Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев отправи остри критики към проектобюджета за 2026 г., като го определи като „дефектен“ и предупреди, че той ще доведе до обедняване на българските граждани.
"В проектобюджета за 2026 година бюджетът на ВСС е с 250% по-висок. Преди по-малко от година в една друга зала на бюджетна комисия попитах кой разпореди това безобразие. В момента кой разпореди безобразието – знаете. 2025 бюджетът на Висшия съдебен съвет (ВСС) е бил 43 млн. евро. В проектобюджета за 2026 бюджетът на ВСС е 108 млн. евро – 250% по-висок, предполагам, за добре свършена работа“, обърна внимание Василев и заяви, че не може да разбере защо управляващите настъпват тази мотика.
Минималната работна заплата е замразена на 620 евро, отбеляза той и подчерта, че за 2027 г. пише, че ще бъде съгласно нов механизъм, но докато той не бъде приет, МРЗ остана на същите нива от 2026 г. „Ако няма нов механизъм, си стоим на 620 евро“, уточни лидерът на ПП.
Защо се стресира обществото и се прави дефектен бюджет, защо се разделят държавните служители, защо се вземат заеми и се замразяват доходите на българските граждани.
Тези въпроси зададе председателят на "Продължаваме Промяната" Асен Василев на пресконференция по повод проектоюджет 2026.
По думите му с тази план-сметка кабинетът "Радев" не върви в правилната посока.
По думите му с проектобюджета се замразяват максималният размер на пенсиите, данъчното облекчение за деца, майчинството, еднократната помощ при бременност, учителските заплати и възнагражденията в държавната администрация. Неясно остава и какво ще се случи със заплатите на медицинските специалисти и лекарите. Изключение, според него, прави единствено съдебната система.
Василев посочи още, че ако бъдат ограничени капиталовите разходи и разходите за издръжка, бюджетният дефицит може да бъде намален до 1,7%.
„Виждаме, че инфлацията остава висока, а вместо мерки за защита на доходите, правителството предлага тяхното замразяване“, заяви още лидерът на „Продължаваме промяната“.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ДрайвингПлежър
Освен да вземем наистина да вдигнем данъците с едни прогресивен?! Та Аго и тия като него дето сега врещят да усетят и те малко обедняване!
Коментиран от #5
15:34 25.06.2026
2 12...34
15:35 25.06.2026
3 кръстев
15:39 25.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Прав е Асенката
До коментар #1 от "ДрайвингПлежър":
Народа така се стресира от бюджета, че хукна през глава към гръцките плажове да пести пари..Коментиран от #33
15:41 25.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Да си избереш Тато от Тему 🤣
Това са малко над 50 000 000 € на месец, които плащащите данъци даваме за въздух, както плащаме и за Боташ.
Сега само сметнете какво е по другите министерствата. В Министерството на отбраната, генералите са повече от войниците, също в по-голямата си част пенсионери.
Някой знае ли, че имаме над 500 служби за нещо си, за всичко което се сетите има служба, за да се назначава родата на червената олигархия.
Ами по общините какво е ? Кому са нужни регионалните кметства като те са само една пощенска кутия на главната Община ? Хиляди и хиляди napaзити, на които плащаме заплатите.
Коментиран от #34
15:44 25.06.2026
8 Реалност
Асен Василев показа, че може да се справи с финансите в кризи!
Вие няма как да го направите с финансисти ЗКПЧ-та, ДС агенти, фатмаци и ... владко николов.
Няма как да стане.
Гълъб Донев 2023 г предлага бюджет с дефицит 6,7 % , след преработка от Асен Василев и ПП-ДБ бюджета завърши с 2% .
Сега само ако го пипнат, може да се свали на 1,5% дефицит .
Борбата С (не срещу, а С) олигархията завърши с назначаване на кадри на ГЕРБ Ново начало, ИТН, БСП
Коментиран от #47
15:45 25.06.2026
9 Ще ги замразява?!
15:45 25.06.2026
10 Пляс пляс
15:45 25.06.2026
11 Дориана
Коментиран от #39, #114
15:47 25.06.2026
12 Дориана
Коментиран от #15, #73
15:48 25.06.2026
13 алла-балла
15:49 25.06.2026
14 Дани
Коментиран от #60
15:50 25.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Македонец и Чeкия
Коментиран от #21
15:52 25.06.2026
17 СТИГА НИ ПЛАШИ БЕ
БОЙО ТЪПОТО, ХАМПАРЦУНА И КУП ДРУГИ " ЕКСПЕРТИ " НИ КАЗАХА,ЧЕ ЩЕ СТАНЕМ МУЛИОНЕРИ......,АМА НЯМА ДА Е В ТОЗИ ЖИВОТ.
