Украински дронове атакуваха през нощта главната подстанция на електроцентралата в Севастопол, в контролирания от Русия Кримски полуостров, съобщи днес Роберт Бровди – командир на Силите за безпилотни системи на Украйна, цитиран от Ройтерс, предаде БТА.
Бровди написа в профила си в Телеграм, че екипите са работили „ефективно“ по 48 оперативни и планирани военни цели в Русия и в окупираните територии в южната част на Украйна през изминалата нощ.
По-рано днес назначеният от Русия губернатор на Севастопол Михаил Развожаев съобщи, че електроснабдяването в града е прекъснато, вследствие на украинска атака.
Електроснабдяването в град Севастопол в анексирания от Русия Крим беше прекъснато, след като Украйна нанесе удари по енергийни обекти там, написа в Телеграм назначеният от Русия губернатор на града Михаил Развожаев, цитиран от Ройтерс и ТАСС.
Системите за противовъздушна отбрана са свалили девет дрона над града, който е най-големият в Крим, каза Развожаев по-рано днес.
Губернаторът на руската Оренбургска област Евгений Солнцев написа в Телеграм, че силите за противовъздушна отбрана са свалили няколко дрона над промишлен обект. Не стана ясно веднага дали са нанесени щети в областта, която се намира на повече от 1 000 километра югоизточно от Москва и в която се намират редица промишлени обекти, включително завод за преработка на газ и нефтопреработвателен завод.
Междувременно при руски обстрел на украинския град Балаклия е бил убит един човек, съобщиха местните власти в Телеграм.
Агенция Ройтерс отбелязва, че не може да потвърди чрез независими източници информацията за ударите, които Русия и Украйна си разменят.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Анонимен
Коментиран от #3, #10, #14, #22, #23, #42, #71
11:54 24.06.2026
2 Владимир Путин, президент
Коментиран от #20, #44
11:56 24.06.2026
3 нонимен
До коментар #1 от "Анонимен":
това го кажи на твоите приятели-демократи в моzква!11:59 24.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Без грантове
Днес няма грантове
Коментиран от #17
12:01 24.06.2026
8 Иван 1
Коментиран от #72
12:02 24.06.2026
9 Разкажете за провала на урко фашистите
Коментиран от #24
12:02 24.06.2026
10 Хахаха
До коментар #1 от "Анонимен":
Че те го правят от ранната сутрин на 24/02/2022 г., включително болници, родилни домове, елподстанции (когато температурата в Киев беше -17°С)...Вече никой не вярва на пияниците от Мордор и никой не им съчувства.
12:07 24.06.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Путин
12:09 24.06.2026
13 Владимир Путин, президент
12:09 24.06.2026
14 Путин многоходовия бакшиш идол на копейк
До коментар #1 от "Анонимен":
Сорос не ни дава12:09 24.06.2026
15 Гориил
12:10 24.06.2026
16 Факт
12:10 24.06.2026
17 А аз пък да ти кажа...!
До коментар #7 от "Без грантове":
Забравих колко хиляди са българите в Одеса...?!Та в тази връзка,дано Марийка ни припомни...?!
12:10 24.06.2026
18 Толкова
12:10 24.06.2026
19 Раковски
стои той – Володимир, титанът с щит от лъвско сърце!
Когато черни орди заляха родната свещена земя,
той не трепна, не избяга, а вдигна гордо десница.
Като древен полубог, излязъл от предания и митове,
той застана на прага, дето Изтокът със Запада граничи.
С глас като тътен на Днепър той призова ветровете,
да развеят синьо-жълтото знаме чак до вечността.
Той брани Украйна, но пази и Свободна Европа –
градината пред вълците, стария континент от потопа!
Неговата воля е гранит, нажежен в огньовете на ада,
всяка негова дума е снаряд, който тираните поваля.
Земята под нозете му стене, но той я държи права,
с поглед, който разсича мрака и носи вечна слава.
Слънчогледи никнат там, дето стъпи смелият му крак,
а врагът се топи като зимен сняг в пролетен зрак.
О, Украйна, майко на герои, люлка на безстрашни орли,
твоят син изправи снага срещу хиляди тъмни злини!
