Иран днес заяви, че нанесените вчера въздушни удари от САЩ срещу територията му, представляват “грубо нарушение” на меморандума за разбирателство, сключен с Вашингтон, който има за цел прекратяване на войната в Близкия изток, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Иран “остро осъжда въздушните удари, извършени от американската терористична армия вечерта на 26 юли, петък, срещу няколко обекта по иранското южно крайбрежие”, се казва в изявление на Министерството на външните работи на Иран.
Тези удари представляват “грубо нарушаване на чл. 2, параграф 4 от Хартата на ООН и грубо нарушение на параграф 1 от меморандума за разбирателство”, сключен със САЩ в средата на юни, добави иранското външно министерство.
Техеран добави, че е ударил цели, свързани с американските военни сили в отговор на атаките на САЩ, но не уточни които са целите, нито къде са разположени, отбеляза Ройтерс.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ...........
Коментиран от #5, #7
13:48 27.06.2026
2 не може да бъде
13:49 27.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Само тупаник
13:53 27.06.2026
5 2022 г кога в киев влезнаха ръцките
До коментар #1 от "...........":
ТАНКОВЕ.ПАПАТА ЛИЧНО И ИЗРАЕЛ ГАРАНТИРАХА НА КЪТИН ЧЕ ЗЕЛЮ ПОДПИСВА ВСИЧКО АКО СЕ ИЗТВГЛЯТ.......ИИИ КЪТИН ГО ИЗЛЪГАХА ПАК......13:53 27.06.2026
6 8888
13:57 27.06.2026
7 Многоточковия ,
До коментар #1 от "...........":
И крадеца вика - Дръжте крадеца ...14:00 27.06.2026
8 Да така е
Коментиран от #9
14:02 27.06.2026
9 Оцет Паниций
До коментар #8 от "Да така е":
Амин , чадо ..14:08 27.06.2026
10 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
14:13 27.06.2026
11 Само Техеран и Бункерният Гном
За другите е не законни
Коментиран от #12
14:13 27.06.2026
12 Гейлорд Путин
До коментар #11 от "Само Техеран и Бункерният Гном":
Путин е Освободител не е Войнолюбец14:14 27.06.2026
13 МууууКрайна
14:49 27.06.2026