15:53 25.06.2026
18 Всеки икономист е потресен
Коментиран от #96
15:55 25.06.2026
19 Мунчо мундира,
Коментиран от #109
15:56 25.06.2026
20 Сглобката и ГЕРБ
15:57 25.06.2026
21 Може
До коментар #16 от "Македонец и Чeкия":
и да е видял нещо голямо на,,,дървено.15:57 25.06.2026
22 Дориана
Коментиран от #71
15:58 25.06.2026
23 Крадеца вика
Във буквалния смисъл.
Че и срама нямат.
15:59 25.06.2026
24 Ще поделят
Коментиран от #117
15:59 25.06.2026
25 Политико
Коментиран от #31
15:59 25.06.2026
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 🦁ЩЩД🦁
Коментиран от #36
16:03 25.06.2026
28 Фейк - либераст
Коментиран от #42, #65
16:03 25.06.2026
29 Други му виновни на сегашния
16:04 25.06.2026
30 ту-туу
Коментиран от #51
16:04 25.06.2026
31 Свинята майка
До коментар #25 от "Политико":
Най много се подигра с народа16:04 25.06.2026
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Софийски селянин,Пенсионер
До коментар #5 от "Прав е Асенката":
Не се заблуждавай те са малцинство,и голяма част от тях са на кредити,от заплата до заплата...Коментиран от #54
16:07 25.06.2026
34 ДрайвингПлежър
До коментар #7 от "Да си избереш Тато от Тему 🤣":
2 забележки1во в МВР по-голяма част от служителите са чиновници - няма никаква пречка писарушка на бюро да е с ТЕЛК. Хората с увреждания и % нетрудоспособност имат право на трудова дейност!!! Въпросът тук е колко от тези имат РЕАЛЕН ТЕЛК за РЕАЛНИ увреждания! И има ли такива, при които е несъвместимо с трудовата характеристика! Така че тия неща са много различни!!
И когато говорим за фалшиви ТЕЛК МВР е капка в морето, защото една етническа група се издържа с фалшиви ТЕЛКове благодарение на лекарската мафия - там не говорим за няколко хиляди - говорим за стотици хиляди! И милиони, които изтичат в канафката!
И 2ро тия "пощенски кутии" както наричаш регионалните кметства (селските кметове) вършатработа да представят интереса на селищата в общината. Това са грубо 5000 човека, множеството от които взимат около 800 евро и пак казвам повечето вършат някаква работа в полза на съселяните си!!!
В СЪЩОТО ВРЕМЕ ПЛАЩАМЕ НА 6500 ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ по 1000-1500 евро преди парите за комисии и другите бонуси!!! Тия пари им се плащат ЗА ОИ 1 ЗАСЕДАНИЕ МЕСЕЧНО и 2-3 часа в комисия, на заседанията на които не ходят - там са многото пари за нищо работа!
16:09 25.06.2026
35 Хохо Бохо
16:10 25.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Кокорццаааа
16:11 25.06.2026
39 78291
До коментар #11 от "Дориана":
Върви се прегледай , човека обясни точно за такива като теб да разберат за какво иде реч,свали пилотските очила16:13 25.06.2026
40 Ддд
16:14 25.06.2026
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Фейк кАпей
До коментар #28 от "Фейк - либераст":
От юни 2021 г. до юни 2026 г. мyнчo кРадев боташов е имал 5 служебни правителства. Първото негово на Стефан Янев и няколко с премиер Гълъб Донев. Служебни назначени от него бяха и двете на Димитър Главчев. От тези 5 години мyнчa е управлявал 3 години и 4 месеца. Myнчa носи най голямата вина за опоскването на държавата. Сега вдига с 30% винетни и ТОЛ такси ,от 1 август цигарите с 20% ,водата във Велико Търново от 6 лв.на 6 евро от 1 юли . В същото време запазва привилегиите на силови структури ( МВР ,ДАНС ,МО ,НСО) без да плашат осигуровки и бонуси на всеки 3 месеца. Плюс 20 брутни заплати при пенсиониране = 100 000 евро. В същото време удря обикновените хора изключително тежко,предимно майките ,пенсионерите ,работещите с по висок праг на осигуряване. По yрoдливо ,антисоциално ,анти народно и про -олигархично управление България е нямала от 36 години.Коментиран от #44
16:15 25.06.2026
43 провинциалист
16:17 25.06.2026
44 Иван Венков
До коментар #42 от "Фейк кАпей":
Вярно е.16:17 25.06.2026
45 Тити на Кака
Ето - тази времена бяха велики, теглиш заеми суха пара, раздаваш на пенсионерите и те викаха "Ура, нашите от БКП пак са на власт!"!
