Днес - 22 юни, се е провела среща между основателя на Корпорация „КУБ“ Олег Невзоров и екипа на компанията с множество собственици на имоти в комплекса. Това съобщиха от "Форест клуб" във фейсбук страницата си, цитирани от bTV.
„Личното присъствие на г-н Невзоров и неговият пряк диалог с хората, които са инвестирали в този проект, потвърждават ангажираността на компанията към всеки един свой клиент и партньор. По време на срещата бяха обсъдени всички актуални обстоятелства около издадените заповеди от страна на кмета на Варна г-н Благомир Коцев. На всички поставени въпроси бяха дадени изчерпателни и конкретни отговори, с желание за пълна прозрачност и отчетност пред засегнатите страни“, посочват от дружеството.
Екипът на Корпорация „КУБ“ и „Форест Клуб“ е заявил категоричната си позиция, че ще окаже пълна правна подкрепа на всеки един собственик.
От дружеството заявят, че:
„Предстои цялостно обжалване на заповедите по съдебен ред. Ние вярваме в българското правосъдие и сме убедени, че то ще постави нещата в техния законен ред.
Разполагаме с пълната документация, разрешителни и съгласувания, доказващи законосъобразността на действията ни, които се основават на официални документи от държавни и общински институции. Всички твърдения, че сме действали извън правната рамка, са неверни и ще бъдат опровергани пред съда. Заставаме зад всеки инвеститор и ще използваме всички предвидени в закона средства, за да защитим техните вложения и бъдещето на комплекса“.
„Защо това е важно за цялата общественост? Случаят „Баба Алино“ не е просто локален проблем. Той е показателен за това как административен ресурс може да бъде използван за оказване на натиск върху законни инвестиции. Ние вярваме, че върховенството на закона и защитата на частната собственост са фундаментални ценности, които следва да бъдат защитавани от всички нас. Оставяме политическите спекулации настрана и се фокусираме върху фактите и правото. Нашето задължение е да защитим всеки, който ни е доверил своите средства и мечти. Очаквайте повече информация относно развитието на съдебните процедури. Ние продължаваме да работим за прозрачност и справедливост“, посочват още от „Форест клуб“.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #7, #54
13:23 22.06.2026
2 хаха
13:24 22.06.2026
3 А на бас,че...
13:24 22.06.2026
4 честен ционист
13:25 22.06.2026
5 Пич
После Благо корумпето ще говори - Аз строго исках да ги бутна, но българският Съд е последната, и най справедлива инсталация, която решава...
Може и да бутнат две три сгради за Очи...
13:28 22.06.2026
6 СВО 1 579 дни РЕЗИЛ
13:28 22.06.2026
7 Прав си!
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
А уж милиционерите го издирвали, а?! Та той не се крие и се среща със собствениците.Коментиран от #12
13:29 22.06.2026
8 ГОЛЕМ СМЕХ
Родната полиция
13:29 22.06.2026
9 Ретро спомен
Коментиран от #23
13:31 22.06.2026
10 ГОЛЕМ СМЕХ
На незаконни строежи.
13:31 22.06.2026
11 Опорка
Коментиран от #17
13:32 22.06.2026
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 ГОЛЕМ СМЕХ
Коментиран от #24
13:34 22.06.2026
14 Наблюдател
13:35 22.06.2026
15 Прав си!
До коментар #12 от "хаха":
Родната милиция го пази и крие, а не го издирва.Коментиран от #18, #20
13:36 22.06.2026
16 хаха
1. Обявяваш го за опасност за нац. сигурност.
2. Екстрадираш го по официалните канали в Украйна.
3. Неофициално се споменава, че в интерес на добрите взаимоотношения между държавите...нямаш нищо против...същия да го назначат на фронтовата линия.
Ще схванат намека ...
13:37 22.06.2026
17 ои8уйхътгрф
До коментар #11 от "Опорка":
Има 2 основни проблема:- НЯМАТ дори и половината "хартийки" като не говорим само за "официални", а изобщо за нужните хартийки пък били те и фалшиви
- за придобиването на много от ФАЛШИВИТЕ хартийки има безспорни доказателства, че осраинците са ПРЕДЛАГАЛИ и ДАВАЛИ ПОДКУПИ... Тоест напълно умишлено и съзнателно са строили незаконно...