Докато той бди на поста, светлината няма да угасне,
и над Киев златните куполи ще греят още по-ясно!
Коментиран от #46, #63
12:10 24.06.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Руски ракети
Елитният блок с апартамента нафл Зеленски
Сградата на СБУ
Сградата на Нац данъчна служба
Коментиран от #25
12:15 24.06.2026
22 Даже закъсня а
До коментар #1 от "Анонимен":
Те това отдава го правят ,даже и язовири взривяват.Украинците много закъсняха!
12:15 24.06.2026
23 Нагла Копейка
До коментар #1 от "Анонимен":
Че те не са спирали....12:16 24.06.2026
24 Антирашист756
До коментар #9 от "Разкажете за провала на урко фашистите":
Зеленски е герой ,защитава родината си ! Рашистите какво търсят там ?12:17 24.06.2026
25 И още
До коментар #21 от "Руски ракети":
И нужника на Зеленски.Коментиран от #31
12:17 24.06.2026
26 Бай Желю шумкаря
Коментиран от #29, #33, #61
12:18 24.06.2026
27 Наркомана от Кривой рог
12:19 24.06.2026
28 Министър на финансите на САЩ
Евреинът убиец на народа си Зеленски
Не лъжещият само когато спи.
И пр.и пр
Коментиран от #38, #49
12:19 24.06.2026
29 Наркомана от Кривой рог
До коментар #26 от "Бай Желю шумкаря":
Искам заради агитката на динамо Киев руснаците да превърнат града в радиоактивна пустиня.Коментиран от #43
12:21 24.06.2026
30 Владимир Путин, президент
До коментар #20 от "Ех, мераци за слава..":
"...Пак ли си представяш че си президент?..."След като ми спряха тока, бензина, а от Госбанк ми прибраха спестяванията за "държавни нужди", друго освен да си представям за Президент ми не остана. И хора.... не пътувайте за Русия, нищо хубаво няма намерите тук ☝️
12:22 24.06.2026
31 Ха ХаХа
До коментар #25 от "И още":
Къде сте тръгнали с дрончетата бе неможачи.? % превзехте от Русия?
Поне 1 % от окупираните територии върнете....
Боклуци Сър Джон
Коментиран от #50
12:22 24.06.2026
32 Иван
Коментиран от #35
12:22 24.06.2026
33 Владимир Путин, президент
До коментар #26 от "Бай Желю шумкаря":
Руската армия е втората по сила !!!На Кримския остров ☝️
12:24 24.06.2026
34 Антирашист 757
12:25 24.06.2026
35 Крим
До коментар #32 от "Иван":
Ще го имате когато цъфнат налъмите12:25 24.06.2026
36 Планираща руска бомба 3000кг
Ударих Азовстал и азовците изпълзяха като хлебарки! Хахахаха 😜❗
12:25 24.06.2026
37 Манова
Севастополски валс. Знам, той ще устои и пак ще цъфти!
