16:58 27.06.2026
26 Цвете
16:58 27.06.2026
27 Гост
16:59 27.06.2026
28 Въпрос
17:01 27.06.2026
29 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
А РАДЕВ 10 ПРОЦЕНТА КОМИСИОННА ОТ "БОТАШ" - 650 МЛН.ЛВ.:(((
КРАДЕЦА МУНЧО КАУНОВ КРАДЕВ УДАРИ ОБИКНОВЕНИТЕ БЪЛГАРИ ЗЛОВЕЩО И ТЕЖКО :(((
И МЕНЕ УДАРИХА ТЕЖКО И ЗЛОВЕЩО :((((
АЗ НЕ СЪМ НА ТРАПЕЗАТА НА МУНЧО:(((
НЕ СЪМ ПОЛИЦАЙ ИЛИ ВОЕНЕН С 5-6000 ЕВРО ЗАПЛАТИ:(((
АЗ СЪМ ПРОСТО БЕДНЯК И ГОЛТАК :(((
А МУНЧО МЕ ДОВЪРШИ :(((
ЩЕ ИЗЛИЗАМ ДА СЕ САМОЗАПАЛЯ В ЗНАК НА ПРОТЕСТ :(((((
Коментиран от #34
17:03 27.06.2026
30 Ха ха ха
До коментар #5 от "Прав си Занков но народа вече я даде":
Граждани Глишевци.....17:05 27.06.2026
31 Комунисти няма отдавна
До коментар #21 от "безпартиен":
За промяна се обърни към посолството на САЩ, но пък те са антикомунисти. Обиждаш посолството, че толерира комунисти и агенти на ДС. Да не те накажат за гн.ус.на клеветническа пропаганда! Ще ти спрат доларчетата!17:06 27.06.2026
32 Цвете
17:07 27.06.2026
33 Буден
17:08 27.06.2026
34 Зрител
До коментар #29 от "АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ":
Кога и къде ще се палиш?Коментиран от #35
17:09 27.06.2026
35 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ
До коментар #34 от "Зрител":
ТАЗИ ВЕЧЕР НА МАСОВИЯ ПРОТЕСТ СРЕЩУ МУНЧО :((((В ЗНАК НА НЕСЪГЛАСИЕ С ГРАБЕЖА МУ И НА КРАДЛИВАТА ОЛИГАРХИЯ НА КОЙТО Е ПОДЛОГА :((
Коментиран от #51
17:12 27.06.2026
36 Буден
До коментар #8 от "Дориана":
На премиера Радев, тогава още президент, обичащ да вдига юмрук, обаче му беше много удобно да има протести, когато други бяха на власт. Говореше тогава за демокрация, глас на народа и ако имали чест другите, да хвърлят оставки. Сега не се притесняваш от протести. Е, почна се. Народът ще му даде повод да се притеснява.Коментиран от #42
17:12 27.06.2026
37 Задкулисен олигарх
17:15 27.06.2026
38 Ей,ти бе,кой си?
17:19 27.06.2026
39 Ганев
17:21 27.06.2026
40 Мунчо
Нека тази оценка съвпадне с 2 август, денят на Бузлуджа, там може да разправя хуморезки, на воля на децата!Велик ненужни!!!
17:22 27.06.2026
41 клюкарката
До коментар #5 от "Прав си Занков но народа вече я даде":
на този елемент знаем коя е майка му,но кой е баща му?Не,че нещо,за един преятел питам.17:23 27.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Зоолог
17:34 27.06.2026
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Беро
бъде на страниците на вестник Дума!. В графата некролози ще се впишете супер!
На първа страница, оценка на партийният живот! Дядото ще ви види, отвисоко!
17:36 27.06.2026
47 редник
17:36 27.06.2026
48 Дориана
17:36 27.06.2026
49 Някой
17:38 27.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 САТЪРА НА ХАНА
До коментар #35 от "АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ":
ЧАКАМЕ ТЕ ДА СЕ ЗАПАЛИШ.....
ДА ДОНЕСЕМ ЛИ ОЩЕ БЕНЗИН ? ИМАШ ЛИ НУЖДА ОТ ПСИХОЛОГИЧЕСКО НАДЪХВАНЕ ?
17:50 27.06.2026
52 бсп
17:58 27.06.2026
53 брау
До коментар #4 от "Фройд":
бе! Направо Шекспир си...18:01 27.06.2026
54 Ниумния,
18:04 27.06.2026
55 Неумния
18:05 27.06.2026
56 Позицията на БСП
Та да не се чудите защо лидерът на БСП ненавижда писанките. Много им се насъбра на комунистите напоследък - редиците им оредяват, народът ги ненавижда, олигарсите вече не им отпускат щедри субсидии, защото си заздравиха позициите и вече нямат нужда от партията, в редиците на която техните дядовци някога са били големи шефове, та затова внуците днес са олигарси.
18:11 27.06.2026
57 другия
До коментар #7 от "Внук":
му дедо, който не е Кацамунски бил читав, ама Крумчо редовно гази лука с тая политика и френско образование.....Загуби изборите срещу Радев дори в родното място на дедо си и баща си !18:12 27.06.2026
58 ха, ха, ха...
А не може ли след изтичане на пълния мандат, че така резултатите ще бъдат по обективни? Нали от липса на реакции всеки път когато спешно се наага, заради непрекъснато изчакване на имагинерни срокове, станахме най бедната, най корумпираната и най изостаналата държава в цяла Европа, че и не само.
18:24 27.06.2026
59 Да този бюджет
Устойчивото увеличение на пенсиите, заплатите, подкрепата за майчинството и финансирането на здравеопазването трябва да идва от реален икономически растеж, повече инвестиции, развитие на енергетиката, индустрията, високите технологии, износа и по-добрата събираемост на данъците.
Необходимо е държавата да инвестира в образование, научни изследвания, инфраструктура и дигитализация, защото именно те създават по-висока производителност и по-високи доходи.
Целта трябва да бъде конкурентоспособна икономика с ниски данъци, стабилни публични финанси и силна социална защита. Само така жизненият стандарт може да се повишава устойчиво, без това да води до постоянно нарастващ държавен дълг или нови данъчни увеличения.
19:04 27.06.2026