Държавата е подготвила "приятна" лятна изненада за милионите шофьори в България. Регионалното министерство официално пусна за обществено обсъждане мащабен проект за промяна на Тарифата за таксите, които се събират за преминаване и ползване на републиканската пътна мрежа. Голямата новина тук е, че цената на електронните винетки за автомобили и къмпинги с тегло до 3,5 тона (категория М1) ще се изстреля нагоре с цели 30% от 1 август 2026 г. Оправданието на чиновниците? Сумите за заветния стикер не са пипани от паметната 2019 г., когато за първи път заработи дигиталната система у нас.
Ако досега годишното спокойствие по родните магистрали ни струваше 49,60 евро, то след влизането в сила на постановлението ще трябва да се бръкнем с 64,50 евро. От МРРБ побързаха успокоително да замажат положението с аргумента, че дори и след този ценови удар, най-дългият абонамент си остава най-изгодната алтернатива за родния шофьор. Уви, поскъпването удря абсолютно всички опции по веригата. За тримесечен пропуск вече ще плащаме 35,90 евро вместо досегашните 27,61 евро, а за месечен – 19,90 евро вместо 15,34 евро. Седмичният лукс да караш по републиканските пътища става кръгло 10 евро (досега 7,67 евро), уикенд винетката се покачва от 5,11 евро на 6,60 евро, а най-кратката еднодневна такса ще набъбне от 4,09 евро на 5,30 евро. Солено ще ни излезе и ако ни хванат в крачка без платен налог – компенсаторната такса се вдига рязко от 35,79 евро на 46,50 евро.
Въпросът, който вълнува всеки зад волана, е къде ще отидат тези свежи милиони. Властите изчисляват, че актуализацията ще донесе над 20 млн. евро допълнително до края на 2026 г., а през следващите години в хазната ще влизат по повече от 48 млн. евро годишно. Обещанията звучат направо приказно: лъвският дял от парите ще бъде излят директно в рехабилитация и основни ремонти на трагичните пътища III клас, които свързват малките селца и градчета с областните центрове. Планира се още масивна подмяна на деформирани мантинели, полагане на модерна термопластична хоризонтална маркировка и монтиране на автономно осветление в най-критичните и рискови зони на страната. Отделно, част от бюджета ще отиде за софтуерни и хардуерни подобрения на самата ТОЛ система и разширяване на мрежата от камери, за да се сведе гратисчийството под символичните 2%.
Истината е, че ситуацията по асфалтовите ни артерии отдавна е "опечена". Последните технически одити на експертите разкриват черна статистика – над 35% от второкласните и третокласните шосета в България, или иначе казано над 7000 км, са в окаяно, направо незадоволително състояние. Вечният недостиг на средства за капиталови ремонти превръща малките дупки в структурни кратери, които разрушават самата основа на пътя. Сегашният финансов модел едва покриваше аварийните кръпки, без никакъв шанс за цялостно обновление. В същото време строгите изисквания за пътна безопасност на Европейския съюз ни притискат да внедряваме скъпи пасивни системи със сериозна степен на задържане, интелигентни системи за управление на трафика, шумяща маркировка и LED светлини. До момента парите стигаха само за базово оцеляване.
Защо обаче точно от 1 август? Тук регионалното министерство проявява доза стратегическа хитрумност. Август е месецът на голямото преселение на народите, когато транзитният трафик от чужди гастарбайтери и туристи през територията на България е в своя пик. Идеята е сериозна част от новия фискален товар да бъде изнесена на гърба на чуждестранните шофьори, преди българският бизнес и граждани да усетят пълната тежест на поскъпването. Наред с това натрупаният финансов буфер през есента ще гарантира, че държавата няма да бъде "изненадана" от зимата и ще има достатъчно средства за качествено снегопочистване. Остават броени седмици до окончателното гласуване на проекта, така че затягайте коланите – шофирането у нас става все по-скъпо удоволствие.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Честито на печелившите
Коментиран от #4, #128
12:48 25.06.2026
2 ООрана държава
Коментиран от #122
12:49 25.06.2026
3 Ганьо
Коментиран от #87, #158, #168
12:50 25.06.2026
4 Герп боклуци
До коментар #1 от "Честито на печелившите":
И ти изтича на 5ти август....Коментиран от #9
12:50 25.06.2026
5 Асан 1
Коментиран от #70
12:50 25.06.2026
6 Реалист
Коментиран от #61
12:50 25.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Чичо Сюлейман
12:51 25.06.2026
9 Мечтай си
До коментар #4 от "Герп боклуци":
Края на Февруари 🤫12:53 25.06.2026
10 Мистър Х
12:54 25.06.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 ДОЛУ "ПБ"-Партия Баджанак
$ИТИТ€ "ПБ"(НОВИЯТ Г€РБ) НА ГЛАДНИЯТ Н€ ВЯРВАТ!
