„Бюджетът на „Прогресивна България“ е един от най-лошите и най-тревожните през последните години. Дефицит от 5,7% не е имало от 1995–1996 г., по времето на Жан Виденов.“ Това заяви народният представител от „Демократична България“ Мартин Димитров в декларация от парламентарната трибуна.
По думите му именно държавата се превръща в основен фактор за нов ръст на цените.
Димитров изтъкна, че дори ГЕРБ и ДПС не са предлагали подобен бюджет с толкова висок дефицит и рекордно ново задлъжняване.
„Къде е планът ви за реформи? Как ще спрете кранчето на корупцията? Защо няма реформи и къде са те?“, попита народният представител.
Той предупреди, че ако бюджетният дефицит не бъде ограничен и не започнат реални реформи, управлението на „Прогресивна България“ ще бъде изправено пред сериозни финансови рискове.
„Ако допуснете дефицит от 5,7%, това ще бъде началото на румънския сценарий с тежка бюджетна ситуация. Не бива да допускаме положението да се влоши драматично, а след това тепърва да търсим решения. Отпушете си ушите и нека заедно изготвим национален план за реформи“, призова Димитров.
Според него Бюджет 2026 трябва да бъде оттеглен.
„Потърсете съгласие в Народното събрание за изготвянето на по-добър бюджет“, призова още Мартин Димитров.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Радев е сламен човек
Коментиран от #13, #56
10:36 26.06.2026
2 честен ционист
10:36 26.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 ккк
Коментиран от #14
10:37 26.06.2026
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Шапкаря
10:39 26.06.2026
7 Пич
10:39 26.06.2026
8 плямпащи мишоци затварящи си очите
са едни от най-лошите и най-тревожните през последните 20 години
10:40 26.06.2026
9 Голям смях
Коментиран от #17, #19
10:40 26.06.2026
10 Анонимен
10:41 26.06.2026
11 Това безобразие
Коментиран от #43
10:41 26.06.2026
12 Зеления
Малтин е пред нервна криза, че никой не го бръсне за слива !!!
10:42 26.06.2026
13 ЛОШО е
До коментар #1 от "Радев е сламен човек":
Но НЕ е казал, че " АЗ съм проЗт и Вие за това се разбираме" или "Лош материал" или " Ще ги ...с 200"10:42 26.06.2026
14 Анонимен
До коментар #4 от "ккк":
Хазната е пълна няма нищо ти лично видя ли бюджетар ли си или сламен писач тук Червените комунисти служебници оставка избори демокрация да си върнем държавата ни завладяна от червените служебнициКоментиран от #66
10:43 26.06.2026
15 А бе
10:43 26.06.2026
16 Не им давайте думата на тези!
Коментиран от #23, #28
10:43 26.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Неграмотни ни управляват
10:45 26.06.2026
19 Анонимен
До коментар #9 от "Голям смях":
9 бюджета преди си беше нормален бандити червени излязоха и срутиха демократичното ни правителство с цел завладяване на червените служебници закапъчето бюджетар хахаха ама това е меко казано гавра с държавата ни Вън Избори да дойдат истински политици а не от едната хранилка на другата вънКоментиран от #46
10:46 26.06.2026
20 Зиновиев
10:46 26.06.2026
21 Лошо мнение
Коментиран от #50
10:47 26.06.2026
22 Баба
10:48 26.06.2026
23 Анонимен
До коментар #16 от "Не им давайте думата на тези!":
Този обиждаш нали хахахаха а онези служебниците какви са хахаха Радев цял живот лежи на държавна издръжка какво лично работи а закапъчето хахахаха от президенството в парламента хаха хаха Оставка некадърници Избори демокрация свобода от сружебниците червениКоментиран от #49
10:49 26.06.2026
24 Хаха
Ами само 6 месеца остават до края на годината бе мижав, тоя бюджет ке явява нещо като служебен, форсмажорен, колкото да довърши годината! Щото вие година време дремахте, не си разрешихте "семейните" проблеми в скутовете и в нарушение на закона не приехте своевременно бюджет, за което не носите отговорност, щото сте "извънземни", т.е. депутати и за несвършена работа нямате глоби и санкции!
Сега трябва да се работи и обсъжда бюджет 2027 г., а не несвършената от вас работа!