13:39 22.06.2026
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 търговище
13:40 22.06.2026
20 хаха
До коментар #15 от "Прав си!":
Може и съдебно разпореждане ... (но няма как да стане защото не е осъден за каквото и да било)Вие верно сте функционално неграмотни. ХАХАХА
13:41 22.06.2026
21 Наблюдател
13:41 22.06.2026
22 Е нали
13:42 22.06.2026
23 СВО 1 579 дни РЕЗИЛ
До коментар #9 от "Ретро спомен":
Между 1944 и 1989 год. въобще нямаше държава България.Имаше НРБ с чл. 1 от Конституцията, който гарантираше цялата власт на една партия подчинена на Кремъл и беше "оръдие" в ръцете на кремълската върхушка изпълнявай всички нейни желания.
Коментиран от #36
13:42 22.06.2026
24 СВО 1 579 дни РЕЗИЛ
До коментар #13 от "ГОЛЕМ СМЕХ":
Нотариатите (нотариусите) са самостоятелни и не са подчинени на общината или кмета.13:45 22.06.2026
25 ЕДИН УКРАЙНСКО ТАРИКАТ
13:47 22.06.2026
26 Бай Коста
13:48 22.06.2026
27 Потрес
Укpoпът само говори, че имал всички "разрешителни", но не е показал нито едно, нито пък съществуват в съответните държавни институции?
Този е почти толкова нагъл, колкото и ония зеления за когото явно работи?
13:52 22.06.2026
28 Ти да видиш
:)))))))))))))))
Коментиран от #45
13:55 22.06.2026
29 Тома
13:59 22.06.2026
30 ХА ХА
14:00 22.06.2026
31 ясно
Коментиран от #34, #75
14:00 22.06.2026
32 Варна Мафията Морето
14:03 22.06.2026
33 665
Щото ако и големите банки са там, забрави всяко събаряне. Собственици и банки дружно ще осъдят държавата, която ги е подвела.
Коментиран от #51
14:06 22.06.2026
34 Споко
До коментар #31 от "ясно":
Укро мафията има пипала на най високо ниво.Всяко чудо за три дни.
14:08 22.06.2026
35 Оракул
14:09 22.06.2026
36 Ха ХаХа
До коментар #23 от "СВО 1 579 дни РЕЗИЛ":
Ще има да гоните НРБ 100 г.и не може да я стигнете.Само 1 партия е нужна , а не 150 тунеядци и боклуци, западни измекяри антибългари
14:10 22.06.2026
37 Исторически парк
Коментиран от #40
14:10 22.06.2026
38 Невзоров
Ясно?
14:12 22.06.2026
39 Пак ни лъжат
14:12 22.06.2026
40 Защото няма състав
До коментар #37 от "Исторически парк":
На престъплениеКоментиран от #44
14:13 22.06.2026
41 Закон и ред
Коментиран от #49
14:15 22.06.2026
42 Нали го издирвахте
И никой пак нищо незнае не е чул не е видял
Хахаха
14:16 22.06.2026
43 за нас
14:18 22.06.2026
44 така е
До коментар #40 от "Защото няма състав":
Няма състав на престъпление, има състави на престъпления - от декларирани неверни данни, до измама, унищожаване на гори в защитена територия, активен подкуп на длъжностни лица, пране на пари, недопускане на държавни и общински контролни органи... Не е едно престъпление, съвкупност от престъпления са. Фактът обаче, че се върна в България, говори, че всички те ще останат безнакани, а той ще продължи престъпната си дейност.14:18 22.06.2026
45 хаха
До коментар #28 от "Ти да видиш":
Ама кой ти каза че "демерджиев го бил търсил" бе кратуно празна?ХАХАХА
След като прокуратурата (или ДАНС) не го издирва, НЯМА КАК жалката ви милиция да го търси.
Функционално неграмотна Тиква!
Коментиран от #76
14:19 22.06.2026
46 А къде е
14:20 22.06.2026
47 Боа
Пусни по интернет всичките РС,-и точка!
14:21 22.06.2026
48 Мнение
Ще е протакане в две инстанции, а после беж да ме няма...
