Според патриарх Даниил е правилно да няма санкции срещу руския патриарх Кирил. Запитан как ще коментира позицията на България главата на Българската православна църква каза: „Това определено е една смела постъпка и не мислим, че санкциите спрямо главата на една поместна православна църква постигат този интерес и този ефект, който налагащите я мислят“.
Патриархът не пожела да отговори на въпрос дали отказът да бъдат наложени санкции е отстъпление от националния ни интерес.
Днес беше и първата му среща с министър-председателя Румен Радев.
„Не искам да намесвам църквата в политиката, както политиката да влиза в религията. Мен не ме интересува личността на патриарх Кирил, интересуваме да бъде уважавана религията на всички православни християни”, каза Румен Радев след края на разговора.
Премиерът каза още, че отново на дневен ред ще излезе въпросът за предмета „добродетели и религия”. „Това е много важен предмет. Трябва да направим така, че да влезе в училище с широк обществен консенсус”, смята премиерът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Лудото Коле
15:13 26.06.2026
2 Пич
15:13 26.06.2026
3 Факт
Коментиран от #64
15:14 26.06.2026
4 Сила
Покай се грешнико милиционерски ....
15:14 26.06.2026
5 МЪКА
15:15 26.06.2026
6 Тома
Коментиран от #19, #37
15:17 26.06.2026
7 Бивш православен
Коментиран от #12, #13, #31
15:17 26.06.2026
8 Гориил
15:18 26.06.2026
9 Каква
15:18 26.06.2026
10 чудна работа
15:21 26.06.2026
11 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ
15:22 26.06.2026
12 МАРКО
До коментар #7 от "Бивш православен":
ЕМИ СТАНИ15:24 26.06.2026
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 явер
Коментиран от #23, #29, #33, #69
15:28 26.06.2026
15 Звездоброец
15:29 26.06.2026
16 Лудото Коле
15:32 26.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Вълк единак
15:34 26.06.2026
19 За погребение също доста вземат
До коментар #6 от "Тома":
Освен това не искаме вероучение да се учи в българските училища. Да се учи в църквата който иска !15:37 26.06.2026
20 Позор
Коментиран от #70
15:37 26.06.2026
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Джо
15:38 26.06.2026
23 Сила
До коментар #14 от "явер":
По презумпция вярващия човек трябва да има страх или поне срам от Бог и да се старае да не върши злини и грехове , да се опитва да спазва Божиите заповеди !!!Тия явно са тотални безбожници и неверници щом не им пука и всекидневно демонстрират непукизъм и презрение към човешките и християнските ценности !!!
Просто не вярват в Бог , иначе поне малко щяха да се страхуват и срамуват !!!
15:40 26.06.2026
24 Някой
Факти:
1. Зеленски забрани украинската православна църква;
2. Хората на Зеленски арестуваха свещеници;
3. Хората на Зеленски разменяха с Русия украински свещеници за украински войници. Украинци за украинци.
Никой не може да ни налага да приемаме чужди санкции. Ние суверенна държава или колония сме?
Защо няма санкции към Сатаняху и Тръмп? Където ООН вади, че в Га-за имало 20 000 убити деца.
Коментиран от #27, #35
15:44 26.06.2026
25 Личния поп
15:46 26.06.2026
26 Въпрос
Коментиран от #41
15:48 26.06.2026
27 Анонимен
До коментар #24 от "Някой":
А тебе какво те боли за руснаците това са чужди интереси ти защо защитаваш руснаците защо глживееш тук щом си за руснаците15:48 26.06.2026
28 Анджо
15:55 26.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Булпсихопатъ
Коментиран от #42
16:04 26.06.2026
31 Кифлоо, кифло...
До коментар #7 от "Бивш православен":
За теб Матей 7:5, а ние друга църква нямаме!16:09 26.06.2026
32 Нека да пиша
Коментиран от #53
16:12 26.06.2026
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Нъл тъй
До коментар #24 от "Някой":
Суверенна нация значи руска губерния.16:13 26.06.2026
36 Наглост Даниилова
16:14 26.06.2026
37 Не лъжете хората
До коментар #6 от "Тома":
Това не е такса, а дар за храма и дейността на Църквата.Ако нямат пари родителите, може да се кръсти безплатно, само трябва да питате вашия свещенник.
Коментиран от #48, #50, #68
16:14 26.06.2026
38 Независим
16:15 26.06.2026
39 Вижте го т. нар. Даниил
Коментиран от #59
16:15 26.06.2026
40 Трактор
Коментиран от #43
16:16 26.06.2026
41 Перо
До коментар #26 от "Въпрос":
Ти Фори светулката ли искаш да е патриарх? Май той стана бензинджия в САЩ!16:16 26.06.2026
42 Да де
До коментар #30 от "Булпсихопатъ":
Ама Путин не ще и да чуе за преговори. Представяш ли си тези от фронта да тръгнат към Москва?16:17 26.06.2026
43 Перо
До коментар #40 от "Трактор":
Ти си на шекели!Коментиран от #71
16:17 26.06.2026
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 копейка с чалма
повишение в чин.