$ фат ма ка КЪМ БА ТА КА! ПО-Б€ДА! ПО-Б€ДА! ПО-Б€ДА!
ГОСПОД, ГОСПОД ДА НИ ПАЗИ ОТ Ч€РВ€НИ нато-П€ Д€ Р . $ТИ!
Коментиран от #35
12:56 25.06.2026
13 ФЛАШЛЮБ
С ГР.ТРАНСПОРТ Е ...ЛЕВ И ШЕЙСЕ...
Коментиран от #14
12:57 25.06.2026
14 Да да
До коментар #13 от "ФЛАШЛЮБ":
Ама евро.12:58 25.06.2026
15 Пламен
13:00 25.06.2026
16 Смех с копейки
🤣🤣😂
Коментиран от #119, #126
13:01 25.06.2026
17 смях в залата
Коментиран от #19, #43, #64
13:02 25.06.2026
18 Хаха
Все ми е тая нямам кола и не смятам и да имам
Да го дyхат бедните 😁
Коментиран от #89
13:04 25.06.2026
19 Хомосексуалисти за Путин
До коментар #17 от "смях в залата":
Ура!13:05 25.06.2026
20 жокера
13:05 25.06.2026
21 Тралала
13:05 25.06.2026
22 Ядосан гущер
13:06 25.06.2026
23 Пътни терористи
13:07 25.06.2026
24 Честито
13:07 25.06.2026
25 Тодар Живков
13:07 25.06.2026
26 Хахахаха
13:09 25.06.2026
27 Аргумента
В градовете тука там се стегнати, но само тук там. Младост (София) улците са по-зле от избомбените в Киев. ..
Та накратко.. на базата на какво точно искат да вдигат таксите?! Само заради инфлацията ли?
Коментиран от #132, #147
13:10 25.06.2026
28 ВЪН мунчо "БО(га)ТАШ"!
не щеме ни пари,
искаме свобода
с човешки правдини.
Напред, напред,
на бой да вървим!
Доста сме стоели,
стига да търпим!
Доста сме лежали
в робски пелени,
време е да станем
свободни хора ний.
Напред, напред,
на бой да вървим!
Доста сме стоели,
стига да търпим!
Коментиран от #37
13:11 25.06.2026
29 Хахахаха
До коментар #11 от "Бай Тошо":
Стига сте писали за байтошо! Тогава времената бяха други, и пак България беше далеч зад стандарта на запада!Коментиран от #31, #91
13:12 25.06.2026
30 А НА ПЪРВИ ОКТОМВРИ
13:13 25.06.2026
31 ГЛУПАК И НЕВЕЖА СИ ТИ
До коментар #29 от "Хахахаха":
Нямаш представа за какво става въпрос.Коментиран от #36
13:16 25.06.2026
32 Пловдив
Какво бяха сто лева преди 10-12 години ? Много пари бяха... ! Сега са нищо тези 50 евро.
Коментиран от #88
13:19 25.06.2026
33 Хохо Бохо
13:21 25.06.2026
34 Да си избереш Тато от Тему 🤣
Това са малко над 50 000 000 € на месец, които плащащите данъци даваме за въздух, както плащаме и за Боташ.
Сега само сметнете какво е по другите министерствата. В Министерството на отбраната, генералите са повече от войниците, също в по-голямата си част пенсионери.
Някой знае ли, че имаме над 500 служби за нещо си, за всичко което се сетите има служба, за да се назначава родата на червената олигархия.
