Арсенал разби Челси на "Емирейтс" (ВИДЕО)

• арсенал-
  • челси-
  • висша лига-

Арсенал разби Челси с 5:0 на "Емирейтс" и поне временно се настани на върха в Премиър лийг.

Играчите на Маурисио Почетино изживяха унижение в лондонското дерби след по-равностойно първо полувреме и тотален срив през второто.

Леандро Тросар откри резултата още в четвъртата минута с удар в близкия ъгъл на Петрович.

Гостите имаха няколко нелоши ситуации до почивката, но в 52-рата минута Бен Уайт направи 2:0, а после Кай Хаверц заби два гола на бившия си тим и резултатът набъбна сериозно.

В 70-ата минута Бен Уайт също се разписа още веднъж в ситуация, при която изглежда опитваше да центрира, но прехвърли вратаря.

Така Арсенал събра 77 т. на първото място при 34 изиграни двубоя.

Ливърпул е със 74 точки и с мач по-малко, а Манчестър Сити - със 73 и с два двубоя по-малко от "топчиите".