16:17 26.06.2026
46 Нострадамус
16:18 26.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Хм, като го гледа човек
Коментиран от #57
16:20 26.06.2026
50 Само че
До коментар #37 от "Не лъжете хората":
има си ценоразпис, поставен в нартекса на всеки храм. Само изповедта е безплатна.16:21 26.06.2026
51 хмм
До коментар #44 от "Православна христиенка":
Тези са от "алтернативния" синод и ги отлъчиха заедно с "ментора" им.16:24 26.06.2026
52 Много
До коментар #34 от "Леле - леле ! 😜":
си далеч от темата. Каква злоба изпитват натовците срещу православна Гърция?16:25 26.06.2026
53 Господ да им е на помощ
До коментар #32 от "Нека да пиша":
За да не си скубеш косите, както вече някои го направиха...16:25 26.06.2026
54 Наблюдател
Коментиран от #60, #76
16:25 26.06.2026
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Този няма ли страх от Бога
16:30 26.06.2026
57 наблюдател
До коментар #49 от "Хм, като го гледа човек":
Не се е отдал на злото, а по-скоро е осъзнал грешките си. За разлика от много от вас...16:30 26.06.2026
58 Да знаеш
До коментар #34 от "Леле - леле ! 😜":
Православни има в цяла Европа и САЩ. А в България ако баща ти е поп, не ти разрешаваха комунистите да учиш висше образование. Слагаха ти клеймо неблагонадежден.Коментиран от #66
16:31 26.06.2026
59 Ако
До коментар #39 от "Вижте го т. нар. Даниил":
си вярващ християнин, трябва да знаеш, че никой не ти е "натресъл" този патриарх. Нищо не се случва без волята на Бог.16:32 26.06.2026
60 наблюдател
До коментар #54 от "Наблюдател":
Ленин и Сталин сега са при Рогатия си господар, а вие се покайте, за да не отидете също при него!16:33 26.06.2026
61 Целта на санкциите срещу Кирил са други
16:34 26.06.2026
62 Чичо
16:34 26.06.2026
63 селяк
Коментиран от #81
16:35 26.06.2026
64 Пецо
До коментар #3 от "Факт":
По добре от джендъряци и секви други психини отклонения16:36 26.06.2026
65 Всички
16:38 26.06.2026
66 Никога повече комунизъм!
До коментар #58 от "Да знаеш":
Имам пра-пра-пра дядо свещеник. Няма как да имам спомени от него, но знам, че е основател на едно от училищата в града. Само непросветена комуноидна кратуна може да спира човек да се образова, заради произхода му, и да му пречи да дава своя принос към обществото!16:41 26.06.2026
67 миме
16:46 26.06.2026
68 К.ми янко
До коментар #37 от "Не лъжете хората":
Всеки поп в църквата си има касичка която се пълни от такива вярващи като тебе.16:57 26.06.2026
69 Кръстен, ама
До коментар #14 от "явер":
не си православен... Така че ставай какъвто искаш... Да си кръстен не е достатъчно...16:57 26.06.2026
70 Що ли виждам
До коментар #20 от "Позор":
пяна по устата ти???? Внимавай да не се задавиш.16:58 26.06.2026
71 Трактор
До коментар #43 от "Перо":
Не, не го понасям, при това - безплатно!Тоя дали помни, че точно неговите другари мачкаха БПЦ?!
17:00 26.06.2026
72 Смела, колко да е смела
17:10 26.06.2026
73 Спокойно
17:13 26.06.2026
74 миме
17:31 26.06.2026
75 ЛОШО
Коментиран от #77
17:50 26.06.2026
76 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ
До коментар #54 от "Наблюдател":
Сталин учил "Научен комунизъм". Да, ама НЕ. Понятието (терминът) се появява през 40-те години на миналия век, а става учебен предмет чак в началото на 60-те години.17:51 26.06.2026
77 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ
До коментар #75 от "ЛОШО":
Така е. Всички комунисти трябваше да бъдат АТЕИСТИ, да заклеймяват и да плюят по църквата.17:53 26.06.2026
78 Горски
Коментиран от #82
18:44 26.06.2026
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Всичката
18:48 26.06.2026
81 Санкциите
До коментар #63 от "селяк":
Не са срещу религията, а срещу личността, от която премиерът не се интерисува18:53 26.06.2026
82 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ
До коментар #78 от "Горски":
Реално самостоятелна държава РУСИЯ е имало само няколко месеца след като Февруарската революция сваля монархическия режим и ликвидира империята. Когато болшевиките учредяват СССР тя става РСФСР (Руска съветска федеративна социалистическа република). През 1991 год. с разпада на СССР Елцин и Държавната Дума учредяват РФ (Руска федерация).19:02 26.06.2026
83 Този коментар е премахнат от модератор.