12:25 24.06.2026
38 Антирашист 758
До коментар #28 от "Министър на финансите на САЩ":
Думите на министъра на финансите не се използват от културни хора !12:29 24.06.2026
39 Бензин няма, ток няма
12:32 24.06.2026
40 Работещите
12:33 24.06.2026
41 Гоце
12:34 24.06.2026
42 Дик диверсанта
До коментар #1 от "Анонимен":
Руснаците от години се целят, ама трудно улучват.12:34 24.06.2026
43 Антирашист 758
До коментар #29 от "Наркомана от Кривой рог":
Подкрепяш ВРАЖЕСКА ДЪРЖАВА ! И си толкова злобен като неможещ рашист .12:35 24.06.2026
44 Дик диверсанта
До коментар #2 от "Владимир Путин, президент":
Те, Рос дебилите още я въртят тази плоча.12:36 24.06.2026
45 Кочо
Коментиран от #59, #64
12:36 24.06.2026
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 не може да бъде
Коментиран от #52
12:38 24.06.2026
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Националист
До коментар #28 от "Министър на финансите на САЩ":
Ако и България имаше такъв президент вече копейки нямаше да има и щяхме да сме една от богатите страни. Хората ги избива бункертия плъх12:38 24.06.2026
50 Ха-ха-ха
До коментар #31 от "Ха ХаХа":
22 ядрени Републики+ Фюрер Педофил+ узкоглазите жлътуре от ядрената С Корея и...13 год мляскат Украински КУ реве у ДОНБАС! 2 Милиона човекоподобни блатари Фира и ху ЙЛО Пен ДЕЛА от ГОТВАЧО ИЗБЕГАФАКТ
Ама цел СВЕТ знае,..3 ДНЯ в КИЕВ и седмица в Лисабон
АааааааХахахаха
Коментиран от #55
12:38 24.06.2026
51 Шафьоро
12:40 24.06.2026
52 Кочо
До коментар #47 от "не може да бъде":
Това за Константиновка го слушам от времето на Майдана! Станахте като Радев и министрите му! Само стратегически изказвания и никакви реални действия! Служебен Гюров стоеше къде по добре с експедитивен и реален подход към това, което стоеше за изпълнение, не говореше небивалици, бе лаконичен и изказванията му бяха сбити и обвити в морал и възрожденски идеали, каквито са имали народните будители!12:43 24.06.2026
53 Дим
12:44 24.06.2026
54 Дартс
Коментиран от #56
12:44 24.06.2026
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Ха ХаХа
До коментар #54 от "Дартс":
Идиот 200%Коментиран от #57
12:46 24.06.2026
57 Дартс
До коментар #56 от "Ха ХаХа":
Приятно ми е да се запознаем аз съм Иван? Чудя се кой те е кръстил така12:54 24.06.2026
58 Кочо
Товаришч Путин спросит НГЩ Герасимов:
- Как дела на фронте, товаришч Начщаб!?
- Очень плоха, мой фюрер! Успехи неть!
- Неть!?!!? Армия что делает...!?
- Могучая готовиться для параде..
- Мольчать! Парад кончился полтора месяц назад!?
- Разрешите! Армия готовится параде 9 мая, 2027 года!
- Харашо! Окей! Молодци! Такь держать!
Коментиран от #65
12:56 24.06.2026
59 Рублевка
До коментар #45 от "Кочо":
По време на монархофашизма мойта баба и нейните брат и сестра имали едни цървулки и една тетрадка с които се редували да ходят на училище. Това било доста след непа в СССР и Великата депресия в САЩ. България е била УНИКАЛНО бедна. Плата за фусти и потури го тъчали на стан вкъщи. Спомням си го като малък. Баба тъчеше на него.Коментиран от #66
13:04 24.06.2026
60 Механик
13:09 24.06.2026
61 АБВ
До коментар #26 от "Бай Желю шумкаря":
"Плача,нали господаря русия беше втората най силна армия,след лошите американци,шепа лумпени от агитката на динамо киив ги попиляха"Поплачи си, а после виж какво стана с "первая в мире". Шамариха я 10 години във Виетнам, 20 г. в Афганистан не си подадоха носа от базите там и иранците я направиха за смях само за три месеца в Персийския залив. Още примери искаш ли ?