Ами по общините какво е ? Кому са нужни регионалните кметства като те са само една пощенска кутия на главната Община ? Хиляди и хиляди napaзити, на които плащаме заплатите.
13:21 25.06.2026
35 Г€Н€РАЛ Р€Ш€ТНИКОВ
До коментар #12 от "ДОЛУ "ПБ"-Партия Баджанак":
МОЛОД€Ц ШТИРЛИЦ( р.р.) МОЛОД€Ц рад€в! В$Я ВЛА$ТЬ $ОВ€ТАМ!КАК ГОВОРИТ Г Р У: НАШ ЛУЧШИЙ ТРОЙНОЙ АГ€НТ-Mr.К€Ш(нато-БКП К€ Л€Ш)!
В$Я ВЛА$ТЬ $ОВ€ТАМ!ТАК Д€РЖАТЬ И Д€НЬГИ БУДУТ!
€$ТЬ "БО ТАШ", €$ТЬ БОЛЬШИ€ Д€НЬГИ!
"ПБ"-Партия Больш€виков-НОВЫЙ Г€РБ!
ПО-Б€ДА! ПО-Б€ДА! ПО-Б€ДА!
13:21 25.06.2026
36 Хахахаха
До коментар #31 от "ГЛУПАК И НЕВЕЖА СИ ТИ":
Имам. Живял съм по комунизма! Източния лагер беше далеч по стандарт на живот от западния. Чакаше се с години за кола, апартамент, даже за цветен телевизор трябваше да се чака. Така е, всички взимаха еднакви заплати, но стандарта на живот пак беше по-нисък от западния, това е.Коментиран от #59, #72
13:21 25.06.2026
37 Г€Н€РАЛ Д€$И
До коментар #28 от "ВЪН мунчо "БО(га)ТАШ"!":
р"ум€н" МИ ОБ€ЩА L€XU$ И КЪЩА В БАР$€ЛОНА!НО В€Ч€ И$КАМ ХОТ€Л $ ВОДОПАД!
ДА ГО Д . Х . Т € Б€ДНИТ€! ДА ГО Д . Х . Т € Б€ДНИТ€!:))
13:22 25.06.2026
38 Прогресивно ми е
Какво да очакваш от фатмак с гълъб !!!
13:23 25.06.2026
39 Гост
13:24 25.06.2026
40 Питане
Не може ли със 100 % ???
13:25 25.06.2026
41 Студопор
13:27 25.06.2026
42 Хомосъветикyc си отива, идва светлина
До коментар #11 от "Бай Тошо":
"безплатно здравеопазване и безплатно образование" 🤣🤣🤣🤣Падаше от небето или си го "беряхме" след дъжд. 🤣 След радиационен дъжд всички станахме по образовани и по здрави.
Като гледаме колко са образовани 50+ годишните, наистина е било с качество за безплатно .
13:27 25.06.2026
43 дай да видим
До коментар #17 от "смях в залата":
Кой си и програмата ти да видим, че да хвърляме гласа за тебе, батеее!13:27 25.06.2026
44 az СВО Победа 81
Припомням никакъв Хърватски сценарий нямало да се случи в БГ след приемането на шиткойна!
Помните ли тази опашата лъжа? 🤣🤣🤣
Коментиран от #53, #54
13:29 25.06.2026
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 министър
13:31 25.06.2026
49 Фарфалюлю
Коментиран от #55
13:31 25.06.2026
50 ЕДГАР КЕЙСИ
13:32 25.06.2026
51 Винетките не скачат,
Също така, еврото няма нищо общо. Радефф обаче, имаа!
13:32 25.06.2026
52 Опп
Голям рев за 15€ на година!