10:49 26.06.2026
25 Смешник
10:49 26.06.2026
26 Мхм
10:50 26.06.2026
27 защо да е лош бюджета
Коментиран от #32
10:50 26.06.2026
28 Анонимен
До коментар #16 от "Не им давайте думата на тези!":
Фактите я прочетете какво пише този 1610:50 26.06.2026
29 Смешник
Коментиран от #31
10:51 26.06.2026
30 Некадърника пак реве и е пуснал пяна по
Коментиран от #34
10:52 26.06.2026
31 Анонимен
До коментар #29 от "Смешник":
Страната до тук я докара Радев хахаха и неговото неистово желание да завладее цялата власт и успя Омраза невиждана между българи постоянно има лъжи огромни а сега изкуствен дефицит закапъчето червено служебно лично отговорност за Боташ ама законите не важат вън оставка избориКоментиран от #40
10:54 26.06.2026
32 Анонимен
До коментар #27 от "защо да е лош бюджета":
Празна ти е главата 27 Аман от лъжци малоумници тук вън закопахте държавата ни Избори10:55 26.06.2026
33 Теменужката
10:59 26.06.2026
34 Анонимен
До коментар #30 от "Некадърника пак реве и е пуснал пяна по":
Гълъбъзакапъчето червеното какво точно работи през живота си от хранилка на хранилка дажефин образование няма вън вън вън нарочно създава инфлация дефицити вън11:04 26.06.2026
35 Онзи
11:04 26.06.2026
36 Прав е
11:05 26.06.2026
37 чалга парти
11:08 26.06.2026
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 тоя е един от душманите на народа
11:13 26.06.2026
40 Простак
До коментар #31 от "Анонимен":
300%11:13 26.06.2026
41 ттт
А бе Мартинчо още ли е лидер на СДС? Това нещо има ли други членове освен лидера си?
11:14 26.06.2026
42 А кой гласуваше за чудовищните заеми с
Че 2025 като унищожихте ВБ, тази ви беше мечтата да теглите заеми за обръчите ви от фирми и ВЕИ-та, нцвъкахте цяла България с веи-та и фото, теглихте заеми като свадбари, финансов разгул, Содом и Гомор..
Сега ще режете депутатски с 50%, субсидии от 16 лв. на 2 лв. ще се събирате на някоя полянка сред неокосени треволяци. Ама не да си увеличавате заплатките спрямо средната, с наредбички и закончета. Като е зле държавата почвате да си плащате бензин, ток, наеми, парно, лечения, бензини, винетки, вода, гех. прегледи. Една карта за градски транспорт ви е достатъчна. Какви са тези Комисия с по 20 милиона възнаграждения, да си медитирате над пъповете по цял ден, ми те ДС починаха хората, или ще ги възкресявате. Хипер нагли сте. Ще режете всичко, което Василев и ГЕРБ увеличиха, защото няма откъде. Ток за 2025-2026 общо 15% увеличение за година, вода 20% увеличение, парно и топла вода общо с над единадест. Ние тези пари не ги берем по дърветата около НС.
Не съм съгласен да теглите 15 млрд. заеми.
Както не бяхме съгласни да унищожавате лЪв и ВБ.
11:14 26.06.2026
43 Аса
До коментар #11 от "Това безобразие":
Я сега обясни какво виждаш. Какво ни готвят?11:16 26.06.2026
44 Бай Араб
11:18 26.06.2026
45 Тити на Кака
11:18 26.06.2026
46 Бай Араб
До коментар #19 от "Анонимен":
Точно така!!! Това е самата реалност.Алчни за власт и пари, ама сега нито пари нито власт .Вдън земя да се продънят, дадоха държавата на един руски шпионин.11:20 26.06.2026
47 604
11:21 26.06.2026
48 Ха ХаХа
Взели са предварително данъците от банки и държ.дружества за този година.
Коментиран от #59
11:21 26.06.2026
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Бай Араб
До коментар #21 от "Лошо мнение":
Само предатели и шпиони на други държави.Искаме референдум за връщане на смъртното наказание при държавна измяна.11:23 26.06.2026
51 ТАКА ВСИЧКИ
ТРЪМП НАШ
ТРЪМП НАШ.
АЙ СЕГА ДА ВИДИМ
ДАЛИ РАДЕВ НАШ.
11:24 26.06.2026
52 Зеления
1. Малтин се жали от бюджета
2. Статия на ниското чело относно инициативата: "как да станем регулировчик в Лозенец"
3. Преди обед статия на гном-генерал с препоръки "как да изгоним Путин из под леглото ни"
4. Платена статия за Вигенин, под която не може да се коментира
6. Около обед статия на Илиян Василев за руската пропаганда
7. Статия за ДАРА /опсс, за да сме по-готини я пишем на латиница DARA /
8 . В ранния следобяд, тъй като не сме прогонили руската пропаганда, чрез статията на Илиян Василев, пускаме статия на Евгений Кънев с продължението
9. Време е за следобедно кафе по розов пеньоар
10. Наше момче - евролибералче е Крум Зарков нека пуснем една статия и за него
11. Около 15:00 часа третополова журналистка напомня за себе си от страницата на DV
12. За разтуха следва статия за "Любима на Неймар" или "Отказала на Роналдо" разпуска на плажа /със снимки/
Коментиран от #53, #70
11:26 26.06.2026
53 Никой
До коментар #52 от "Зеления":
Нещо непонятно няма. Приятни са като хора.11:29 26.06.2026
54 Варна
11:32 26.06.2026
55 Мен
Коментиран от #63
11:34 26.06.2026
56 Радев е шефа
До коментар #1 от "Радев е сламен човек":
И свинарника реве11:36 26.06.2026
57 Коста
11:37 26.06.2026
58 Маринов
Коментиран от #60
11:38 26.06.2026
59 Анонимен
До коментар #48 от "Ха ХаХа":
Офукано хахаха Радев и служебниците му управляваха годините назад еднолично Оставка и Избори Вън на червените служебници ОТ хранилка на хранилката Некадърници лъжете малоумнициге тук11:39 26.06.2026
60 Анонимен
До коментар #58 от "Маринов":
Закапъчето гълъбето е разбирач нали ама че гадна лъжа и то гавра е с хората живеещи тук Избори11:41 26.06.2026
61 Дориана
Коментиран от #64
11:42 26.06.2026
62 Летящата Годзила
Кво само откриваш топлата вода?
