Фиорентина се класира на втори пореден финал в Лигата на конференциите

• лигата на конференциите-
  • лига на конференциите-
  • брюж-
  • клуб брюж-

Мачът завърши при равенство 1:1, но Фиорентина имаше предимство от първата среща с 3:2 във Флоренция

Фиорентина се класира на втори пореден финал в Лигата на конференциите - 1

Фиорентина се класира на втори пореден финал в турнира Лигата на конференциите, след като победи Клуб Брюж, побеждавайки го 4:3 в общия резултат. Мачът завърши при равенство 1:1, но Фиорентина имаше предимство от първата среща с 3:2 във Флоренция.

Фиорентина чака победителя от срещата Олимпиакос - Астън Вила в своя шести финал в европейските клубни турнири.

Клуб Брюж успяха да първи да реализират в 20-ата минута. Игор Тиаго комбинира с Ханс Ванакен, който прати топката във вратата.

В 85-ата минута съдията Халил Умут Мелер отсъди дузпа в полза на Фиорентина, а Лукас Белтран се нае с изпълнението на дузпата и стреля в долния ляв ъгъл, и реализира.