"Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи, включително и на прилагането на швейцарското правило, в периода от 2020 г. до 30 май 2026 г., съобщават от БНР. Депутати от партията са внесли проекторешение за възлагането на проверката на Сметната палата, което се очаква да бъде обсъдено в бюджетната комисия в парламента във вторник.
По искане на депутати от "Прогресивна България" ще бъдат направени одити в Министерството на труда и социалната политика и в Националния осигурителен институт, а обект на проверката ще бъдат промените в пенсионните плащания от 2020 г. до 30 май тази година. Одитирани ще бъдат осигурителният и пенсионният модел, включително швейцарското правило, определянето на минималния и максималния размер на пенсиите, на пенсията за старост и други видове пенсионни плащания.
С друго проекторешение ще се възложи одит и на бюджетите през периода от 2020 г. досега, което съвпада с периода на политическа нестабилност и с увеличаването на дисбаланса между приходите и разходите в хазната. До 30 септември Сметната палата ще трябва да представи и одит на разходите, направени от Агенция "Пътна инфраструктура".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 одит на всичко
15:32 28.06.2026
2 Лост
15:34 28.06.2026
3 Хаха
15:36 28.06.2026
4 Тома
15:44 28.06.2026
5 Питане
15:45 28.06.2026
6 прибиране на вноските
15:46 28.06.2026
7 Лост
и предпочита да дърпа кредити и тумби робите.
Коментиран от #12
15:47 28.06.2026
8 Това сериозно ли е?
Да бяха се заели с раздадените предварително чували с пари на олигарсите, щеше да е логично за бюджета.
Продължават прогресивните с гаврата и мародерството.
Радев, Радев, такива дребни и отмъстителни душици ще ликвидират първо авторитета и достойнството ти. Вече те орезилиха, човече!
15:48 28.06.2026
9 🍒🧊🍸
15:51 28.06.2026
10 Ддд
15:59 28.06.2026
11 Ганчо
Коментиран от #22
16:03 28.06.2026
12 Верно
До коментар #7 от "Лост":
Е! Телковете са хиляди! Cuганите Се раждат с асма. Реформа на цялото здравеопазване! Трябва одит и на цялата приватизация, малцина си спомнят, как тиквун предизборно обеща ревизия на управлението на иван костов, ама после... Държавните служители да си поемат осигуровки те, пенсионирани милиционери да не работят в системата. Кви са тия 20 заплати на стойкаджии? Ама трябват тoпku...Коментиран от #59
16:05 28.06.2026
13 Ами
16:07 28.06.2026
14 как
Коментиран от #60
16:08 28.06.2026
15 КАКВИ СА ПЕНСИИ И ЗАПЛАТИ НА МУНЧО,ГЪЛЪБ
16:08 28.06.2026
16 Целта е второто пенсионно осигоряване
16:09 28.06.2026
17 Одит на пенсията на баба ми
16:11 28.06.2026
18 Никой
Коментиран от #41, #61
16:12 28.06.2026
19 Опозицията, къде си...
16:13 28.06.2026
20 Архимандрисандрит Бибиян
16:14 28.06.2026
21 Ми то по-лошо от очакваното?!
Най-реакционните и най-алчните ли налазиха бедната ни държавица, за да я разкостят тотално?
Това ли ви е прогресът?
Не бунтове, до гражданска война ще го докарат, както са тръгнали с рогИте напред!
Коментиран от #27
16:15 28.06.2026
22 Може ама не вярвам
До коментар #11 от "Ганчо":
Те големи пенсии вземат само МВР, МО и държавните и служители всички други са на 350-400 евро16:15 28.06.2026
23 Дориана
16:15 28.06.2026
24 Пълни нещастници
16:16 28.06.2026
25 мунчо
16:18 28.06.2026
26 Дорианке с половин мозък,
Коментиран от #29, #31, #36
16:18 28.06.2026
27 Дориана
До коментар #21 от "Ми то по-лошо от очакваното?!":
Грешен коментар, тука няма абсолютно никаква мисъл за пенсиите дали са малки или големи , а как се е изразходвал фонда. И спокойно, във всички сектори има започнали проверки. Вие да не искате да върнете корупцията, мафията и рекетите за това ли се жалвате и сте ядосани. Да не сте и вие в кюпа с незаконни сделки .Коментиран от #52, #57, #58
16:20 28.06.2026
28 Лена
дни и днес пощите ни работят от десетилетия на пълна загуба, си спомням,
и баницата и ядача и.... агнето!
Регресивна България е новата политическа сила! Бог да пази и брани България!
16:21 28.06.2026
29 Знаеш
До коментар #26 от "Дорианке с половин мозък,":
ли, че на такива като нея (с половин мозък), им викат.... надарени.16:21 28.06.2026
30 рундзяев
16:21 28.06.2026
31 Обаче
До коментар #26 от "Дорианке с половин мозък,":
Не и слагаш минус. Нещо като не ти харесва защо не му слагаш минус ? Гласуването е важно.Коментиран от #37
16:27 28.06.2026
32 Окончателно решение на пенсионерския про
16:28 28.06.2026
33 Aлфа Bълкът
16:29 28.06.2026
34 Беро
Рундьо Хвърчилото да беше видял, че от 1 юли един милион българи ще преживяват месечно с 347 евро! Голям рахат ще теглят, а! С 11,50 евро,
дневно, ще живеят повече от разкошно!
Ей, безбожници, защо не слезнете на Земята?
16:34 28.06.2026
35 Вашето Беззаконие !
И За това !
Не мога Да Подкрепя !
Коюто и да Било !
Ваша Инициатива !