Интересно какъв бюджет би съставил Кокоран при сегашните занулени резерви и автоматизирани повишения на подоходните разходи...Как би дофинансирал допълнителните разходи без външни заеми?
Интересно е да се узнае конкретното му мнение, все пак той е доказан финансов мошеник и занулител на бюджетни пари за глупости, а не за смислени цели!
Идолът на ПеПедалите от ППетроханен момчешки тип😂😂😂
Коментиран от #48
16:18 25.06.2026
46 Огромната
16:19 25.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Чукча писател
До коментар #45 от "Тити на Кака":
Ако изслушаш, ще разбереш.Дефицита е изкуствен, реалния е 1,7% с нормално увеличение на доходите на всички, без замразяване на пенсии и мин. заплати.
1,5 млрд. допълнително са си заложили за канцеларски материали, вода, тоалетна хартия ...
3,5 млрд. допълнително за строителната мафия, при положение 2,5 млрд. , че не са изхарчени от миналата година.
и т.н.
Коментиран от #69
16:25 25.06.2026
49 Истината
Имало е за заплати, пенсии, млади семейства, подкрепа за бизнеса ... без да вдига данъците без да вдига % на дълга.
Факт !
Коментиран от #87, #101
16:27 25.06.2026
50 Гай Турий
16:28 25.06.2026
51 тутурутки
До коментар #30 от "ту-туу":
ли правиш?16:29 25.06.2026
52 Алекс
Коментиран от #56
16:30 25.06.2026
53 Реалист
До коментар #6 от "Да изринем чеpвената чyма !":
Тия ще си отидат по зле и от Жан Виденов.16:30 25.06.2026
54 Вярно
До коментар #33 от "Софийски селянин,Пенсионер":
Просто ме е яд, че този тюбелин с походка на мецосопрано се прави на голям защитник на бедните.Коментиран от #63
16:30 25.06.2026
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 шо фе
До коментар #52 от "Алекс":
на трасето не заработваш ли?16:33 25.06.2026
57 Пенсионер
16:33 25.06.2026
58 🦁ЩЩД🦁
До коментар #36 от "То има имного":
Абе щом имаш ток, вода и интернет ,има все още и добри.Като изчезнем като професия на тая територия,а ние уверено вървим натам,ще сте все отбор юнаци-юрист-икономист-АйТи специалист.И все Умни,за разлика от моята скромна личност.16:33 25.06.2026
59 комураzт
До коментар #26 от "9ти септември":
ти в найлова торбичка16:33 25.06.2026
60 Анонимен
До коментар #14 от "Дани":
Ама ти като какъв тук раздаваш присъди СЪД и затвор за теб и тези червените крадци заедно с червените олигарси завладяха цялата държава Един бюджет не могат да направят некадърници червени лъжци Грабители вън избори16:34 25.06.2026
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 Анонимен
До коментар #54 от "Вярно":
Я какъв смеха Бедните малоумните са за червените за бкп за господаря Якоэви крадат грабят лъжат сега малоумниците16:36 25.06.2026
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Анонимен
До коментар #28 от "Фейк - либераст":
А Радев да не е заслабнал 10 години лежи в президенството и прибира А сега излъга малоумниците и заврадя цялата държава истинска червена е сега избори и вън на радевите олигарси16:40 25.06.2026
66 128
До коментар #62 от "Регресивна България=пеевски на стероиди":
БИЛ СЪМ СВИДЕТЕЛ КАК СЕ БЛОКИРАТ СУМИ ПО СМЕТКИТЕ НА ФИРМИ ПО ВРЕМЕТО НА АСЕН ЗА АВАНСОВО ПЛАЩАНЕ НА КОРПОРАТИВЕН ДАНЪК КОЙТО ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАТИ СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА16:41 25.06.2026
67 най честно е
Коментиран от #70, #75
16:44 25.06.2026
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 да добавя
До коментар #67 от "най честно е":
и няма значение държавен или частен сектор това важи за всички на база доходи16:46 25.06.2026
71 Анонимен
До коментар #22 от "Дориана":
22 ама не спира с пропагандата с лъжите с помиите 22 ти да видиш Малоумниците да знаеш вече се събуждат Избори и вън на червените крадци Да си върнем свободата Да си върнем държавата завладяна от червените олигарси Избори16:46 25.06.2026
72 Тити на Кака
Свободен си да посочиш къде потъна резервът от над половин млрд за пътно строителство, например.