13:33 25.06.2026
53 Фофелинов
До коментар #44 от "az СВО Победа 81":
Смочи зеленясали айца путлероид я си бришем дирнико с рубли и стари лефчета.13:33 25.06.2026
54 Що бе Руски Л а й н о м е т
До коментар #44 от "az СВО Победа 81":
Без еврото цените щяха да са ниски ли.Стига бе миналата год що ги дигаха.А тебе кво те засяга нали си рубладжия13:33 25.06.2026
55 Кокорчо
До коментар #49 от "Фарфалюлю":
За пеньоара ли трябваше да се гласува!? Или за копейкин?! Е, тогава всичко без пари щеше да стане!Болни мозъци
13:35 25.06.2026
56 Пурко
13:35 25.06.2026
57 хихи
13:36 25.06.2026
58 Не разбрахте ли бе ганювци
13:36 25.06.2026
59 Тралала
До коментар #36 от "Хахахаха":
Когато всеки може да си позволи кола се чака дълго..За апартаментите също, един можеше да се вземе, щото огромна опашка от платежоспособни чакат. Едно време хората са се питали какво работиш, а сега е работиш ли, хахахаха.Коментиран от #165
13:38 25.06.2026
60 Реалист
13:39 25.06.2026
61 Ей лешпер
До коментар #6 от "Реалист":
какво общо има еврото с мунчовата комунистическа секта, на власт??? Да ти е..м............Коментиран от #66, #117
13:40 25.06.2026
62 От чужбина
13:41 25.06.2026
63 Реалист
.
13:41 25.06.2026
64 Старец
До коментар #17 от "смях в залата":
Нали искахте евро и да сте в клуба на богатите. Е там сте. Всичко това е последствие от управлението на предишните евро нещстници.13:41 25.06.2026
65 Eвротерор
13:41 25.06.2026
66 Еми нали мунчо
До коментар #61 от "Ей лешпер":
Искаше референдум за еврото.... Сега няма никаква пречка да го стори. Що не го прави, м? Както се влиза в еврозоната, така се и излиза.... ама рязко забрави тази тема.13:43 25.06.2026
67 честито
Коментиран от #71, #73
13:43 25.06.2026
68 Левски
Коментиран от #74
13:44 25.06.2026
69 Първо
13:45 25.06.2026
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Еми при добри пътища
До коментар #67 от "честито":
Може и 8евро да е. Какво му има да поддържаш добър път...Коментиран от #76
13:47 25.06.2026
72 Айде ма смотаната
До коментар #36 от "Хахахаха":
"еднакви заплати взимали всички"????? Лъжец! 600лева на партийния секретар милиционера военния и прочее НЕРАБОТЕЩИ търтей били= на 80 -100 левчета на учителя лекаря??? Де гиди .ръсна г.ад червена!13:49 25.06.2026
73 Тралала
До коментар #67 от "честито":
114 евро, лъжецоКоментиран от #151
13:49 25.06.2026
74 Кой е казал,
До коментар #68 от "Левски":
че пътища трябва да се правят само с парите от винетките? Всички пътища са построени през социализма. Сега дори не ги подържат. Само крадат. Роби сте.13:49 25.06.2026
75 В Гърция
13:54 25.06.2026
76 Серсемин
До коментар #71 от "Еми при добри пътища":
Преди повече от 10 години румънците си ремонтираха пътищата основно. Явно техните управляващи НЕ са краднали толкова много.Преди време в българска медия излиза новина за междуселски път който е в окаяно състояние. По документи е напълно ремонтиран с евро пари, а в действителност - абсолютно нищо. Това се отнася за район бастион на ДПС. Новината бързо е свалена, изчезва. Това означава, че тук, в България крадат на 100%. Ако бяха откраднали 60-70% , и само с 30% от парите да сложат поне тънък асфалт щеше да е много по-добре.
13:55 25.06.2026
77 Колкото
13:56 25.06.2026
78 Абе вашта м....
13:56 25.06.2026
79 СТЕФАН
Коментиран от #90, #98
13:58 25.06.2026
80 Браво чичо Румене !
13:59 25.06.2026
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 БГ ОВЦЕТЕ БЛАГОДАРЕТЕ НА
14:01 25.06.2026
83 Радко , защо гласувах за тебе
14:05 25.06.2026
84 Радев каза
14:05 25.06.2026
85 делян ...асран
14:07 25.06.2026
86 Асан с магарето
14:07 25.06.2026
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 В Швейцария
До коментар #32 от "Пловдив":
годишната виметка е 45 евро14:09 25.06.2026
89 Гъзаря с Бентлито
До коментар #18 от "Хаха":
Значи аз трябва да го духам14:09 25.06.2026
90 Правиш ли разлика
До коментар #79 от "СТЕФАН":
между винетки и Тол такси? Защото тираджиите протестират и искат компенсации. А пък ние само дращим тук.14:10 25.06.2026
91 Ром от гетото
До коментар #29 от "Хахахаха":
Тогава дедо ми си е построил къща14:11 25.06.2026
92 Васил
14:11 25.06.2026
93 Не се
14:13 25.06.2026
94 дедо таралянко
14:13 25.06.2026
95 Хората да излизат пред парламента
14:13 25.06.2026
96 До автора
14:15 25.06.2026
97 ГУМЕН КРАДЕВ
Българина.