Коментиран от #51
16:34 28.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 И защо
До коментар #31 от "Обаче":
Е важно? Примерно пишеш нещо и си слагаш сам плюсче . Това, какво променя ако е тъпо?Коментиран от #47
16:34 28.06.2026
38 Като в онази държава в древни времена
16:35 28.06.2026
39 Вън частните нолници от НЗОК
16:36 28.06.2026
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Ти знаеш
До коментар #18 от "Никой":
Ли го със сигурност? Ква е тази ложа слънце? Я ни просветли!Коментиран от #56
16:37 28.06.2026
42 ЮнакБулгар
16:39 28.06.2026
43 Ти можеш ли да косиш и да плевиш ?
До коментар #36 от "Дориана":
Защо подценяваш този труд това първо. Второ ние останалите читатели може би искаме да знаем мнението на твоя опонент. Защо му казваш че никой не го пита. Напротив питаме го.16:40 28.06.2026
44 Мда
16:40 28.06.2026
45 Дориянке с половин мозък,
16:41 28.06.2026
46 Лена
получиха амнистия. .. от арменския поп!
Коментиран от #63
16:42 28.06.2026
47 А защо да е тъпо
До коментар #37 от "И защо":
Може да в остро.Коментиран от #53
16:43 28.06.2026
48 нннн
16:44 28.06.2026
49 Ах Тези Пенсионери !
Не можем Да разграбим Това Което Направиха !
Сега ще ни се Пречкат !
С Техните Пенсии !
16:46 28.06.2026
50 Ще има ново министерство
16:47 28.06.2026
51 Не ми харесва да пишеш разкрачено
До коментар #35 от "Вашето Беззаконие !":
И затова не мога да те подкрепя независимо от смисъла на написаното.16:48 28.06.2026
52 Всъщност
До коментар #27 от "Дориана":
Коментарите против премиера и одита са с едничката цел да се набие в главите на простите хора, които четат коментарите под статиите, че правителството се опитва да им вземе парите от пенсиите. Последното няма как да се случи на практика, защото размерът на всяка една пенсия не е приумица на шефа на НОИ, а е резултат на законово решение на Народното събрание. Както и въпросът с ежегодното индексиране на пенсиите по "Швейцарското правило". НОИ е само изпълнител на закона за бюджета. Така, че спокойно, драги пенсионери. Никой няма да ви вземе пари от пенсиите, докато не се случи някой погром над държавата като в 1996 г. Но да му мислят сега онези с фалшивите ТЕЛК решения, които при 100% инвалидност гледат стада с овце, крави и прочие домашен добитък, извеждат го на паша и доят стоката всяка вечер. Или пък карат таксита. Или се занимават с подобни тежки професии всеки ден. Или просто нищо не правят, вместо да се хванат на работа и да си изкарват честно хляба.Коментиран от #64
16:51 28.06.2026
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Мунчо пак ли ще превежда
16:54 28.06.2026
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Дамм
До коментар #27 от "Дориана":
Изумителното е, че директно сеправи връзка между пенсии и бюджетен дисбаланс. Още по-изумителното е, че това повтаря едно към едно Боковата теза, че пенсионерите са изяли бюджета и са виновниците за заемите.
Това е отвратително, защото тези хора, голяма част от тях имат по 40 години трудов стаж и са били почтени данъкоплатци, ощетявани тогава с ниски доходи, а днес организираната от държавата инфлация хвърля в бедност.
Пенсиите не са подаяния, не са милостиня.
Как се чувстват бизнесмените пенсионни застрахователи? Не се чува за ревизия на доходите им, какво лично имущество загубиха ония от "дал Бог добро"?
Какво става с престъпниците от аферата Баба Алино?
Ами с онези от Боташ?
Грозно е и е унизително да се защитава незащитимото, напразно се напъвате!
Коментиран от #62
17:08 28.06.2026
58 Анонимен
До коментар #27 от "Дориана":
От 2020 год до сега са управлявали служебниците радеви шарлатанитетова е А колкото до така нареченият одит на системата ли на какволи Незнам димки от червените другари които са оставка17:14 28.06.2026
59 искаш топки?
До коментар #12 от "Верно":
две,четири?17:15 28.06.2026
60 маати
До коментар #14 от "как":
кви бонуси получава17:16 28.06.2026
61 хаспухати кат тутманик
До коментар #18 от "Никой":
пак ше го мачкаме 🤡17:17 28.06.2026
62 Ми то може би точно тази опозиция
До коментар #57 от "Дамм":
Подстрекава управляващите да се занимават с бедните хора вместо с олигарсите. Може би са в симбиоза управляващите и управлявалите ?!?Всички без Възраждане срещу народа.17:17 28.06.2026
63 кремче
До коментар #46 от "Лена":
питай крадливите си политици колко от парите по сделката левдес17:20 28.06.2026
64 Хехеее
До коментар #52 от "Всъщност":
А не смятате ли, че фалшивите телкови решения трябва първо да притеснят докторите, или въображението стига само до потребителите?Всичко е фалшиво в опропастената ни държава. И прогресивните се оказаха ментета, за което искрено ми е жал.
Липсата на справедливост винаги поражда насилие, за съжаление.
Коментиран от #71
17:21 28.06.2026
65 Честни като ....
17:32 28.06.2026
66 Роки
17:41 28.06.2026
67 Цвете
Коментиран от #69
18:01 28.06.2026
68 Необходим е
18:02 28.06.2026
69 Минуса ми е заради големите букви
До коментар #67 от "Цвете":
Мнението ти не го чета.18:05 28.06.2026
70 Цвете
18:07 28.06.2026
71 Народна мъдрост
До коментар #64 от "Хехеее":
Покрай сухото гори и суровото.18:07 28.06.2026
72 Цвете
18:10 28.06.2026
73 Цвете
18:11 28.06.2026