Свободен си да посочиш какво изобщо съгради този, когото ти наричаш "най-добрият финансов министър". Какво, освен безконтролно теглене на заеми, раздаване на пари за заплати, пенсии и енергийни помощи?
Свободен си да коментираш факта, че Кокоран е съдебно сертифициран крупен финансов мошеник.
Та?
Коментиран от #81
16:47 25.06.2026
73 Анонимен
До коментар #12 от "Дориана":
Регресите целенасочено лъжат и създават изкуствено нап.ежение с цел държане в страх малоумниците а те през това време бързо да прибират защото много скоро ще бъдат изметени вън червени крадци16:48 25.06.2026
74 Лъжец,
16:49 25.06.2026
75 Бъркаш
До коментар #67 от "най честно е":
Ти като отидеш някъде с приятели как си делите сметката ? Всеки си идва с фиша от заплатата и делите %-но според доходите или делите сметката по равно ?Ако аз плащам на 5000, 1500 , а ти плащаш на 1000 - 300, не е ли честно аз да ползвам 5 пъти повече пътищата, болници, училища ...
Коментиран от #86
16:49 25.06.2026
76 ЛОШОТО Е ЧЕ РАДЕВ СЕ РАЗБРА С ТЕЗИ
16:52 25.06.2026
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Тома
16:54 25.06.2026
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Анонимен
16:55 25.06.2026
81 Анонимен
До коментар #72 от "Тити на Кака":
А Радев какво гради от години я кажи служебници саботажи лъжи невиждани докато завладее цялата държава сега вместо да направи истински европейски бюджет от некадърност пак закопава държавата ни но те си прибират милионите Е Докога това Избори16:55 25.06.2026
82 бай мишок кокорчев
макар веднъж да не ги питахте къде са изчезналите милиарди
макар те да ви питаха
сега джафкате по радевите които също не ви питат къде са изчезналите милиарди
Коментиран от #90
16:56 25.06.2026
83 Нека оплювките...
Старт!
16:57 25.06.2026
84 А ДНЕС
Коментиран от #91, #95
16:59 25.06.2026
85 Този коментар е премахнат от модератор.
86 не бъркам
До коментар #75 от "Бъркаш":
Тва не е излизане с приятели на кръчма, ти ги смесваш нещата.16:59 25.06.2026
87 Асен Василев
До коментар #49 от "Истината":
Да имало е пари като съм взимал заеми последния път 9 милиарда за 9 дни17:00 25.06.2026
88 И с протести и без протест,все тая!
До коментар #6 от "Да изринем чеpвената чyма !":
Народът си каза тежката дума на изборите,кой ще кара влака...!И това са ,,ПБ" -в лицето на Радев!
Съчувствам ви!
Моите съболезнования!
Коментиран от #94
17:01 25.06.2026
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 УжасТ
До коментар #82 от "бай мишок кокорчев":
Що не си купиш буквар ?Осъзнаваш ли колко си npocт ?!
17:02 25.06.2026
91 Анонимен
До коментар #84 от "А ДНЕС":
84 пищи от свое име 84 бедняко Аман от лъжци17:02 25.06.2026
92 Миииии
17:03 25.06.2026
93 Локи Пакостника
Коментиран от #103
17:04 25.06.2026
94 Анонимен
До коментар #88 от "И с протести и без протест,все тая!":
Червените другари вън Избори Месия вън Избори България е на всички ама наистина на всички българиЧервените Грабители вън от европейската ни държава Да си върнем държавата превзета от червените олигарсиКоментиран от #98
17:05 25.06.2026
95 Мдаа...!
До коментар #84 от "А ДНЕС":
Само,че не съм убеден,че е...,,заем"...!Щото не виждам кога и как Украйна ще връща този...,,заем"...?!
Лошото е,че и Урсулята го знаят,но си трайкат,че не е...,,заем,а пореден евро-подарък за бездънната каца- Украйна...!
17:07 25.06.2026
96 Определено
До коментар #18 от "Всеки икономист е потресен":
Корнелия най-малко има право да говори. Тя ни натресе този за президент съгласуван с Москва, а сега избран от моло2мници за премиер.17:07 25.06.2026
97 Факти
Коментиран от #118
17:08 25.06.2026
98 Голям кеф!
До коментар #94 от "Анонимен":
Щом квичите на умряло,значи Радев е на прав път!Успех на достойният Министър-Председател-Радев👍!