За човек който Първо
Мисли за ГУНДЯЕВ
А не за държавата си
Без коментар..
14:17 25.06.2026
98 УДРЯ ТИ ПРОСТАТА
До коментар #79 от "СТЕФАН":
ТИКВА.14:18 25.06.2026
99 И от мен
14:29 25.06.2026
100 дам
в комбинация с новите дългове, инфлацията ще е стабилна и тази и следващата година
този кабинет ще ни потопи до нова година
14:29 25.06.2026
101 Директора👨✈️
Смешно е!
Коментиран от #104, #105
14:29 25.06.2026
102 Прогресивн България
14:31 25.06.2026
103 заинтересован
14:31 25.06.2026
104 Този коментар е премахнат от модератор.
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 РАДЕВ ТРЯБВА ДА СЕ МАХА !!!
14:35 25.06.2026
107 ПРИПОМНЯНЕ
14:36 25.06.2026
108 ситуацията по асфалтовите ни артерии
Асфалто-бетонът, като материал е доста устойчив на горива, масла и на повечето киселини и основи. Уязвим е от ГЛИНЕНАТА ЕМУЛСИЯ. В обикновенната улична кална вода, се съдържа и известен процент от нея. Калната вода, компресирана от автомобилните гуми в малките наравности, разрушава настилката. Получилите се малки дупки ускоряват процеса многократно, до образуването на цели ями. За да не се получава това е необходимо, водоотвеждащите щахти да са в изправност, а не както сега, много от тях запушени, или направо липсват. Необходимо е стриктно да се спазват нормите за разположение на шахтите. Същото се отнася и за крайпътните отводнителни канавки, които също трябва да се почистват. Преди да се направи и 1 кв. метър асфалтова настилка е нужно да се ремонтира дъждовната канализация. Да не се допуска попадане на земя (пръст) върху платното от прилежащите сервитутни ивици, или от кални автомобилни гуми. Без изпълнението на тези изисквания, ремонтирането е само една огромна злоупотреба с обществени пари.
Свойството на глинената емулсия да разрушава тежките въглеводороди е било използвано в миналото, когато жените са миели косите си, от саждите полепнали по тях от огнището с хума.
14:41 25.06.2026
109 Е ха
14:43 25.06.2026
110 Цък
14:45 25.06.2026
111 дядото
14:46 25.06.2026
112 Недоволен
14:49 25.06.2026
113 цените на винетките скачат с 30 процента
14:52 25.06.2026
114 Слава Україні
14:53 25.06.2026
115 Мдаа
14:55 25.06.2026
116 Радев
14:58 25.06.2026
117 Реалист
До коментар #61 от "Ей лешпер":
Биешите комунисти сегашните евроатлантоци обърнали хстара на манкати иди я виж как е:) кът сане 96 евро винетката догодина ела пак да пишеш:)14:59 25.06.2026
118 гост
15:00 25.06.2026
119 Костя
До коментар #16 от "Смех с копейки":
Време е за възраждане!15:07 25.06.2026
120 К.Радев
15:09 25.06.2026
121 баба Меца
Коментиран от #143
15:15 25.06.2026
122 Истината:
До коментар #2 от "ООрана държава":
Крадеца борисоФ изнасяше със сакове пари от магистралите,а Герберското АПИ държеше скрито Милиарди,
които в края на годината се разпределяха като бонуси,
а също така и като Подаръци за управляващите от ГЕРБ!
