Блъскане в паркирани коли и вадене на пистолет. Гости на три различни сватби във Варна стават свидетели на действията на пиян шофьор, който се врязва в няколко автомобила и заплашва потърпевшите. Мъжът проявява агресия и към пристигналите на място полицаи. А гостите, тръгнали към празничните церемонии, едва не ги изпускат, докато дават показания, разкри "Нова телевизия".
„Беше като сцена от филм на ужасите”, разказва Иво Иванов. „Паркирам, гася двигателя. В колата сме аз, жена ми, детето, а зад жена ми – майка ми. Единствено тя беше отворила вратата, за да слезе. В същото време се чу свистене на гуми и мръсна газ. Видях в огледалото как една кола лети неконтролируемо. И тогава ни удари с бясна сила от страната на детето ми. Майка ми изхвърча на тротоара. Представете си какъв удар е бил. Реално беше паднала по гръб на тротоара. Помислих си най-лошото”, разказа Иванов.
„Чух сблъсък и видях как паркирана кола се мести сама и се удря в друга”, разказва Денис Гаров. „След това шофьорът продължи нагоре по улицата и се блъсна във втори автомобил. Не можеше да продължи – колата му беше потрошена. Докато размахваше пистолет, отправяше заплахи от рода на: „Ще ви застрелям!“, „Ще ви убия!“. Първо не искаше доброволно да излезе от автомобила. Полицията трябваше да го извади насила”, разказа Гаров.
„Беше страшно. Имаше много хора, имаше деца”, разказа Дария Георгиева. „Показвах на братовчед ми къде да спре. След това чух трясък и видях прах. Ударени бяха две коли”, каза Георгиева. „Беше с 2,87 промила алкохол. Съпругата му беше с него”, разказа Георгиева.
След това виновният шофьор извадил оръжие. „Никой не знаеше, че е бутафорен пистолет. Всички се изпокриха зад колите”, разказа още Георгиева.
Главен инспектор Иван Димитров обясни, че мъжът е извадил пневматично оръжие, тип еърсофт.
„Около 14:30 часа получихме сигнал за ПТП с евентуално употребил алкохол шофьор. Докато екипите пътуваха към мястото на инцидента, получихме втори сигнал, че шофьорът е въоръжен. Веднага насочихме втори екип и служители на „Пътна полиция”. Колегите на място задържаха лицето”, каза главен инспектор Димитров.
По думите му мъжът е неосъждан, но в миналото е водена проверка срещу него за хулиганска проява.
„След като е задържан, материалите са докладвани на дежурен прокурор и са образувани две досъдебни производства. Едното е за хулиганските действия и се води от Първо районно управление, а другото е за управление на лек автомобил след употреба на алкохол”, обясни инспектор Димитров.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Гост
Коментиран от #15
08:21 24.06.2026
2 Трол
Коментиран от #13
08:23 24.06.2026
3 няма да се оправим скоро
във сащ на които се кланяте може ли да извадиш пистолет срещу милиционера бе?
Коментиран от #18
08:24 24.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Мда
08:25 24.06.2026
6 Да, да
08:26 24.06.2026
7 оня с коня
сега ще го глобят 100 евро и всичко е наред
08:26 24.06.2026
8 бушприт
Коментиран от #16
08:28 24.06.2026
9 Хорейшо
08:29 24.06.2026
10 ЗиС 5
08:30 24.06.2026
11 Един шофьор
Коментиран от #24
08:31 24.06.2026
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 миме
До коментар #2 от "Трол":
3-4 годинки на хлад в тайгата е малко за таквиз хубостници08:39 24.06.2026
14 Шкиф
Коментиран от #19
08:46 24.06.2026
15 С палките трябваше
До коментар #1 от "Гост":
Щото са мишки.08:50 24.06.2026
16 кокпит
До коментар #8 от "бушприт":
Не е вярно.Преди малко в интервю за Нова полицай обяви,че калпазанина има 1.2 алкохол в издишания въздух.Лично го чух изказването,а не на пазара "Чаталджа".Спешно е нужно да се отвори тухларницата в гара Разделна.Стига с тези затворнически общежития от накакъв си тип.В тухларната по 15 часа да ден,непрестанно.През другото време маршировка на плаца,бой,и пак маршировка докато видят звезди посред бял ден.В много държави само да извадиш оръжие срещу полицай и си умрял.И така трябва.После гледат дали е истинско или бутафорно оръжието.Ами ако беше истинско?А?09:09 24.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Симо драката
До коментар #3 от "няма да се оправим скоро":
Какво оправяне бе брато?То сега се започва с истинското представление.Летим стремително надолу като оня самолет който всички видяхме как се разби до Пловдив като пирон в земята.Това очаква обществото в близките години.Ситуацията е извън контрол.09:23 24.06.2026
19 Дако
До коментар #14 от "Шкиф":
А,те алкохолиците от едно патронче се напиват,даже им е много.09:27 24.06.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 1488
Коментиран от #25
09:32 24.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Стани Бай-Тошо...!
Доказал си,че го можеш!
Стани,че след теб,настъпи пълна каша...
10:04 24.06.2026
24 И все пак!
До коментар #11 от "Един шофьор":
Ако е ,,въорЪжен" е по-добре,отколкото да е ..,,въорАжен"...😆😝🤣!10:07 24.06.2026
25 Напълно те подкрепяме:
До коментар #21 от "1488":
-Благо Коцев-Костя Копейкин
10:09 24.06.2026
26 ДНЕСКА ЗАПЛАТИТЕ НИ СА С
10:22 24.06.2026
27 Пиян укра
10:42 24.06.2026
28 Абе
11:10 24.06.2026