11:42 26.06.2026
63 Анонимен
До коментар #55 от "Мен":
Хората ама кои малоумниците които Радев излъга невежите бедняците е те не са държавата ни Вън оставка избориКоментиран от #67
11:43 26.06.2026
64 Анонимен
До коментар #61 от "Дориана":
61 обединената червена олигархия сега завладяла държавата ни вън Изкуствена инфлация и дефицит създавате защо вън оставка избори да си върнем държавата ни завладяна от червена олигархия България е свободна демокрация Избори11:46 26.06.2026
65 Анонимен
11:47 26.06.2026
66 Така ли?
До коментар #14 от "Анонимен":
Ти от кои си? От тия дето разсипаха подредената държава? И кой ви я взе? Боко и Шиши и компания? И я поподредиха? И сега избирателите си я върнаха и вие искате да си я вземете обратно? Тая опоскана държава, дето за една година заборчня с толкова, колкото предишните 25? И как ще го направите? Като лежите на Орлов мост? Горещо е. Като правите гражданско неподчинение? Трудно ще ви е. Полицаите вече са със сериозни заплати и ще ви ги пазят. Ще ядете кютек. По парламентарен път? Опитайте на президентските избори и след това. Още сега мога да ти кажа резултата. И какво ти остава, лично? Да си стегнеш куфарите и да заминаваш в твоята демокрация. Е, в Швейцария няма да успееш. Там е истинска демокрация, а и ти няма да вирееш. Спирам11:49 26.06.2026
67 Мен
До коментар #63 от "Анонимен":
Изброените са български граждани също като теб. Техният глас има същата тежест като твоя. Или вие сте богоизбрани?11:50 26.06.2026
68 Чичо Румене
Това ще бъде най-лошото управление в новата ни история.
Коментиран от #71
11:52 26.06.2026
69 генерал Грубозабойщиков
11:57 26.06.2026
70 Мхм
До коментар #52 от "Зеления":
Пропусна божанов от дб. Очакваме го и днес.Коментиран от #74
11:59 26.06.2026
71 Хаха
До коментар #68 от "Чичо Румене":
Безкнижникът не е никакъв "Бял лебед"! Той е "Винету". Така се е кръстил, докато е разглеждал /не вярвам да е чел нещо от съдържанието/ картинките от книгата на едноименния роман и се е вживявал в ролята на вожда с пера на главата, стрела и лък, тичайки по днора в Банкя!Та Безкнижника и Радев ги разделят поне една библиотека книги! Докато единият е разглеждал картинки и си е играл на "Винету", другият е изучил 3 чужди езика и да пилотира изтребител!
12:00 26.06.2026
72 Хххххххххххххх
12:03 26.06.2026
73 идиоти вън
12:08 26.06.2026
74 Зеления
До коментар #70 от "Мхм":
"Пропусна божанов от дб. Очакваме го и днес."Вярно, човека толкова се постара да се навежда на Тюркмян чешма и да поднася цветя, за да се хареса на десетина избиратели в повече от ДПС, а аз да го пропусна
12:09 26.06.2026
75 Анoнимен
12:32 26.06.2026
76 И НА ТОЗИ ПЛУЖЕК
12:37 26.06.2026
77 Мдааа
12:42 26.06.2026
78 сноу
12:46 26.06.2026
79 АБВ
Ами в отчета ясно е написано: Ръст на данъчните приходи в сравнение с април 2025 г. - над 15 %. Спад при неданъчните приходи - 80 % от миналогодишните. Най-трагично е при помощите и даренията, дето са парите от ЕС - едва 18 % от април 2025 г.
Та положението с бюджета въобще не е толкова зле. Просто трябва да си получим в пълен размер парите от ЕС.
13:16 26.06.2026
80 Снежанка Димитрова
ППДБ са тумор, който трябва да се отстрани. Трябва действия и осветляване на фактите при тяхните управленски решения и ако има нарушения да започне Прокуратурата да действа.
13:42 26.06.2026
81 дядото
15:10 26.06.2026