15:17 25.06.2026
123 ИВАН
15:20 25.06.2026
124 Прогресист
15:22 25.06.2026
125 НЕТЪРПЕЛИВИЯ
15:22 25.06.2026
126 А ти искаш ГЕРБСДСБСПДПСППДБИТНПБ
До коментар #16 от "Смех с копейки":
Отдавна е време за Възраждане - единствената истинска опозиционна партия15:25 25.06.2026
127 Слуги на сатаната сте
Коментиран от #142
15:27 25.06.2026
128 Правилно
До коментар #1 от "Честито на печелившите":
Голямата част от избирателите на ПБ нямат даже коли.15:28 25.06.2026
129 Беро
Ще храним с нова винетка закона, както и изтърбушените пътища!
15:30 25.06.2026
130 Дориана
15:34 25.06.2026
131 Никол
Нито украинци, нито полиция, нито военни и
трудоустроени плащат винетки!
15:37 25.06.2026
132 Варна
До коментар #27 от "Аргумента":
Пропуснал си ,,Морско-украинската столица"...там дори липсва маркировка...15:39 25.06.2026
133 пляскащата с сици
тука за цяла година 65€ и голям рев
15:41 25.06.2026
134 Въпроси
15:47 25.06.2026
135 Пътник
15:47 25.06.2026
136 Хари
Аз очаквах от 1 август, от лани 97.00 лева,
цената на винетката да е 97,00 евро!
Близо сте! Така, както всичко от 1 лев, вече е 1 евро! Отпоснете колана, ще ви скубят още! Това е само началото!
15:48 25.06.2026
137 Този коментар е премахнат от модератор.
138 Този коментар е премахнат от модератор.
139 Бай Ганю
15:56 25.06.2026
140 55 - и банкянски лакей
15:58 25.06.2026
141 НОВИЯТ ОРБАН
Явно така е Наредено от Кремъл.
15:59 25.06.2026
142 КАКВА СЛАВЯНСКА КРЪВ
До коментар #127 от "Слуги на сатаната сте":
Бре Изфъскал?РУСНАК ЛИ Е
ТРЯБВА ДА СЕ ТРЕПЕ.
Коментиран от #167
16:00 25.06.2026
143 Каква Украйна
До коментар #121 от "баба Меца":
Ти се привиждаБре Издуханяк?
Радев е Кремълски Калник
Каква Украйна,Жалък Гейтър.
16:03 25.06.2026
144 ЧОРАПА
Скъсания Чорап
16:04 25.06.2026
145 Гърди
зелено чудовище! Ще чакаш президент на върба, есен!
16:04 25.06.2026
146 Този коментар е премахнат от модератор.
147 хаха
До коментар #27 от "Аргумента":
Ама те тези пътища не са строени от винетки. По-трагичното е, че за тях са ползвани фондове на ЕС плюс финансиране от другите данъци. В ЕС има правило- няма как да облагаш двойно данъкоплатците. Т.е., ако се строи от пътен данък и после се прибира пътен данък, не може да се прави, защото е двойно облагане. Затова и всъщност нямаме тол такси на магистралите- платено е от ЕС и бюджета и става двойно облагане. Ако бяха строени от частни фирми, то щяха да са с тол такси като в Гърция. Винетките се водят за подръжка на пътищата само.А иначе сме си трагични. Турция ме беше изненадала какви магистрали прави с куп виадукти, 3 ленти плюс аварийна и т.н. Тази година минах отвъд Атина на юг. Е, имат едни над 100км примерно с десетки тунели, някои по 6-7км, на върхове и между тях виадукти. Колата се движи от тунел в тунел като на равно. Тук един тунел на Кресна не могат да направят и един Хемус в равното, а цените им са обявени поне като гръцките с всичките им усложнения и оскъпяване.
Коментиран от #153
16:06 25.06.2026
148 Този коментар е премахнат от модератор.
149 Защо триете?
16:10 25.06.2026
150 Монката
си е крадене Рундьо! Крадене е!
16:12 25.06.2026
151 Смехурко
До коментар #73 от "Тралала":
Всъшност годишната винетка в Румъния е 50евро, така че ти си по-голям лъжец. А за 10 дни румънската винетка е точно 6евро! И пътищата им са прекрасни!16:13 25.06.2026
152 Тренчо
Рундьо, Рундьо, гледат ти акъла, а ти кроят същата шапка! Ще ритнеш бакърчето, бадева!