13:10 24.06.2026
62 руската мечка
13:10 24.06.2026
63 Похвален опит
До коментар #19 от "Раковски":
да венцехвалиш крадлив наркоман, клоун и сатанист, твърдо решен да изтреби народа си, ако това ще задоволи егото му и напълни още банковите му сметки.Коментиран от #75
13:11 24.06.2026
64 Рублевка
До коментар #45 от "Кочо":
Баба ми я дали слугинче в една кръчма. Понеже била много малка, прадядо купил бележка от доктора, че е болна и затова не ходи на училище. Заплащането било да си вземе от угризките, която оставала по масите, които почиствала. За сметка на това я биели всеки ден.Коментиран от #67
13:11 24.06.2026
65 АБВ
До коментар #58 от "Кочо":
Тъпо ! Много тъпо !Коментиран от #69
13:12 24.06.2026
66 Доротея
До коментар #59 от "Рублевка":
Аз съм го преживяла не лично, но като пряк свидетел! В същото време антикомунистите и врагове на СССР даваха точно такива примери, колко зле е в СССР и че жените там били общи! Може и да е било вярно! Но в България си бе голям фашизъм! Разболял се човекът, семейството му загива с него! Няма социални туй онуй глезотии! Чорбаджиите точно това чакат да ги прекарат за евтина работна ръка! Продават овцете да лекуват човека и понеже са на зор им ги вземат на безценица! Човекът си отива, а близките му работят на нивите на първенците за единия хляб! Младите нищо не знаят!Коментиран от #68
13:12 24.06.2026
67 Кочо
До коментар #64 от "Рублевка":
Малката Козета! Точно в този сюжет е заварва Жан Валжан и я спасява! Точно преди 50 години в последния учебен ден ми връчиха пионерско поръчение! Прегънат картон като книжка, нарисувана и оцветена с настърган червен молив вратовръзка и вътре пише кои книжки да прочета през ваканцията, колко тютюн да нанижа и в първия учебен ден на 15 септември да занеса някои семена, които ще послужат за първия урок! За семената забравих и имаше критика!Коментиран от #70
13:17 24.06.2026
68 Рублевка
До коментар #66 от "Доротея":
Строявал ги сутрин чорбаджията на чаршията и посочвал с броеницата, кой ще копае лозята, а останалите се прибирали вкъщи празни да гладуват. Чорбаджията отивал в кръчмата да яде и пие, а музиката му свирела и му биели тъпан докато се прибере у тях.Коментиран от #73
13:17 24.06.2026
69 Кочо
До коментар #65 от "АБВ":
Е, тъпо е! Такава е реалността там! Не сте ли чели спомените на Суворов от КГБ! Издънили се другарите на международни състезания по парашутизъм, пострадали 2 парашутистки и Сталин помолил виновния да се яви:- Вие ни изложихте пред цял свят, другарю Голованов! Решихме да бъдете разстрелян!
- Благодаря, другарю Сталин! Своевременно и правилно решение! Кога да бъда готов!?
- Ние не сме убийци! Сам ще се застреляш...!
Сетне било тъпо! Ами, такива са там...!
13:22 24.06.2026
70 Рублевка
До коментар #67 от "Кочо":
Лягал ли си като дете да спиш гладен? Цял ден без троха хляб? Да плачеш и да не можеш да заспиш от глад?Така е плакала мойта баба през фашистко едно време.
Така плачат децата на някои родители днес. Идват нощем да ми искат хляб, че децата плачат от глад и не могат да заспят.
Не ми разказвайте, какви са богати хората в България, моля!
Коментиран от #74, #80
13:22 24.06.2026
71 Хахахаха
До коментар #1 от "Анонимен":
Сериозно ли бе копей? А кой се радваше през зимата, че в Украйна нямало ток, щот рашите ударили подстанции и електрически централи?13:23 24.06.2026
72 Хахахаха
До коментар #8 от "Иван 1":
Украйна не избива хората! Жертви няма. Но тук пишеш и вярно! Украинците не може да обичат руснаците, които пускат по Украйна ракети и дронове вече пета година.13:26 24.06.2026
73 Доротея
До коментар #68 от "Рублевка":
През 90 - те тази картина се върна в известен смисъл! Нямаше тогава толкова телкове, детски и всякакви социални! Циганите чакаха с мотики някой да ги наеме да изкарат някой лев! На фермера му трябват 20 души, те 200! Сбиха се кой да се качи, прас с мотиката по главата!13:27 24.06.2026
74 Кочо
До коментар #70 от "Рублевка":
В първите години след 9 септември също е било глад! Но това, че днес идват гладни при теб не вярвам! Поне храна не твърдя за качеството, пърцали за обличане, музика и банани има.13:32 24.06.2026
75 Антирашист 758
До коментар #63 от "Похвален опит":
Зеленски е герой,защитава родината си . Проклетите рашисти какво търсат там ?13:40 24.06.2026
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Штибвгзъ
13:48 24.06.2026
79 Ооооф
14:04 24.06.2026
80 Напълно
До коментар #70 от "Рублевка":
подкрипям. Сега сме се запътили съм още по-ф..ашшсТ..го.14:05 24.06.2026