14:24 22.06.2026
49 абе, да
До коментар #41 от "Закон и ред":
Май само ти не разбра, че държавата нищо не е разрешавала и в държавата никакви пари не са влизали, парите са отишли в джобовете на определени корупционери.14:26 22.06.2026
50 Прилича ми на украинец
Коментиран от #53
14:26 22.06.2026
51 факт
До коментар #33 от "665":
Нито един от собствениците не показа нотариален акт или доказателство, че банката е вписала ипотека върху имота му. Нито един. Някои казваха, че са теглили кредит, но вероятно става за потребителски кредити, колкото да оправдаят произхода на сумата, която са вписали в нотариалния акт като продажна цена. Стана ясно, че на ръка са давани голяма част от парите, което означава, че в нотариалните актове е вписана много ниска цена, както и че най-вероятно повечето от собствениците не могат да докажат произхода им.Коментиран от #59
14:30 22.06.2026
52 БГ държавата
14:31 22.06.2026
53 СВО 1 579 дни РЕЗИЛ
До коментар #50 от "Прилича ми на украинец":
Може да прилича и на марсианец, но е етнически руснак с руско гражданство до 2013 год., когато приема украинско гражданство.14:32 22.06.2026
54 Авсолютно
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Така се получава за съжаление но те може би нямат прерогативи.14:33 22.06.2026
55 Пиарчовци
14:43 22.06.2026
56 Анонимен
14:50 22.06.2026
57 Това го няма никъде по света!
14:54 22.06.2026
58 Котка
Коментиран от #60, #61
14:55 22.06.2026
59 665
До коментар #51 от "факт":
Ако е така е едно, но на много места пише че има поне 100 акта за собственост и съответно издадени данъчни оценки. Което става съвсем друго Всъщност , изглежда че ние нищо не знаем в конкретика по въпроса.14:57 22.06.2026
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 665
До коментар #58 от "Котка":
"В известно варненско заведение"От снимките прилича на елитна чалготека със суши бар :)
14:59 22.06.2026
62 Хохо Бохо
Коментиран от #66
15:00 22.06.2026
63 предложение
15:05 22.06.2026
64 Само не разбрах
15:10 22.06.2026
65 Механик
Ми, няма такава държава.
Коментиран от #67
15:11 22.06.2026
66 665
До коментар #62 от "Хохо Бохо":
Строителят има за земята.Разбира се тя не е урегулирана, с всичките му последствия, но е негова.
Собствениците не е задължително да имат общи части от парцела.
Аз примерно също имам 50дка гора в Добричко, където мога да заградя с "временна" ограда, след одобрен проект , да опъвам палатка , събирам гъби, съчки, ловя зайци и все подобнни траперски занимания. Огън нямам право да запаля !
15:11 22.06.2026
67 665
До коментар #65 от "Механик":
Не трябва ли първо да задържим тези, които са взимали подкупи и после даващия? Щото ако не е тоя, веднага ще се намери друг бандит да го замести.Без масови арести и присъди на всички замесени държавни служители, инвеститорът и собствениците ще разчекнат държавата в международните съдилища . И точно това ни чака, щото не виждам как половината варненска администрация и тълпа от софийски министерства ще влязат затвор ефективно.
15:22 22.06.2026
68 аз вярвам на справедливия бъргарски съд
15:24 22.06.2026
69 Цвете
15:25 22.06.2026
70 Цвете
15:28 22.06.2026
71 Слава Україні
15:30 22.06.2026
72 Цвете
15:31 22.06.2026
73 Калин
15:40 22.06.2026
74 АРЕСТУВАЙТЕ ГО ВЕДНАГА
15:48 22.06.2026
75 Данъкоплатец
До коментар #31 от "ясно":
Вчера ми докараха камион чакъл и два пясък . Цимента днес . Утре отивам за кофраж ,желязо и други работи. Бригадата от махалата с безработните чака. Трактора от ВиК на частно както винаги . Авария ще пише че оправя в събота и неделя. Мятаме я . Сайванта в заведение за сватби ще направя и басейн за къпане с бар. Никой не е идвал за нищо в малките градове и селата . А щом от чужбина мутра може ,то аз цял живот плащал какво ли не тук и работил я започвам развитието на туризъм и облагородяване на терена и то на собствената си родина и земя. Няма само политици мафиози и мутри да украсяват всичко с бетон и туризъм да развиват . И в реката кей ще направя и лодки канута ще купя. Който иска да се дави. В Лонгузните гори- мотописта и за АТВ щом може пътища за ТИР дърварите да направят и секат наред.15:51 22.06.2026
76 Ти да видиш
До коментар #45 от "хаха":
Всички го казват, "функционално грамотен" КАУН-е.;)
15:52 22.06.2026
77 ЩО НЕ КАЖЕ КОЛКО Е ЗАКОННА ТАЗИ ДОКУМЕН
НЕВЗОРОВ ЯВНО НЕЗНАЕ ЧЕ ИМА КОЙ ДА ГЛЕДА
15:53 22.06.2026