16:20 25.06.2026
153 Мокой
До коментар #147 от "хаха":
Пътищата ||| клас, които са в най окаяно състояние, са строени преди 89 г., без Евро средства, с пари от бюджета, но явно преди "демокрацията" не се е крадяло в такива големи размери! Докато не се потърси персонална отговорност, съ и затвор за крадците, все е тая, нищо няма да се промени!Коментиран от #159
16:22 25.06.2026
154 Сандо
Коментиран от #163
16:23 25.06.2026
155 Вуте
16:23 25.06.2026
156 Урко
а винетка, винетка трябва да има!
Хората на Рундьо са забравили едно, печели само този произвеждащ словом и числом винетките! Какво ще се промени, след поскъпването на винетката - НИЩО!
16:31 25.06.2026
157 Този коментар е премахнат от модератор.
158 Бастардо
До коментар #3 от "Ганьо":
Абсолютно подкрепям.В Италия е точно така,плащаш само реално изминати км.На влизане в магистрала се взима билет пазиш го докато пътуваш,когато решиш да излезнеш от магистралата,спираш на бариерата,плащаш,и продължаваш по маршрута си.Нямат винетки!А за пътищата нямам думи.В сравнение с нашите,там са години напред.16:42 25.06.2026
159 хаха
До коментар #153 от "Мокой":
Писал съм отговор на коментар 27, който казва"че не са актуализирени от 7г донякъде е валиден, но има едно голямо НО!. За толкова години, са събрани едни пари, с които се очакваше, че ще има подобрение на цялостната пътна мрежа. Но такова няма с редки изключения. Има пуснати едни 50км до Калотина (но това нее магистрала), през това време Хемус е до никъде, Русе - Търново също. Видин - Мездра - и там е забравено от всички, а това са все важни атрерии."
Затова и съм писал по темата винетки и пътища като цяло.
16:43 25.06.2026
160 Мен
16:44 25.06.2026
161 У КЛУБА НА БОГАТИТЕ
16:49 25.06.2026
162 Ежко
все по зле и по зле! Румъния го направи, ние не! Просто е, в България от край време,
само се краде! Увеличението на стойността
на винетката ще отиде за униформенити, зелените човечета, както и за армията от 750 000 чиновници! Когато искаш да печелиш от едни за други, винаги губиш!
Много рано Рундьо, водачите в България, ще почнат да те благославят, заедно с финансовия Гълъб! Ще отлетите, както и дойдохте! С плясък на крила!
16:49 25.06.2026
163 Хм Хм
До коментар #154 от "Сандо":
Извинявай, но тези, които виждаме постигнатото за тези 35 години, въпреки голямото крадене какво сме виновни? Какво сме виновни, че ти не виждаш хубавите булеварди, метро, трамваи? Какво сме виновни, че децата ни се изучиха в чужбина, а твоите не? Какво сме виновни, че имаме по няколко коли, апартаменти, ваканционни имоти, а ти не? БВП на България е 40 ПЪТИ по-висок отпреди! Ние не сме виновни, че ти не си успял.16:50 25.06.2026
164 ВАЖНОТО Е ОКРАИНСКАТА ЗНАМЕ
16:51 25.06.2026
165 Хахахаха
До коментар #59 от "Тралала":
Виж ся пич,явно не си живял тогава, щом пишеш - хората са се питали! Но и тогава със заплата се живееше месец за месец. В края на месеца, си без пари и чакаш новата заплата. От обикновените хора, богати нямаше. А сега като гледам, в България се внася работна ръка. Значи не е поради липсата на работа, някой не работят. Явно някой искат да не работят.16:51 25.06.2026
166 Скапана
16:51 25.06.2026
167 Кирияк Стефчов, това ти ли си?
До коментар #142 от "КАКВА СЛАВЯНСКА КРЪВ":
Я, си търкай кирта от гърба на султана, чисти кенефите на негрите от американската армия, мий чинии в някой френски долнопробен клозет и хич не се обаждай, Кирияче16:57 25.06.2026
168 Бай
До коментар #3 от "Ганьо":
Браво Радев! Вдигай им данъците на тоя народ, той те обича!17:02 25.06.2026
169 РЕАЛИСТ
17:02 25.06.2026
170 Факти
17:03 25.06.2026