Коментиран от #100
17:10 25.06.2026
99 И НА ЦЯЛАТА НИ НЕМОТИЯ
Коментиран от #102
17:10 25.06.2026
100 Анонимен
До коментар #98 от "Голям кеф!":
Кеф хахахаха малоумниците сте необразовани невежи мързеливци А вашият месия е АУТ вън на червените Грабители Избори България е на всички българи СвободаКоментиран от #105, #113
17:12 25.06.2026
101 Този коментар е премахнат от модератор.
102 Анонимен
До коментар #99 от "И НА ЦЯЛАТА НИ НЕМОТИЯ":
99 бедняко тебе кой те пита Нали плащаш масрафите сега на червените олигарси и си доволен Я виж каква инфлация ни налагат сляп ли си виж как лъжат но прибират милиони за себе си а теб те лъжат наглеят подиграват сети се ти това не го ли виждашКоментиран от #121
17:15 25.06.2026
103 Анонимен
До коментар #93 от "Локи Пакостника":
А гълъбзакапъче дът комунист може да смята нали хахаха този е гавра с българите заедно с онази лелка от комунистическото ТЕЗИ незнаят коя година е Вън оставка избори17:18 25.06.2026
104 🦁ЩЩД🦁
Коментиран от #107
17:21 25.06.2026
105 Еми крякай си лозунги,колко си щеш!
До коментар #100 от "Анонимен":
Истината е,че поне 4 години Радев ще кара влака!Свиквай!
И отново-моите съболезнования!
Коментиран от #106
17:23 25.06.2026
106 Анонимен
До коментар #105 от "Еми крякай си лозунги,колко си щеш!":
Незабавна оставка на червените другари А Радев е АУТ България е на всички българи Неможачи лъжци Грабители разрушители на държавата ни но сиприбират за себестойност Оставка избориКоментиран от #122
17:26 25.06.2026
107 Шофьор на ТИР
До коментар #104 от "🦁ЩЩД🦁":
Аз мога да направя бюджета, ама кой ще кара камиона ?! 🤡17:27 25.06.2026
108 ППДБ
17:37 25.06.2026
109 Този коментар е премахнат от модератор.
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 Викам да се съберем пак
Кво ше кажете?
Коментиран от #116
17:39 25.06.2026
112 Бай Араб
17:40 25.06.2026
113 Мухахаха
До коментар #100 от "Анонимен":
А как ви отвя Радев само и ала балата не ви помогнаКоментиран от #119
17:41 25.06.2026
114 Този коментар е премахнат от модератор.
115 Честно да ви кажа,
17:42 25.06.2026
116 Ще се съберат
До коментар #111 от "Викам да се съберем пак":
Една торба тракащи кокали17:43 25.06.2026
117 Знаум
До коментар #24 от "Ще поделят":
Мераклиите за полета от слънчеви батерии от кога за отворили уста да лапнат едни парички, че като са направят батериите да поискат пак от КЕВР ново вдигане на цената на тока. Ето така ний ще борим олигархията. Да му мисли отново народеца останал на територията.17:46 25.06.2026
118 Този коментар е премахнат от модератор.
119 Анонимен
До коментар #113 от "Мухахаха":
Радев и червените олигарси Йотова Радев тандем гюровите незаконници цялата държавна машина с лъжи невиждани и тук се оказа много малоумници елементарни имало Радев си богатее и служебницитепокрай него а ти на какво се радваш хахахаха ЧЕ те използват ли хахахаха робът си робКоментиран от #124
17:47 25.06.2026
120 Положението
Тези, които народът нарече Шарлатаните на Радев, играят негова опозиция. Ама само играят!
Тези, които уж се очакваше да да опозиция, ГЕРБ СДС И ДПС, са се скрили в миша дупка.
Една Нинова и един Копейкин са истинската опозиция на Радев, ама те са русофилската опозиция.
Евроатлантическата опозиция просто я няма.
17:47 25.06.2026
121 Ехо муции
До коментар #102 от "Анонимен":
Аде на работа17:48 25.06.2026
122 Виж се е огледалото!
До коментар #106 от "Анонимен":
Почервеня като рак и плюнки хвърчат от устата ти...!Нямаш спирка,ве човек?!
По-яваш де...,да не вдигнеш кръвно,че нищо не можеш да направиш срещу новата власт на Радев...!
Да не вземеш сега пък,да ритнеш камбаната...😉😝😂😆🤣?!
17:50 25.06.2026
123 Опа
17:51 25.06.2026
124 Аве диванчо
До коментар #119 от "Анонимен":
Гедай си прайда народа е със Радев17:51 25.06.2026
125 Истината
17:54 25.06.2026
126 Снежанка Димитрова
17:58 25.06.2026
127 Вуйчо Румен
18:01 25.06.2026