• сащ

Далас спечели със 117:116 срещу Оклахома шестия мач между двата отбора

Далас на полуфинал в NBA - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Далас спечели със 117:116 срещу Оклахома шестия мач между двата отбора в плейофите на NBA. Така с 4:2 победи Лука Дончич и компания продължават напред в полуфиналите, където ще се изправят срещу победителя от двойката Ню Йорк – Индиана, в която предстои решителна седма среща при резултат 3:3 в момента, пише dsport.bg.

Оклахома започна по-добре мача и след първата четвърт поведе с 7 точки, а до полувремето натрупа аванс от 16 точки.

След почивката обаче нещата се обърнаха. В четвъртата четвърт на двубоя Далас стопи 9 точки от изоставането си, а в крайна сметка стигна до победата след кош от наказателен удар. 2,5 секунди преди сирената при резултат 116:115 за Оклахома домакините получиха право да изпълнят 3 наказателни удара. Пи Джей Уошингтън направи опит за стрелба от зоната за три точки, но Шей Гилджъс-Алекзандър го фаулира. Уошингтън бе точен при първите два наказателни удара и Далас поведе със 117:116. Той изпусна третия, борбата бе овладяна, последва пас към Джален Уилямс, който опита да отбележи от далечно разстояние, но не успя и Далас спечели.

Шей- Гилджъс Алекзандър бе най-резултатен в мача като реализира 36 точки добави 3 борби и 8 асистенции. Лука Дончим записа трипъл-дабъл с 29 точки, 10 борби и 10 асистенции.